TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вторник во фустанче на копчиња и ремен

Fashionel - 30.06.2020

Добро утро. Конечно имаме вистинско летно време. Затоа и денешнава комбинација е лесна и соодветна за високи температури. Нашиот предлог е фустанче во нежна портокалова нијанса, кое во предниот дел е на копчиња.

Streetstyle инспирации за впечатливи и удобни летни моменти

ЗаЗабава - 30.06.2020

Летните стилски аутфити бараат релаксација и флуидност, затоа ви предлагаме да се фокусирате на светлите бои и лесни материјали. Летните комбинации се посебни по тоа што се многу опуштени.

Топ модели кои не смеете да ги пропуштите ова лето

Репортер - 29.06.2020

Кога е во прашање освежувањето на летната гардероба, едно е сигурно: здолништето никогаш не недостасува на листата на основни предмети кои можете да ги купите со обѕир на врелата сезона: Жртвувани во текот на зимските месеци, скриени предолго под ...

Мантил-фустанот е вечно модерен модел

Н.Македонија - 29.06.2020

Фустаните се еден од најдобрите избори ова лето, а доколку размислувате за спој на женственоста и практичноста, тогаш одлучете се за мантил-фустан, кој никогаш не излегува од мода. Магазинот „Ин стајл Еспана“ пишува дека ова парче облека е соодветно ...

Понеделник во макси здолниште и бела кошула

Fashionel - 29.06.2020

Добро утро. Новата работна недела ја започнуваме со сонце и убаво време. Во склад со тоа и нашиот денешен предлог е летна комбинација. Составена е од макси здолниште со принт во жолти тонови и бела ленена кошула без ракави, со закопчување напред.

Женствени комбинации со макси фустани што ќе сакате да ги носите цело лето (фото)

Црнобело - 29.06.2020

Обично жените одбираат макси фустан за дневно излегување, но со ова парче облека лесно можете да направите елегантна комбинација и за вечерните часови. Овие фустани се практични и удобни, а најважно од сè изгледаат одлично и се совршени за моментите ...

(ФОТО) Удобен и префинет: Најпродаваниот фустан за ова лето

Женски магазин - 28.06.2020

Оваа летна сезона ја одбележуваат голем број трендови, а дел од нив беа актуелни и минатите сезони. Но сепак, само еден модел успеа да ги освои модните трендсетерки ширум светот. Овој модел на едноставен и сензуален фустан посебно се издвои.