TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Козловски стана најмлад играч кој настапил на европските првенства

Дерби - 19.06.2021

Кацпер Козловски дебитираше на Европското првенство во дресот на Полска и стана најмлад играч во историјата на ова престижно натпреварување. Со 17 години, полскиот репрезентативец влезе во игра во вториот дел на средбата со Шпанија и и помогна на ...

Нов рекорд: Козловски стана најмладиот фудбалер во историјата на ЕП

Слободен Печат - 19.06.2021

Полскиот репрезентативец Кацпер Козловски со 17 години и 246 денови стана најмладиот фудбалер кој заиграл на едно Европско првенство. Козловски на наптреварот помеѓу Шпанија и Полска влезе во игра на стартот од второто полувреме на местото на Матеуш ...

Пак падна рекордот: Полјак е најмладиот кој заиграл на едно ЕП

Gol.mk - 19.06.2021

Европското првенство (ЕП) доби нов најмлад играч во историјата по натпреварот меѓу Шпанија и Полска . Кацпер Козловски , играч од средниот ред на Погон , доби шанса за настап и стана најмладиот кој играл на големата сцена.

Полјакот Козловски влезе во историјата – најмлад фудбалер кој играл на Европско!

Sport 1 - 19.06.2021

Полјакот Кацпер Козловски вечерва против Шпанија (1-1) се запиша во историјата на Европските првенства како најмлад фудбалер кој заиграл на најголемиот континентален шампионат. Козловски денеска играше против двојниот европски првак и со 17 години и ...

По втор пат срушен рекордот за најмлад фудбалер на Европското првенство

Спортклуб - 19.06.2021

На ова Европско пренство во два наврати е срушен рекордот за најмлад фудбалер кој настапил во историјата на шампионатот. Кацпер Козловски, 17-годишниот полски играч за врска, роден на 16 октомври 2003 година, со влегувањето во игра во 55.

Полјакот Козловски стана најмладиот фудбалер во историјата на Европските првенства

Република - 20.06.2021

Полскиот репрезентативец, Кацпер Козловски, стана најмладиот фудбалер кој некогаш настапил на некое европско првенство во фудбал. Со 17 години и 246 денови Козловски го надмина рекордот што досега го држеше Португалецот Ренато Санчез, кој на ЕП 2016 ...