TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО | Tурската актерка Бергузар Корел: „Се пораѓав 11 часа, тоа беше болно, единствено искуство… Лејла се роди со ...

Слободен Печат - 25.11.2021

Бергузар Корел и сопругот Халит Ергенч, познати по улогите на Шехерезад и Онур во серијата „1001 ноќ“, на почетокот на ноември го добија своето трето дете. Популарната турска актерска двојка доби ќеркичка за која го одбраа името Лејла.

СЕ ПОРАЃАВ 11 БОЛНИ ЧАСА Шехерезад објави фотографија од породилиштето, ги расплака сите (ФОТО)

+инфо - 25.11.2021

Бергузар објавила на својот инстаграм-профил низа емотивни фотографии од породувањето и открила дека се пораѓала 11 часа. Турската актерка Бергузар Корел (39), позната по улогата на Шехерезад од серијата „1001 ноќ“ и Хали Ергенч (51), кој го ...

„Шехерезад“ ја претстави новородената ќерка Лејла на јавноста (Фото)

Опсервер - 25.11.2021

ript> Ќерката на Бергузар Корел штотуку пристигна на овој свет, а таа веќе ги освои срцата на целата јавност. Популарната турска актерка Бергузар Корел, попозната како Шехерезад, неодамна со сопругот Халит Ергенч ја доби ќерката Лејла.

Премиера на наследничката: Шехерезад ја покажа ќеркичката (ФОТО)

Убавина и Здравје - 24.11.2021

„Ова место долго време ќе мириса на млеко“ Бергузар Корел и сопругот Халит Ергенч , познати по улогите на Шехерезад и Онур во серијата „1001 ноќ“, на почетокот на ноември го добија своето трето дете.

Шехерезад објави фотографии од породувањето, па откри низ што поминала: „Се породував болни 11 часа“

Вистина.мк - 24.11.2021

Бергузар Корел неодамна на свет го донесе своето трето дете, ќерката Лејла. Таа на својот „Инстаграм“ објави фотографии од породувањето, а турската актерка изгледа многу изморено. Нејзиниот сопруг Халит Ергенч бил покрај неа.

По болни 11 часа Лејла е родена: Шехерезад објави фотографии од породувањето и откри низ што поминала

Курир - 24.11.2021

Бергузар Корел неодамна на свет го донесе своето трето дете, ќерката Лејла. Таа на својот „Инстаграм“ објави фотографии од породувањето, а турската актерка изгледа многу изморено. Нејзиниот сопруг Халит Ергенч бил покрај неа.