TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утре прекин на сообраќајот на патот Кичево-Охрид, кај село Врбјани

Сител - 18.10.2020

На патниот правец Кичево – Охрид кај село Врбјани после планинскиот превој Пресека, утре поради работи на пат (минирање) во период помеѓу 12 и 15 часот сообраќајот ќе биде во прекин 10 – 15 минути, соопшти АМСМ.

Поради минирање во прекин сообраќајот на патот Кичево – Охрид

Опсервер - 18.10.2020

На патниот правец Кичево – Охрид, поточно кај с.Врбјани после планинскиот превој Пресека, утре поради минирање во период помеѓу 12 и 15 часот сообраќајот ќе биде во прекин 10 – 15 минути. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на ...

Сообраќајот по суви коловози

Опсервер - 18.10.2020

– Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од АМСМ информираат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и ...

АМСМ: Во понеделник времен прекин на сообраќај према Охрид поради минирање, ова се деталите..

Порта - 18.10.2020

АМСМ известува дека на ден 19.10.2020 г. (понеделник) на патниот правец Кичево – Охрид , поточно кај с.Врбјани, после планинскиот премин Пресека, поради работи на пат (минирање) во период помеѓу 12:00 и 15:00 часот сообраќајот ќе биде во прекин 10 – ...

Сообраќајот по суви коловози

24Инфо - 18.10.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од АМСМ информираат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за ...

АМСМ: Умерен сообраќај по суви коловози и без подолги задржувања на македонските гранични премини

Слободен Печат - 18.10.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од АМСМ информираат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за ...

Сообраќајот по суви коловози

ММС - 18.10.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од АМСМ информираат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за ...

Сообраќајот по суви коловози

А1 On - 18.10.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од АМСМ информираат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за ...

Сообраќајот по суви коловози

Либертас - 18.10.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од АМСМ информираат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за ...

Сообраќајот по суви коловози

Курир - 18.10.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од АМСМ информираат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за ...

Сообраќајот по суви коловози

MakPress - 18.10.2020

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од АМСМ информираат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за ...

Утре прекин на сообраќајот на патот Кичево-Охрид, кај село Врбјани

Вечер - 18.10.2020

На патниот правец Кичево – Охрид кај село Врбјани после планинскиот превој Пресека, утре поради работи на пат (минирање) во период помеѓу 12 и 15 часот сообраќајот ќе биде во прекин 10 – 15 минути, соопшти АМСМ.

Утре прекин на сообраќајот на патот Кичево-Охрид

МКД - 18.10.2020

На патниот правец Кичево – Охрид кај село Врбјани после планинскиот превој Пресека, утре поради работи на пат (минирање) во период помеѓу 12 и 15 часот сообраќајот ќе биде во прекин 10 – 15 минути, соопшти АМСМ.

Утре прекин на сообраќајот на патот Кичево-Охрид, кај село Врбјани

Опсервер - 18.10.2020

– На патниот правец Кичево – Охрид кај село Врбјани после планинскиот превој Пресека, утре поради работи на пат (минирање) во период помеѓу 12 и 15 часот сообраќајот ќе биде во прекин 10 – 15 минути, соопшти АМСМ.

Утре прекин на сообраќајот на патот Кичево-Охрид, кај село Врбјани

А1 On - 18.10.2020

На патниот правец Кичево – Охрид кај село Врбјани после планинскиот превој Пресека, утре поради работи на пат (минирање) во период помеѓу 12 и 15 часот сообраќајот ќе биде во прекин 10 – 15 минути, соопшти АМСМ.

Привремен режим на сообрaќај на патниот правец Охрид – Кичево

OhridNews - 17.10.2020

На патниот правец Охрид – Кичево, поточно кај с.Врбјани, на планинскиот превој Пресека, на ден 19.10.2020 (понеделник) поради работи на пат (минирање) во период помеѓу 12 и 15 часот сообраќајот ќе биде во прекин 10 – 15 минути, информира АМСМ.