TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Историски пресврт на Тур де Франс: Погачар му ја „украде“ титулата на Роглич во завршниот чин (Видео)

Дерби - 19.09.2020

Претпоследната етапа на овогодинешното издание на Тур Де Франс ни го донесе најголемото возбудување, бидејќи медиумите кои редовно ги следат случувањата во велосипедизмот пишуваат за еден од најголемите и најепски пресврти во историјата.

Погачар влезе во историјата на „Тур де Франс“ како најмлад победник

SportMedia - 19.09.2020

22-годишниот словенечки велосипедист, Тадеј Погачар (УАЕ) е победник на 107. издание на „Тур де Франс“. Словенецот на претпоследната 20. етапа успеа да го надополни заостанувањето од 57 секунди во однос на првопласираниот сонародник, Примож Роглич, ...

Сензација на Тур де Франс: Тадеј Погачар како ураган ја облече жолтата маичка

Независен - 19.09.2020

„Мислам дека сонувам. Не знам што да кажам. Неверојатно е“, рече Тадеј Погачар по победата Хронометарот на еден ден пред финалето во Париз ги урна сите надежи на Примож Роглич дека ќе го задржи жолтиот дрес до Шанзелизе.

Словенецот Погачар сензационален победник на Тур де Франс

Слободен Печат - 19.09.2020

Тадеј Погачар, 22-годишниот словенечки велосипедист триумфира на 107. издание на најпопуларната трка Тур де Франс Погачар кој вози за тимот на УАЕ, на претпоследната 20. етапа успеа да го надополни заостанувањето од речиси една минута во однос на ...

Шок на ТдФ! Погачар со подвиг ја осигура жолтата маичка!

TopSport - 19.09.2020

Словенецот Тадеј Погачар (УАЕ Тим Емирати) е пред сензационална победа на Тур де Франс, откако го примора неговиот сонародник Примож Роглич (Џамбо-Висма) на неверојатен колапс во претпоследната етапа на најславната трка, индивидуалната планинска ...

Шок на ТдФ! Погачар со подвиг ја осигура жолтата маичка!

Макфакс - 19.09.2020

Словенецот Тадеј Погачар (УАЕ Тим Емирати) е пред сензационална победа на Тур де Франс, откако го примора неговиот сонародник Примож Роглич (Џамбо-Висма) на неверојатен колапс во претпоследната етапа на најславната трка, индивидуалната планинска ...

ТдФ: Втора победа за Краг Андерсен, Роглич на две етапи од славата

TopSport - 18.09.2020

Данецот Сорен Краг Андерсен стигна до својата втора етапна победа на Тур де Франс 2020, откако велосипедистот на Санвеб стигна до соло-победа на рамната 19. етапа од Бург-ен-Брес до Шампањол во должина од 166.5 километри.