TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АМС презентираше мерки за спортот и спортистите: Минимална плата за април и мај, креиран и дополнителен пакет мерки

SportMedia - 05.04.2020

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каевски денеска ги истакна мерките кои државата ќе ги превземе за спортот во времетраење на пандемијата со вирусот Ковид-19. „Изминатите недели бевме фокусирани да го одржиме спортот во нормала по оваа ...

(Во живо) Прес на директорот на Агенција за млади и спорт, Каевски

Независен - 05.04.2020

Прес-конференција на директорот на Агенција за млади и спорт, Дарко Каевски. Проследете ја во ...

Која е логиката, ако се функционални 10 милиони евра само од ваучерите, државата да го спасува спортот?

Курир - 03.04.2020

Директорот на АМС конечно се произнесе за некое наше тврдење и излезе со демант во врска со постот за ваучерскиот систем во спортот, велат од Комисијата за спорт на ВМРО-ДПМНЕ. Нивното соопштение го пренесуваме во продолжение: Ова е прв пат Каевски ...

Спортистите и спортските работници ќе добијат минимални плати за два месеци, АМС презентираше и друг пакет мерки за ...

ТВ21 - 05.04.2020

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски денеска на прес-конференција во Владат ги истакна пакетот на мерки со кои ќе се помогне во спортот. „Изминатите недели бевме фокусирани да го одржиме спортот во нормала по оваа пандемија.