TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шилегов ќе потроши 13 илјади евра за да го истражува мислењето на граѓаните

Макфакс - 11.01.2019

И покрај тоа што стана градоначалник на Скопје пред повеќе од една година, Петре Шилегов допрво ќе го истражува мислењето на граѓаните за градските проблеми и политики. Градот Скопје распиша оглас за 13 илјади евра.

Шилегов за 13.000 евра ќе го истражува мислењето на граѓаните

Press24 - 11.01.2019

Петре Шилегов допрво ќе го истражува мислењето на граѓаните за градските проблеми и политики, а Град Скопје објави оглас за 13 илјади евра. За овие пари треба да бидат направени осум телефонски анкети во период од една година, врз репрезентативен ...

За Шилегов „Карпош 4“ не е приоритет за чистење од снег

Курир - 11.01.2019

Вчера во Централниот дневник на 1ТВ, новинарската екипа беше во „ЦУКС“ каде што му постави одредени прашања и на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов кој ја нагледуваше ситуацијата на сообраќајните патишта по градот од таму.

Шилегов во живо го следи чистењето на снегот (ФОТО)

Слободен Печат - 10.01.2019

Градоначалникот Петре Шилегов вечерва во Центарот за управување и контрола на сообраќајот заедно со Зимската служба на Град Скопје во живо го следеше расчистувањето на снегот. Градските сообраќајници утрво беа чисти и проодни, а активностите на ...

Шилегов во ЦУКС ја следеше состојбата со расчистување на сообраќајниците (фото)

Скопје инфо - 10.01.2019

Градоначалникот Шилегов вчеравечер во ЦУКС беше со екипите на Зимската служба на Град Скопје кои внимателно ја следеа состојбата на терен. Градските сообраќајници се чисти и проодни, а активностите на зимската служба продолжи и во текот на ...

(ФОТО) Шилегов им висеше над глава цела ноќ на вработените во ЦУКС

Фактор - 10.01.2019

Снегот не престанува да вее и ова утро. Улиците делумно се покрени со снежна покривка и покрај тоа што екипите на Центарот за управување со кризи цела ноќ работеа. Можеби немаше да бидат толку активни ако скопскиот градоначалник не им стоеше над ...

ФОТО: Шилегов чисти снег

Скопје1 - 10.01.2019

На социјалните медиуми се споделува фотографија, која е шега на сметка на скопскиот градски татко, Петре Шилегов. Станува збор за фотомонтажа, каде се гледа како Шилегов чисти снег. Под фотографијата пишува „Ред бул ви дава крила? Абе само ракија“.

Шилегов до доцна во ноќта ја следеше состојбата на патиштата

24Инфо - 10.01.2019

Шилегов до доцна во ноќта ја следеше состојбата на патиштата Градоначалникот Шилегов вчера до доцна во ноќта, беше во ЦУКС(Центар за управување со кризи на Скопје) , каде со екипите на Зимската служба на Град Скопје, на мониторите внимателно ја ...

Помина година, Шилегов ќе троши пари за да испитува што биле проблемите во Скопје

А1 On - 11.01.2019

И покрај тоа што стана градоначалник на Скопје пред повеќе од една година, Петре Шилегов допрво ќе го истражува мислењето на граѓаните за градските проблеми и политики. Градот Скопје распиша оглас за 13 илјади евра.

Шилегов за 13 илјади евра ќе го истражува мислењето на граѓаните

Скопје инфо - 11.01.2019

И покрај тоа што стана градоначалник на Скопје пред повеќе од една година, Петре Шилегов допрво ќе го истражува мислењето на граѓаните за градските проблеми и политики. Градот Скопје распиша оглас за 13 илјади евра.

Шилегов за 13 илјади евра ќе го истражува мислењето на граѓаните

Точка - 11.01.2019

И покрај тоа што стана градоначалник на Скопје пред повеќе од една година, Петре Шилегов допрво ќе го истражува мислењето на граѓаните за градските проблеми и политики. Градот Скопје распиша оглас за 13 илјади евра.