TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пандев доби суспензија и парична казна за црвениот картон на „Виа дел Маре“

Дерби - 10.12.2019

Горан Пандев беше во центарот на вниманието на неделниот натпревар кој се одигра на „Виа дел Маре“ меѓу Лече и Џенова, не само поради блесокот кој го имаше во првото полувреме, туку и поради фактот што заработи црвен картон на 15 минути пред крајот.

Серија А остро го казни Пандев – заврши 2019 година за Македонецот!

Sport 1 - 10.12.2019

Капитенот на макеоднската фудбалска репрезентација Горан Пандев доби казна од два меча и 12.000 евра за исклучувањето во неделата на мечот Лече – Џенова (2-2), на кој постигна спектакуларен гол од 40 метри, а потоа изнуди пенал.

Поради навреди упатени кон судијата, Пандев нема да игра против Интер, Македонецот доби два меча суспензија

24Фудбал - 10.12.2019

Горан Пандев ќе го пропушти дербито на Џенова но и гостувањето на Џузепе Меаца откако доби два меча суспензија, еден за црвениот картон и втор за навреди упатени кон судијата. Македонецот во неделата постигна гол кој сигурно ќе биде еден од ...

Со кој ум Шкендија ни соли памет за судиски неправди?

Sport 1 - 10.12.2019

Актуелниот македонски шампион Шкендија само еден ден после ремито 2-2 со Вардар во супердербито на Националната Арена „Тодор Проески“ во Скопје, истрча да се пожали со соопштение дека биле тенденциозно „ограбени“ од судиската петорка на завршната ...

Пандев казнет со два меча и 12.000 евра

SportMedia - 10.12.2019

Горан Пандев е казнет со забрана за играање на следните два натпревари во Серија А, а исто така ќе мора да плати и парична казна во износ од 12.000 евра. Ова е одлуката на дисциплинската комисија во Италија која го казни македонскиот репрезентативец ...

Стигна суспензијата од Серија А: Пандев нема да игра за Џенова до крајот на оваа година

Спортски - 10.12.2019

Горан Пандев нема да настапува за Џенова до крајот на оваа календарска година. Македонскиот фудбалер беше казнет со два натпревари суспензија поради црвениот картон против Лече. Пандев откако беше исклучен влезе во конфликт со судијата и поради ...

Пандев го пропушта враќањето на „Џузепе Меаца“

Екипа - 10.12.2019

Горан Пандев е казнет со два натпревари неиграње поради црвениот картон што македонскиот репрезентативец го заработи во финишот од дуелот со Лече. Иако постоеше можност за санкција од само еден натпревар, Пандев е дополнително казнет поради ...

„ФАНТА КАЛЧО“: Космонаутот Пандев со чудесен гол „од вселената“! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 10.12.2019

Македонскиот репрезентативец повторно е во центарот на вниманието во фудбалска Италија и пошироко. Дефинитивно ова е еден од најубавите погодоци во кариерата на нашиот интернационалец чиј погодок на еден многу интересен начин беше презентиран во ...

По неделното дерби Вардар – Шкендија: Само ВАР е лекот!!!

SportMedia - 10.12.2019

Така е тоа во фудбалот, а посебно по едно големо дерби, како тоа што беше кај нас во неделата и мечот меѓу Вардар и Шкендија. Имено оној што победува ликува, оној што губи се лути и е гневен.

Гачевски до Шкендија: Плачете малку ајде!!! Не пишувајте глупости – засрамете се!!!

SportMedia - 10.12.2019

Откако вчера Шкендија со соопштение се произнесе околу настаните на мега – дербито со Вардар, во кое го спомена и Гачевски за кој тетовци сметаат дека требало да биде исклучен, голманот на Вардар не чекаше многу да врати.

Пандев стана астронаут – дава голови и од вселената (Видео)

Спортманија - 10.12.2019

Јасно е кој е најубав погодок во Серија А за изминатиот викенд. Голот на Горан Пандев на гостувањето против Лече дефинитивно е најубавиот погодок во изминатото 15-то коло во италијанската Серија А.

Фанта Калчо: Пандев постигна гол од вселната (ВИДЕО)

Спортски - 10.12.2019

Во неделата Горан Пандев за Џенова го постигна еден од најубавите голови во својата кариера. Македонската фудбалска икона го искористи лошото исфрлање на противничкиот голман и погоди скоро од половина терен.

Гачевски и врати на Шкендија: Вие сте најголем срам -плачете малку ајде

Спортклуб - 10.12.2019

Голманот на Вардар и воедно капитен на клубот, Филип Гачевски повторно се огласи на „Фејсбук“ по објавеното соопштение на Шкендија во кое беше спомнат и тој „Хаха, па вие сте најголем срам! Ние какви неправди доживеавме во Тетово па никоум ништо… Не ...

Гачевски по жалбите на Шкендија: Ние какви неправди доживеавме во Тетово, па никому ништо – засрамете се!

Спортски - 10.12.2019

Во неделата се одигра дербито помеѓу Вардар и Шкендија кое на крајот заврши без победник (2:2). Со тоа реми Вардар со осум бода предност ја освои есенската титулата. По натпреварот во текот на вчерашниот ден од Шкендија се жалеа дека судиите на тој ...

Пандев погоди од вселената (ВИДЕО)

SportMedia - 10.12.2019

Капитенот на македонскиот национален фудбалски тим, Горан Пандев и неговиот фантастичен гол од половина терен викендов против Лече се најде во центарот на вниманието на Фанта Калчо која на хумористичен начин прави ретроспектива на случувањата на ...

Гачевски ѝ врати на Шкендија: Ние што доживеавме во Тетово, па никому ништо!

Gol.mk - 10.12.2019

Вербалната војна меѓу Филип Гачевски и Шкендија продолжува и понатаму, откако голманот на Вардар возврати на прозивките на актуелниот првак, кој побара санкции за чуварот на мрежата поради недолично однесување.

Мота: Пандев беше неверојатен, заслуживме повеќе од бод против Лече

Gol.mk - 09.12.2019

Екипата на Џенова пропушти голема шанса да ја запише третата овосезонска победа во Серија А , откако не го сочува водството од 0-2 и одигра реми во дербито на дното против Лече . Новиот стратег на тимот Тијаго Мота не го криеше своето задоволство од ...

Фудбалерите на Лече бесни на Роки: Зошто голот на Пандев не е поништен? (Видео)

Дерби - 09.12.2019

Горан Пандев постигна атрактивен гол на дуелот меѓу Лече и Џенова, искористувајќи ја големата грешка на домашниот голман. Но, домашните фудбалери имале сериозни забелешки на судијата Џанлука Роки и влегле во конфронтација со него уште на полувремето.

Во Лече тврдат дека мајсторијата на Пандев не требало да важи

Спортски - 09.12.2019

Македонскиот капитен Горан Пандев вчера против Лече го постигна еден од најубавите голови во кариерата. Меѓутоа домаќините истакнаа забелешка дека голот на Пандев требало да биде поништен.

(ВИДЕО) Од Лече плачат – тврдат дека голот на Пандев е нерегуларен

Спортклуб - 09.12.2019

Горан Пандев, капитенот на македонската фудбалска селекција и денес е топ тема во Италија по спектакуларниот гол што го даде на вчерашниот меч за Џенова во ремит со Лече од 2-2. Денес, од таборот на домаќините, поточно Лече народно кажано плачат и ...

Еве ја ситуацијата на Гачевски и Жуниор за која Шкендија се жали (ВИДЕО)

Спортски - 09.12.2019

Тимот на Шкендија денес објави официјално соопштение во кое се жали на арбитражата на судиите. Во една од петте точки Шкендија тврди дека Гачевски имал намера и требало да добие црвен картон поради контактот со Жуниор. „Во 35.

Шкендија се жали: Објаснуваат во кои пет ситуации биле оштетени

Спортски - 09.12.2019

Денес тимот на Шкендија објави официјално соопштение во кое се жали на пет судиски одлуки во дербито со Вардар. Вардар и Шкендија вчера одиграа натпревар кој на крајот заврши без победник (2:2).

Шкендија има замерки до ФФМ: Непостоечки офсајди, национализам, Гачевски, селективна арбитража…

Спортклуб - 09.12.2019

По вчерашниот дерби натпревар Вардар – Шкендија, клубот од Тетово денеска издаде соопштение во кое ги подвлекува аномалиите кои биле присутни на оваа средба. Мечот заврши нерешено (2:2), а од таборот на актуелниот шампион во ПМФЛ, реагираа жестоко ...

Шкендија со соопштение: Судењето беше тенденциозно, ФФМ да го казни Гачевски за ниските удари

Gol.mk - 09.12.2019

Шампионот на Македонија , тетовска Шкендија денес со соопштение се огласи до јавноста и медиумите, противејќи се на начинот на кој се делеше правдата на дербито против Вардар , кое заврши 2-2.

Шкендија плаче и се жали во ФФМ: Петте најдобри судии тенденциозно „свиреа“ против нас во дербито

Sport 1 - 09.12.2019

Шкендија објави официјално соопштение по мечот против Вардар (2-2) на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје, а во истото тие покажуваат незадоволство поради неколку судиски одллуки.

Реакција од Шкендија за дербито: Тендециозно судење, Гачевски заслужи исклучување

SportMedia - 09.12.2019

ФК Шкендија се јави со соопштение по повод случувањата на дербито против Вардар вчера. Тие реагираат а судиските одлуки и на однесувањето на голманот Гачевски, иако споменуваат дека имало и национализам и расизам на трибините.

Горан Пандев даде гол од 40тина метри

ММС - 09.12.2019

Голманот на домаќините во 30-тата минута лошо расчисти една топка, па Пандев прво одлично ја исконтролира, а потоа упати полуволеј од преку 40 метри, кој беше неодбранлив. Сепак, сенка на извонредниот потег, фрли црвениот картон што го заработи ...

Вардар и Шкендија ремизираа, скопјани ја задржаа предноста од 8 бода

Фокус - 08.12.2019

Големото фудбалско дерби меѓу Вардар и Шкендија, кое денеска се одигра на Градскиот стадион во Скопје, заврши со нерешен резултат 2:2, со што остана разликата од 8 бодови во корист на скопјани.

Вардар пропушти шанса да избега на Шкендија, 2:2 во големото дерби

Макфакс - 08.12.2019

Вардар повторно не успеа да ја победи Шкендија и да избега на двоцифрена разлика пред големиот ривал, откако големото дерби во 18. коло на Првата лига заврши 2:2 во меч во кој тетовци двапати се враќаа од негатива.

(ВИДЕО) Сасуоло и Џенова испуштија водства од 2:0, спектакуларен гол и црвен картон за Пандев

Нетпрес - 08.12.2019

Во дуелите од 15-то коло од италијанското фудбалско првенство Сасуоло против Калјари дома и Џенова на гости кај Лече испуштија водство од 2:0, а притоа македонскиот капитен Горан Пандев постигна прекрасен гол од половина терене, а потоа поради два ...

Вардар на паузата оди со предност од осум бодови по ремито со Шкендија

Нетпрес - 08.12.2019

Најтрофејниот македонски фудбалски колектив Вардар може да жали што со 11 бнодови не замина на зимската пауза, откако во неделата на со големиот ривал тетоска Шкендија, двапати беше во водство, но на крајот одиграа само 2:2, со што ја задржаа ...

ВИДЕО: Пандев постигна гол речиси од центарот на теренот

Локално - 08.12.2019

Македонскиот интернационалец Горан Пандев постигна гол скоро од центарот на теренот во првото полувреме, а потоа доби два жолти картони за четири минути при ремито 2-2 помеѓу Џенова и Лече. Пандев се запиша во 31.

Вардар два пати водеше со Шкендија, на крај само 2:2

Денешен - 08.12.2019

Екипата на Вардар имаа два пати водство, но на крајот одиграа само 2:2 против Шкендија. По ремито во дербито, црвено-црните ја задржаа предноста од осум разлика на табелата. Скопскиот тим ја заврши есента со 36 бода, односно осум повеќе од Шкендија ...

По бод за Вардар и Шкендија

4NEWS - 08.12.2019

Дербито во македонското првенство помеѓу Вардар и Шкендија заврши без победник 2-2 иако лидерот на табелата во два наврати имаше предност. Извор: Сител ...

Маестрален погодок на Горан Пандев од речиси половина терен (ВИДЕО)

365 - 08.12.2019

Пандев одлично ја искористи грешката на противничкиот голман Габриел, кој излезе од својот гол во обид да интервенира пред Пинамонти, но топката стигна само до Пандев кој од 40-тина метри погоди за водство на својот тим.

ВИДЕО: Пандев даде гол од 40 метри

iPortal - 08.12.2019

Македонскиот интернационалец Горан Пандев постигна гол скоро од центарот на теренот во првото полувреме, а потоа доби два жолти картони за четири минути при ремито 2-2 помеѓу Џенова и Лече. Пандев се запиша во 31.

Пандев постигна гол од 40 метри и доби црвен картон ВИДЕО

+инфо - 08.12.2019

Македонскиот интернационалец Горан Пандев постигна гол скоро од центарот на теренот во првото полувреме, а потоа доби два жолти картони за четири минути при ремито 2-2 помеѓу Џенова и Лече. Пандев се запиша во 31.

ВИДЕО: Пандев постигна гол од 40 метри и доби црвен картон

А1 On - 08.12.2019

Македонскиот интернационалец Горан Пандев постигна гол скоро од центарот на теренот во првото полувреме, а потоа доби два жолти картони за четири минути при ремито 2-2 помеѓу Џенова и Лече. Пандев се запиша во 31.

(ВИДЕО) Пандев постигна гол од 40 метри и доби црвен картон

Денешен - 08.12.2019

Македонскиот интернационалец Горан Пандев постигна гол скоро од центарот на теренот во првото полувреме, а потоа доби два жолти картони за четири минути при ремито 2-2 помеѓу Џенова и Лече. Пандев се запиша во 31.

(ВИДЕО) Пандев постигна гол од 40 метри и доби црвен картон

Либертас - 08.12.2019

Македонскиот интернационалец Горан Пандев постигна гол скоро од центарот на теренот во првото полувреме, а потоа доби два жолти картони за четири минути при ремито 2-2 помеѓу Џенова и Лече. Пандев се запиша во 31.

Вардар-Шкендија 2:2

MakPress - 09.12.2019

Екипата на Вардар имаа два пати водство, но на крајот одиграа само 2:2 против Шкендија. По ремито во дербито, црвено-црните ја задржаа предноста од осум разлика на табелата. Скопскиот тим ја заврши есента со 36 бода, односно осум повеќе од Шкендија ...

Пандев како во најдобрите денови: Со лоб удар од 40 метри постигна фантастичен гол (Видео)

MakPress - 09.12.2019

Македонскиот интернационалец Горан Пандев постигна гол скоро од центарот на теренот во првото полувреме, а потоа доби два жолти картони за четири минути при ремито 2-2 помеѓу Џенова и Лече. Пандев се запиша во 31.

Пандев постигна гол од 40 метри и доби црвен картон

24 Вести - 09.12.2019

Македонскиот интернационалец Горан Пандев постигна гол скоро од центарот на теренот во првото полувреме, а потоа доби два жолти картони за четири минути при ремито 2-2 помеѓу Џенова и Лече. Пандев се запиша во 31.

Нерешено 2-2 на дербито Вардар-Шкендија

24 Вести - 09.12.2019

Екипата на Вардар имаа два пати водство, но на крајот одиграа само 2:2 против Шкендија. По ремито во дербито, црвено-црните ја задржаа предноста од осум разлика на табелата. Скопскиот тим ја заврши есента со 36 бода, односно осум повеќе од Шкендија ...

„Судењето беше тенденциозно“, велат од Шкендија по натпреварот со Вардар

Sport M - 09.12.2019

По денешниот натпревар меѓу Вардар и Шкендија, се огласи македонскиот шампион од каде реагираат дека денешното судење било тенденциозно. „ФК Шкендија преку ова соопштение сака да потенцира за одредени неправилности кои се случуваа на мечот меѓу ...

Шкендија се жали на судењето и на однесувањето на Гачевски

Слободен Печат - 09.12.2019

Шкендија објави официјално соопштение по дерби мечот со Вардар (2:2) со кој заврши есенскиот дел од шампионатот , а во него тие покажуваат незадоволство поради неколку судиски одллуки. „Оваа реакција е поврзана со мечот во Скопје и неправдата ...

Гачевски и врати на Шкендија: Вие сте најголем срам -плачете малку ајде

Курир - 10.12.2019

Голманот на Вардар и воедно капитен на клубот, Филип Гачевски повторно се огласи на „Фејсбук“ по објавеното соопштение на Шкендија во кое беше спомнат и тој „Хаха, па вие сте најголем срам! Ние какви неправди доживеавме во Тетово па никоум ништо… Не ...

Дисциплинците немаа милост за Пандев и му изрекоа остра казна, за Македонецот заврши 2019

МКД - 10.12.2019

Горан Пандев повеќе нема да играа оваа година откако дисциплинската комисија го казни со два меча суспезнија, еден за црвениот картон против Лече и втор за навредите упатени кон судиите. Македонецот во неделата постигна гол кој сигурно ќе биде еден ...