TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сабицер во Манчестер јунајтед само до јуни годинава!

Sport 1 - 31.01.2023

Манчестер јунајтед своето второ засилување во овој зимски преоден рок го добива денеска во австрискиот репрезентативец Марсел Сабицер, откако конечно е договорен заемот од Баерн Минхен, ама само до крајот на сезонава – до јуни годинава! Иако се ...

Сабицер се договори со Јунајтед, веќе тргна за Манчестер - се чека конечен договор за заемот

Sport 1

Манчестер јунајтед пред договор со Баерн за Марсел Забицер

TopSport - 31.01.2023

Манчестер јунајтед се обидува во последен момент да договори трансфер на Марсел Забицер од Баерн Минхен, но има конкуренција во секогаш присутните во овој преоден рок, Челси, јавуваат британските медиуми.

Караско ќе биде замената за Ериксен на „Олд Трафорд“?

МакФудбал

Јунајтед активен на последниот ден – преговара со еден од Баерн и еден од Атлетико

Спортклуб

Ериксен три месеци надвор од терените

Курир - 31.01.2023

Данскиот фудбалски репрезентативец Кристијан Ериксен се повреди и ќе биде надвор од теренот во следните три месеци, соопшти денеска Манчестер јунајтед. Премиерлигашот наведе дека нема да бара изнудени алтернативи за повредениот Ериксен во овој ...

Ериксен три месеци ќе паузира

Нетпрес

Манчестер јунајтед три месеци без повредениот Ериксен

Опсервер

Манчестер јунајтед три месеци без повредениот Ериксен

Во Центар

Манчестер јунајтед три месеци без повредениот Ериксен

MakPress