TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Франција ја заби Америка: Десет разлика за полуфинале со Аргентина

Независен - 11.09.2019

Франција ги елиминираа САД од четврфиналето на Светското кошаркарско првенство во Кина. „Триколорите“ славеа со 89-79, со што обезбедија меч против Аргентина во полуфиналето од шампионатот.

Скола се налути: Зошто велите дека е чудо, па ние сме Аргентина…

Екипа - 11.09.2019

Луис Скола и на 40-годишна возраст им одржа лекција на „ѕвездите“ на српската репрезентација, но искусниот Аргентинец потоа се налути на медиумите поради начинот на известување. Имено, на Скола не му се допадна што пласманот на Аргентина во ...

Кампацо по победата против Србија: Не сме задоволни, мора да продолжиме понатаму!

Sport 1 - 11.09.2019

Аргентина вчера ја изненади Србија во четвртфиналето на Светското кошаркарско првенство, откако славеше со 97-87. Кошаркарот на Аргентина, Факундо Кампацо вели дека тие не се задоволни со победата против Србија, па се надеваат на уште поголеми ...

Аргентина во полуфиналето ќе игра со САД или со Франција

Н.Македонија - 11.09.2019

Репрезентацијата Аргентина е првиот полуфиналист на 18-то Светско првенство (СП) во кошарка, кое се игра во Кина, откако вчера во првото четврт-финале во возбудлив и неизвесен меч го совлада првиот фаворит за златниот медал според ФИБА, селекцијата ...

Џинобили во транс: Ману им се поклони на сонародниците за лекцијата која и ја одржаа на Србија (Видео)

Дерби - 11.09.2019

Ману Џинобили долги години беше главна алка во играта на аргентинската кошаркарска репрезентација, а како поранешен лидер, големата НБА ѕвезда не го криеше задоволството откако неговите сонародници прикажаа неверојатен тимски дух во четвртфиналето ...

СП Топ 5: Фантастичниот Кампацо со магичен пас ја уништи одбраната на Србите (Видео)

Дерби - 11.09.2019

Зад нас се првите две четвртфинални пресметки на Светското првенство во Кина, односно веќе ги знаеме првите два полуфиналисти и тоа се репрезентациите на Аргентина и Шпанија. Аргентинците го надиграа еден од главните кандидати за златото, ...

Тони Кукоч па…Факундо Кампацо (Видео)

TopSport - 11.09.2019

Аргентина вчера забележа сензационална победа над Србија (97-87) во четврт-финалето на Светското првенство. Херои на аргентинскиот триумф беа 39 годишниот ветеран Луис Скола и плејмејкерот на Реал Мадрид, Факундо Кампацо.

Кампацо ги уништи Србите, па по крајот на мечот сликовито покажа што и ја донело победата на Аргентина (Видео)

Дерби - 10.09.2019

По завчерашната шлаканица која ја добија од Шпанија, репрезентативците на Србија денеска добија нова кошаркарска лекција во четвртфиналето на Мундобаскетот, што во превод значеше пакување на куферите за нашиоте северни соседи кои во Кина заминаа ...

Аргентина го прослави триумфот против Србија како да станале – светски шампиони! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 10.09.2019

Аргентинските кошаркари денеска направија огромно изненадување, откако елиминираа еден од кандидатите за највисок пласман на Светското кошаркарско првенство. Аргентинците славеа како да станале светски шампиони, откако ја совладаа Србија со 97-87 во ...

(ВИДЕО) Урнебесна прослава на Аргентинците по победата над Србија во соблекувалната

Спортклуб - 10.09.2019

Кошаркарите на Аргентина еуфорично ја прославија победата над Србија на Мундобаскетот. Соблекувалната „гореше“, летаа и канти, а особено предничеа помладите играчи. Аргентинците заслужено ја славеа големата победа, а особено беше забележителен ...

СП: Шпанија и се придружи на Аргентина во ТОП 4

OhridNews - 10.09.2019

Шпанската кошаркарска селекција и се придружи на аргентинската репрезентација во полуфиналето на Светското првенство во кошарка кое се одржува во Кина. „Црвена фурија“, во четвртфиналето, ја оправда фаворитската улога, и со 90-78 (22-18, 24-23, ...

Шлаканица за Србите, Аргентина ги елиминира од СП

Макфакс - 10.09.2019

Аргентинците се првите полу-финалисти на Светското првенство во Кина. Аргентина во четврт-финалето ја надигра фаворизираната Србија 97:97 (25:23, 29:26, 14:18, 29:20). „Гаучосите“ одиграа шутерски брилијантен меч, особено тоа важи за втората ...

СП: Аргентинците ја елиминираа Србија

Сител - 10.09.2019

Репрезентацијата на Аргентина се погрижи за ново изненадување на кошаркарскиот мундијал во Кина и со триумф во четвртфиналето од 97-87 ја елиминира фаворизираната Србија од борбата за медали.

Заврши српскиот мундијалски сон, Аргентина оди во полуфиналето

Кајгана - 10.09.2019

Кошаркарите на Аргентина приредија сензација исфрлувајќи го фаворитот за освојување на првенството, репрезентацијата на Србија. Ништо од толку најавуваниот триумф. Србија не стигна ни до полуфиналето откако потклекна пред јужноамериканскиот колос ...

Аргентинците и го срушија сонот за светска титула на Србија

Слободен Печат - 10.09.2019

Селекцијата на Аргентина во првото четвртфинале на Мундобаскетот ја совлада фаворизираната Србија со 97:87. Репрезентацијата на Аргентина е првиот полуфиналист на Светското првенство во кошарка кое се одржува во Кина.

Србија елиминирана од Аргентина во четвртфиналето на Светското во Кина

MTM - 10.09.2019

Аргентина ќе го игра полуфинале на Светското првенство во кошарка по трет пат во својата историја, откако ја елиминираше Србија по победата од 97-87 (25:23, 29:26, 14:18, 29:20). Предводени од Факундо Кампацо, кој беше вистински волшебник на врвот ...

Аргентина им ги скрати крилјата на „орлите“: Србија со шокантна елиминација од Мундијалот во Кина

Дерби - 10.09.2019

Репрезентацијата на Србија претрпе шокантен и неочекуван пораз од Аргентина кој стави крај на надежите на нашиот сосед за голем успех на Мундијалот во Кина. Србите важеа за едни од најголемите фаворити за освојување на златниот медал, меѓутоа не ја ...

Аргентина го сруши мундијалскиот сон на Србија

OhridNews - 10.09.2019

Кошаркарската селекција на Аргентина е првиот патник во полуфиналето на Мундобаскетот, кој се одржува во Кина. „Гаоучосите“ во четвртфиналето ја совладаа Србија со 97-87 (25-23, 29-26, 14-18, 29-20).

СП Топ 5: Фантастичниот Кампацо со магичен пас ја уништи одбраната на Србите

Точка - 11.09.2019

Зад нас се првите две четвртфинални пресметки на Светското првенство во Кина, односно веќе ги знаеме првите два полуфиналисти и тоа се репрезентациите на Аргентина и Шпанија. Аргентинците го надиграа еден од главните кандидати за златото, ...

Погледнете го лудото славје на Аргентинците после победата над Србија (ВИДЕО)

Спортски - 10.09.2019

Аргентинските кошаркари денеска направија огромно изненадување, откако елиминираа еден од кандидатите за највисок пласман на Светското кошаркарско првенство. Аргентинците славеа како да станале светски шампиони, откако ја совладаа Србија со 97-87 во ...

Шлаканица за Србите, Аргентина ги елиминира од СП

Н.Македонија - 10.09.2019

Аргентинците се првите полу-финалисти на Светското првенство во Кина. Аргентина во четврт-финалето ја надигра фаворизираната Србија 97:97 (25:23, 29:26, 14:18, 29:20). „Гаучосите“ одиграа шутерски брилијантен меч, особено тоа важи за втората ...

Србија елиминирана од Аргентина во четвртфиналето на Светското во Кина

Независен - 10.09.2019

Аргентина ќе го игра полуфинале на Светското првенство во кошарка по трет пат во својата историја, откако ја елиминираше Србија по победата од 97-87 (25:23, 29:26, 14:18, 29:20). Предводени од Факундо Кампацо, кој беше вистински волшебник на врвот ...

Аргентина им ги скрати крилјата на „орлите“: Србија со шокантна елиминација од Мундијалот во Кина

Точка - 10.09.2019

Репрезентацијата на Србија претрпе шокантен и неочекуван пораз од Аргентина кој стави крај на надежите на нашиот сосед за голем успех на Мундијалот во Кина. Србите важеа за едни од најголемите фаворити за освојување на златниот медал, меѓутоа не ја ...

Србија отпадна од четвртфиналето, изгуби од Аргентина

+инфо - 10.09.2019

Аргентина ќе го игра полуфинале на Светското првенство во кошарка по трет пат во својата историја, откако ја елиминираше Србија по победата од 97-87 (25:23, 29:26, 14:18, 29:20). Предводени од Факундо Кампацо, кој беше вистински волшебник на врвот ...

Србија елиминирана од Аргентина во четвртфиналето на Светското во Кина

А1 On - 10.09.2019

Аргентина ќе го игра полуфинале на Светското првенство во кошарка по трет пат во својата историја, откако ја елиминираше Србија по победата од 97-87 (25:23, 29:26, 14:18, 29:20). Предводени од Факундо Кампацо, кој беше вистински волшебник на врвот ...

Србија елиминирана од Аргентина во четвртфиналето на Светското во Кина

Опсервер - 10.09.2019

Аргентина ќе го игра полуфинале на Светското првенство во кошарка по трет пат во својата историја, откако ја елиминираше Србија по победата од 97-87 (25:23, 29:26, 14:18, 29:20). Предводени од Факундо Кампацо, кој беше вистински волшебник на врвот ...

Србија елиминирана од Аргентина во четвртфиналето на Светското во Кина

Нетпрес - 10.09.2019

Аргентина ќе го игра полуфинале на Светското првенство во кошарка по трет пат во својата историја, откако ја елиминираше Србија по победата од 97-87 (25:23, 29:26, 14:18, 29:20). Предводени од Факундо Кампацо, кој беше вистински волшебник на врвот ...

Заврши сонот за нова светска титула на Србија, Аргентина продолжува во полуфиналето

MakPress - 10.09.2019

Аргентина ќе го игра полуфинале на Светското првенство во кошарка по трет пат во својата историја, откако ја елиминираше Србија по победата од 97-87 (25:23, 29:26, 14:18, 29:20). Предводени од Факундо Кампацо, кој беше вистински волшебник на врвот ...

Гаучосите ја надиграа Србија

PressingTV - 10.09.2019

Аргентина ќе го игра полуфинале на Светското првенство во кошарка по трет пат во својата историја, откако ја елиминираше Србија по победата од 97-87 (25:23, 29:26, 14:18, 29:20). Предводени од Факундо Кампацо, кој беше вистински волшебник на врвот ...