TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Навивачите на Абердин го прекинаа мечот во Европа: Го гаѓаа противничкиот голман со снежни топки (Видео)

Дерби - 01.12.2023

Абердин без преголеми амбиции замина на гостувањето во Финска и Бојан Миовски доби шанса како резерва, а дополнителна отежнителна околност за гостите беше и лошиот терен за игра. Снежната виулица која го зафати Хелсинки направи условите за игра да ...

Навивачите на Абердин со снежни топки фрлаа по голманот на Хелсинки и за момент го прекинаа мечот! (ВИДЕО)

Sport 1 - 01.12.2023

Миовски од клупата гледаше сеир каков што не може да се види често, неговите навивачи правеа снежни топки и фрлаа по голманот на Хелсинки. Абердин веќе ги имаше загубено шансите за нокаут фазата, па Миовски не беше стартер на мечот, во игра влезе ...

Миовски од клупата гледаше циркус, навивачите на Абердин со снежни топки го гаѓаа голманот на ХЈК (ВИДЕО)

24Фудбал - 01.12.2023

Снегот донесе проблеми на натпреварот помеѓу ХЈК и Абердин, во еден момент мечот беше прекинат поради тоа што гостинските навивачи со снежни топки го гаѓаа голманот на домаќините. Дуелот помеѓу ХЈК и Абердин се играше во зимски услови, снегот ...

Навивачите на Абердин фрлаа снежни топки кон голманот на Хелсинки (Видео)

Спортманија - 30.11.2023

ХЈК и Абердин одиграа 2-2 во меч од Конференциската лига на УЕФА одигран во зимски услови, на бел терен покриен со снег. Теренот се чистеше неколку пати за да има што подобри услови за игра, а фановите на шкотскиот клуб при резултат 2-1 го гаѓаа ...

Миовски ги одигра последните 20 минути во снежното реми на Абердин во Конференциската лига

Слободен Печат - 30.11.2023

Во петтото претпоследно коло од групата „Г“ во Конференциската лига фудбалерите на Абердин ремизираа на гостувањето кај ХЈК со резултат 2:2. На овој меч имаше и прекин поради обилните врнежи од снег во Хелсинки.

Миовски доби 20-тина минути, Абердин извади бод во Хелсинки

Sport 1 - 30.11.2023

Абердин уште во претходното коло ги загуби шансите за пласман во нокаут фазата од Конференциската лига, па денешниот меч кај Хелсинки беше само од ревијален карактер, уште повеќе поради тоа што и финскиот тим веќе беше испаднат од конкуренција.

(ВИДЕО) Ништо од европска пролет за Миовски, ама навивачите на Абердин во Финска направија скандал

Спортклуб - 30.11.2023

Шкотски Абердин за кој игра нашиот Бојан Миовски и дефинитивно ги загуби шансите за европска пролет откако во рамки на групната фаза од Конференциската лига одигра реми (2-2) на гости во Хелсинки против ХЈК.

Снегот е радост и за возрасните: Во Хелсинки прекинат мечот поради „бомбардирање“ на голманот

Спортклуб - 30.11.2023

Мечот од Лига на конференции вечерва помеѓу екипите на Хелсинки и Абердин, заврши без победник (2:2). На оваа средба, имаше една интересна ситуација поради која судијата мораше за момент да го прекине играњето.

Прекинат мечот на Миовски и Абердин во Финска: Снежна виулица во Хелсинки (ВИДЕО)

Екипа - 30.11.2023

Натпреварот од 5. коло во Конференциската лига на УЕФА меѓу Хелсинки и Абердин во Финска е прекинат во второто полувреме поради силна снежна виулица во Хелсинки. Дуелот е прекинат во 76. минута откако беше утврдено дека нема апсолутно никакви услови ...

КЛ: Абердин одигра нерешено во Хелсинки, Миовски влезе од клупата

SportSport - 30.11.2023

Абердин на нашиот Бојан Миовски одигра нерешено 2:2 на гостувањето кај ХЈК Хелсинки во меч од претпоследното коло во групната фаза од Конференциската лига на УЕФА. Миовски беше на клупата се до 74.

ВИДЕО: Бешикташ „потопен“ од Бриж, Миовски со 20 минути во ремито на Абердин

Gol.mk - 30.11.2023

Фудбалерите на Бриж го „торпедираа“ Бешикташ и славеа со огромни 0-5 на гостувањето во Истанбул. Мечот од петтото коло од групата Д во Конференциската лига беше прилично едностран, а домашната публика со големо разочарување го напушти стадионот ...

Миовски поштеден од играње на снег, барем засега

Спортманија - 30.11.2023

Дуелот помеѓу ХЈК Хелсинки и Абердин од Конференциската лига ќе заврши подоцна од сите други кои почнаа во 18.45 часот затоа што средбата е прекината при резултат 2-2 во 76-та минута за да се исчисти снегот од теренот.