TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НАСА објавила фотографии од местото на падот на израелското вселенско летало: Добро ја “изгребавме“ Месечината

Точка - 16.05.2019

Американската вселенска агенција НАСА објавила фотографии од местото на Месечината на кое се срушило израелското вселенско летало „Beresheet“. Вселенското летало паднало на месечевата површина во текот на неговото слетување минатиот месец, а ...

НАСА ќе испрати жена-астронаут на Месечината во 2024 година

Факултети - 16.05.2019

Само 12 луѓе досега патувале до најсветлиот објект на нашето ноќно небо - Месечината. И сите астронаути што патувале биле мажи. Ако првата мисија беше мал чекор за човекот, тогаш следната ќе биде огромен скок за жените.

Месечината се намалила за 50 метри и сѐ уште е тектонски активна

Факултети - 15.05.2019

Иако речиси сета вулканска активност на Месечината прекинала пред повеќе милијарди години и станува збор за мртов сателит на Земјата со ретка геолошка активност, таму повремено, како и на нашата и на другите планети, има потреси.

(Видео) Слетувањето на Месечината е снимено на Невада, тврди „Викиликс“

Репортер - 15.05.2019

Меѓународната непрофитна организација коjа издава преданија на приватни, тајни и доверливи медиуми од анонимни извори на известување и пропусти на вестите „Викиликс“, објави снимка од прочуеното слетување на Месечината, претставувајќи го настанот ...

Викиликс се одмаздува за апсењето на Асанж: Објави снимка од лажното слетување на Месечината ВИДЕО

+инфо - 15.05.2019

На таа снимка може да се види екипа сниматели и монтажери како разговараат, студио, рефлектори, авиони... На интернет се појавија снимки кои наводно покажуваат дека познатото видео за слетувањето на Месечината е лажно, односно дека не е снимено на ...

НАСА: Месечината се намалува и има потреси

Кумановски м. - 15.05.2019

Иако скоро сета вулканска активност на Месечината престанала пред повеќе милијарди години и станува збор за мртов Земјин сателит со ретка геолошка ативност, на него повремено, како и на останатите планети, се случуваат потреси, велат научниците од ...

(ВИДЕО) Асанж опасен од затвор- ВИКИЛИКС објави тајна снимка за лажно слетување на месецот!

Магазин - 14.05.2019

Најновата снимка која ја објави “Викиликс” прикажува делови од снимањето на „слетувањето на месецот„ На таа снимка можете да видите екипа со сниматели и монтажери како разговараат, студио, рефлектори, авиони, возила кои се многу гласни, иако во ...

Месечината се намалува

МКД - 14.05.2019

Студија на НАСА открива дека Земјиниот сателит продолжува да се лади и да се брчка. Месечината е споредувана со секакви нешта, но ова може да е првпат да се спореди со суво грозје. Аналогијата доаѓа од НАСА во однос на новата студија во Нејчр ...

НАСА: Месечината се смалува и има земјотреси

Кајгана - 14.05.2019

Новите истражувања на НАСА покажуваат дека Месечината се смалува, а според сеизмичките податоци, на неа има и земјотреси. Во текот на последните години внатрешноста се има оладено и собрано, а продолжува и понатаму да се смалува.

ВИДЕО: Викиликс објави снимка за која тврди е доказ за лажното слетување на Месечината

А1 On - 14.05.2019

На најновата снимка која ја објави Викиликс се прикажани исечоци од како што се наведува „ лажното слетување на Месечината“. На снимката може да се видат екипи од сниматели и монтажери како разговараат, студио, рефлектори, авиони, возила.

Трамп сака да ја осигура НАСА со дополнителни 1,6 милијарди долари за враќање на месечината

Точка - 14.05.2019

Американскиот претседател Донал Трамп од Конгресот ќе побара дополнителен буџет за да ѝ помогне на американската вселенска агенција НАСА да ги врати астронаутите на Месечината до 2024-та година.

НАСА: Месечината се смалува како грозје што се суши

24Инфо - 14.05.2019

Земјиниот природен сателит Месечината има свои геолошки својства и активност и на неа, повремено, како и на Земјата и другите планети, се случуваат потреси. Поради внатрешното ладење, последниве неколку стотици години, ова небесно тело се смалило за ...

Викиликс објави снимка за која тврди е доказ за лажно слетување на Месечината (ВИДЕО)

USB - 14.05.2019

На интернет се појавија снимки кои наводно покажуваат дека познатото видео за слетувањето на месечината е лажно, односно дека не е снимено на тој сателит. Сопственикот на снимката на YouTube е Викиликс.

Викиликс објави нова снимка која докажува дека Американците не се качиле на месечината (ВИДЕО)

PressingTV - 14.05.2019

Викиликс и по апсењето на Асанж продожи да објавува информации и снимки кои можат да ја сменат светска историја. Во најновото видео се гледа наводното слетување на мисијата „Аполо 11“ на месечината.

ВИКИЛИКС СЕ ОДМАЗДУВА – Објавија снимки од лажно слетување на Месечината (ВИДЕО)

Слободен Печат - 15.05.2019

На снимката се гледаат космонаути, кои, наводно, шетаат по пустината Невада, а која треба да го претставува Земјиниот сателит. Поради апсењето на Џулијан Асанж, Викиликс во знак на одмазда објави видео кое наводно покажуваа дека познатото видео за ...

NASA: Месечината се намалува и има потреси (ВИДЕО)

USB - 14.05.2019

Месечината се тресе, а во текот на последната деценија, внатрешноста е оладена и собрана, покажуваат податоците на NASA. Научниците го споредуваат овој процес со начинот на кој грозјето постепено се суши и создава линии додека се лади и собира.

НАСА: Месечината се смалува како зрно грозје што се суши

Курир - 14.05.2019

Земјиниот природен сателит Месечината има свои геолошки својства и активност и на неа, повремено, како и на Земјата и другите планети, се случуваат потреси. Поради внатрешното ладење, последниве неколку стотици години, ова небесно тело се смалило за ...

(Видео) „Викиликс“ објави снимка за која тврди е доказ за лажно слетување на Месечината

Макфакс - 15.05.2019

На интернет се појавија снимки кои наводно покажуваат дека познатото видео за слетувањето на Месечината е лажно, односно дека не е снимено на тој сателит. На снимката се гледаат космонаути, кои, наводно, шетаат по пустината Невада, а која треба да ...

НАСА: Месечината се смалува како грозје што се суши

+инфо - 14.05.2019

Земјиниот природен сателит Месечината има свои геолошки својства и активност и на неа, повремено, како и на Земјата и другите планети, се случуваат потреси. Поради внатрешното ладење, последниве неколку стотици години, ова небесно тело се смалило за ...

„Викиликс“ објави снимка за која тврди е доказ за лажно слетување на Месечината

Н.Македонија - 15.05.2019

На интернет се појавија снимки кои наводно покажуваат дека познатото видео за слетувањето на Месечината е лажно, односно дека не е снимено на тој сателит. На снимката се гледаат космонаути, кои, наводно, шетаат по пустината Невада, а која треба да ...

НАСА: Месечината се смалува како грозје што се суши

MakPress - 14.05.2019

Земјиниот природен сателит Месечината има свои геолошки својства и активност и на неа, повремено, како и на Земјата и другите планети, се случуваат потреси. Поради внатрешното ладење, последниве неколку стотици години, ова небесно тело се смалило за ...

„Викиликс“ објави снимка за која тврди е доказ за лажно слетување на Месечината

Точка - 15.05.2019

На интернет се појавија снимки кои наводно покажуваат дека познатото видео за слетувањето на Месечината е лажно, односно дека не е снимено на тој сателит. На снимката се гледаат космонаути, кои, наводно, шетаат по пустината Невада, а која треба да ...

НАСА: Месечината се смалува како грозје што се суши

Опсервер - 14.05.2019

Земјиниот природен сателит Месечината има свои геолошки својства и активност и на неа, повремено, како и на Земјата и другите планети, се случуваат потреси. Поради внатрешното ладење, последниве неколку стотици години, ова небесно тело се смалило за ...

Научниците дадоа одговор зошто се намалува Месечината!

Иновативност - 15.05.2019

Земјиниот природен сателит Месечината има свои геолошки својства и активност и на неа, повремено, како и на Земјата и другите планети, се случуваат потреси. Поради внатрешното ладење, последниве неколку стотици години, ова небесно тело се смалило за ...

Месечината се смалува и веројатно предизвикува потреси (ВИДЕО)

PressingTV - 14.05.2019

Поради внатрешно ладење, последниве неколку стотици когини, Месечината се смалила за 50 метри, тврдат научници од НАСА кои велат дека земјиниот природен сателит има свои геолошки својства и активност и на неа, а повремено, како и на Земјата и ...

Научници од НАСА тврдат дека Месечината се смалува- ја споредуваат со зрно грозје што се суши

Магазин - 14.05.2019

НАСА предупредува дека Месечината се смалува како зрно грозје што се суши. Како што објави НАСА застрашувачки е тоа што земјиниот природен сателит Месечината има свои геолошки својства и активност и на неа, повремено, како и на Земјата и другите ...