TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бијонсе со стилот воодушевила на црвениот тепих

Точка - 12.07.2019

На премиерата на филмот "Lion King" музичката ѕвезда сите ги воодушевила со својата појава. Популарната пејачка Бијонсе на светската премиер на филмот "Lion King" во Лос Анџелес со својата појава ги воодушевила сите, а поради нејзиниот фантастичен ...

Бијонсе ја објави новата песна „Spirit“

ЗаЗабава - 11.07.2019

Бијонсе ја објави својата нова песна „Spirit“, која е дел од саундтракот на филмската верзија на „Кралот лав“. 37-годишната пејачка влезе во улогата на продуцент и на албумот „The Lion King: The Gift“, во кој е вклучен и синглот „Spirit“.