TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клековски: Министерот Тошковски проблемот со возачките дозволи го реши за еден ден

Press24 - 12.02.2024

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски покажа дека единствено важно му е владеење на правото и ја информираше јавноста дека престануваат да важат патните исправи и возачките дозволи.

Тошковски: Со старото уставно име во важност се 272 илјади возачки дозволи

Слободен Печат

Панче Тошковски во Топ Тема: Службите во МВР моментално изработуваат нов правилник за налепниците НМК

Телма

Дојде „5 до 12“ за личните документи – промена на закони во последен момент, за исправите без „Северна“

Телма

Партиите се растрчаа - се бара решение за пасошите и возачките дозволи

Deutsche Welle

Голготата наречена нови лични документи

Радио МОФ

Стани, Оливере Спасовски, да те види цела сала!

МКД

Слободен Печат Локално Република Република 4NEWS Курир 360 степени Канал5

Правници бараат Обвинителството да го гони виновникот за хаосот со личните документи

МКД - 12.02.2024

Универзитетски професори, поранешни судии, адвокати денеска побараа Јавното обвинителство да поведе истрага за да утврди кој и зошто е виновен за настанатиот хаос со личните документи откако вечерва на полноќ истекува рокот за нивна промена со ...

Власта и опозицијата иницираа законски измени за продолжување на важноста на возачките дозволи

Канал5

(ВИДЕО) Тошковски: Со пермутација на четири бројки во двата закона за важноста на пасошите и возачките дозволи може да се решат проблемите на граѓаните

360 степени

Партиите поднесуваат измени за личните документи, спикерот повикува на координација, премиерот бара решениe

МКД

Тошковски: Не е научна фантастика, со пермутација на четири бројки во законите може да се смени важноста на документите

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ и министерот Тошковски поднесоа законски измени за пасошите и возачките дозволи во Собрание

Република

ЕКСКЛУЗИВНО: Во 15 часот во Собранието ќе се гласа за возачките, личните карти и пасошите

Lider

Либертас Канал5 Република Република ММС Локално Антропол Скопје1

Се бара „брза лента“ за да се спречи парализа на економијата, Комората ќе бара одговорност за хаосот со личните ...

Слободен Печат - 12.02.2024

Кај превозниците револтот е огромен поради најавата дека ќе следат казни за возачите кои не ги замениле возачките дозволи. Од СКСМ се подготвени да поддржат секаква иницијатива која ќе помогне да се реши хаосот со документите, како и да помогнат ...

СДСМ: Наместо решение, ВМРО-ДПМНЕ прави хаос со личните документи

Во Центар

На СДСМ им е ВМРО-ДПМНЕ виновна за хаосот со личните документи

Скопје1

„Сите кредити земени со стари документи, од полноќ се неважечки“: Твитер реакции за возачките, пасошите и личните карти со „Северна“

еМагазин

СДСМ: Наместо решение, ДПМНЕ создава хаос со личните документи

А1 On

СДСМ: Наместо решение ДПМНЕ создава хаос со личните документи

Курир

„Наместо решение ДПМНЕ создава хаос со личните документи“, велат од СДСМ

Макфакс

Фокус MTM Денешен Точка Република Либертас Нетпрес Сител

Тошковски: Решението од овој хаос е измени на Законот за патните исправи и Законот за безбедност во сообраќајот и ...

Локално - 12.02.2024

Закон за изменување и дополнување на законот за патните исправи и законот за безбедност во сообраќајот се подготвени од министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски и истите ќе бидат итно доставени до Влада, како единствено решение на ...

Тошковски: Ова е страшно. Неверојатна неодговорност на власта со пасошите

МКД

ОВА Е НЕВИДЕНА ГРОЗОТИЈА, ГРАЃАНИТЕ СЕ ЗАТВОРЕНИ ВО ЗЕМЈАВА! Тошковски вели дека има решение за пасошите, но другите министри го опструираат

+инфо

(ВИДЕО) ТОШКОВСКИ ИМ СЕ ИЗВИНИ НА ГРАЃАНИТЕ: Ова е невидена грозотија! Подготвив измени, но министрите ме опструираа!

Денешен

Тошковски за личните документи: Решение има!

Фокус

Тошковски за промената на личните документи: Решение има, потребна е политичка волја

Lider

Тошковски:Ова што се случува со личните документи е лудо, а решение има – потребна е измена на два закона

Вечер Прес

Република Во Центар Телма Денешен Скопје1 Нетпрес ММС ТВ21

Сашо Клековски и Петре Шилегов во „Само вистина“

Канал5 - 11.02.2024

Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Сашо Клековски и Петре ...