TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Огромен астероид се приблужува кон Земјата, се огласи и НАСА (ВИДЕО)

Кумановски м. - 24.02.2021

И додека целиот свет и научницие во НАСА се фокусирани на мисијата „Марс 2020“ и на роверот „Perseverance“ кој деновиве започна да ги испраќа првите фотографии, видео записи и аудио снимки од Црвената планета, Американската вселенска агенција ...

Астероид со големина на стадион се приближува кон Земјата

Независен - 22.02.2021

САД – Астероид со големина на фудбалско игралиште ќе ѝ се приближи на Земјата денеска, соопшти истражувачкиот центар на НАСА – ЈПЛ (Лабораторија за млазен погон). Се проценува дека астероидот 2020 Икс-ју-6, со дијаметар од околу 213 метри ќе ѝ се ...

Астероид со големина на стадион се приближува кон Земјата

iPortal - 22.02.2021

Астероид со големина на фудбалско игралиште ќе ѝ се приближи на Земјата денеска, соопшти истражувачкиот центар на НАСА – ЈПЛ (Лабораторија за млазен погон). Се проценува дека астероидот 2020 Икс-ју-6, со дијаметар од околу 213 метри ќе ѝ се приближи ...

Верувале или не: Астероид со големина на фудбалски стадион се приближува кон Земјата

Скопје24 - 22.02.2021

За некого можеби оваа информација ќе биде фасцинантна за гледање, за некого страшна, но верувале или не астероид со големина на фудбалско игралиште денеска ќе се приближи до Земјата. Како што соопшти истражувачкиот центар на НАСА – ЈПЛ (Лабораторија ...

Астероид со големина на стадион се приближува кон Земјата

Курир - 22.02.2021

Астероид со големина на фудбалско игралиште ќе ѝ се приближи на Земјата денеска, соопшти истражувачкиот центар на НАСА – ЈПЛ (Лабораторија за млазен погон). Се проценува дека астероидот 2020 Икс-ју-6, со дијаметар од околу 213 метри ќе ѝ се приближи ...

Aстероид со големина на стадион денеска ќе помине покрај Земјата

Кајгана - 22.02.2021

Американската вселенска агенција НАСА предупреди на „дожд“ од астероиди кои се движат кон Земјата, а нивниот дијаметар се движи од 10 до 213 метри. НАСА постојано ја следи состојбата во вселената и открива астероиди кои се потенцијална закана за ...