TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Работи кои треба да ги знаете за Вагите во вашиот живот

Скопје инфо - 06.10.2017

Дали имате Вага во вашиот живот? Колку мислите дека ги познавате? Карактеристики на личноста Вагите се познати по нивната опсесија за убавината и екстрериерот на сите нешта. Тие веруваат дека добриот изглед може да им помогне да одат многу далеку, а ...

Тој е најсреќиот: Хороскопскиот знак кој до крајот на годинава ќе се израдува на голема сума на пари!

Република - 06.10.2017

Овој знак, покрај Вагата и Близнаците се смета за брз хороскопски знак. Кај него посебно е истакната мисловната активност, па овие луѓе живеат во светот на идеите, без намера да се откажат од што било. Станува збор за Водолиите .

Ова се петте фатални дами од хороскопот на кои никој не може да им одолее

Press24 - 06.10.2017

Убавина, сексапил и магнетна привлечност! Дамите родени во овие хороскопски знаци без сомнеж се најголеми заводнички. Овен Овните се спортски градени жени, делуваат силно и имаат изразени црти на лицето кои тешко се забораваат.

Кои хороскопски знаци ќе ви простат кога ќе згрешите, а кои никогаш нема да го направат тоа?

Кафе пауза - 06.10.2017

Секој од нас греши. Секако, секогаш постојат изговори, но простувањето на некои луѓе едноставно им е запишано во ѕвездите. Денес, ги рангираме хороскопските знаци од оние кои брзо би ви опростиле се, па сѐ до оние кои нема никогаш да го сторат тоа.

Кои хороскопски знаци брзо простуваат, а кои не

Убавина и Здравје - 06.10.2017

Ги рангираме хороскопските знаци од оние кои брзо би ви простиле сѐ, па сѐ до оние кои нема никогаш да го сторат тоа. 1. Риби Тие се склони за давање втори шанси доколку веруваат дека навистина ви е жал.

Хороскоп: Што ве прави толку неодоливи?

Скопје инфо - 05.10.2017

Хороскопот има одговор зошто другите ве обожаваат. Овен - Луѓето ја сакаат вашата лојалност Кога сте им важен на луѓето родени во овој знак, тие секогаш ќе бидат на ваша страна. Овните се многу посветени во љубовта и ќе направат сè за оние кои им ...

Хороскоп за денес: Кошмари за пет хороскопски знаци, за некој пак убава вест

Среќа.mk - 05.10.2017

Овен Денот ќе ви започне со убава вест. Остатокот од денот искористете го за мал шопинг и мала прошетка. Постои голема можност во денешниот ден да запознаете некоја личност која ќе биде дел од вашата иднина.

Хороскопот и возењето: Кои се најдобри, а кои најлоши возачи?

Точка - 05.10.2017

Хороскопскиот знак влијае и на вашите возачки особини. Забавувајте се и дознајте какви се вашите од текстот во продолжение, во кој знаците се подредени од најлошите кон најдобрите возачи. Американското истражување кое било спроведено на 100 илјади ...

Ова се најпаметните хороскопски знаци – проверете дали сте меѓу нив!

Вистина.мк - 05.10.2017

Водолија Водолијата е интелектуално илјадници километри пред другите знаци. Тие сакаат сè што е ново и необично и многу брзо сè прифаќаат, сфаќаат и ставаат на друго, повисоко ниво. Водолиите кон сè приоѓаат од научна гледна точка и во тоа е нивната ...

Ова се петте фатални дами од хороскопот на кои никој не може да им одолее

Скопје24 - 06.10.2017

Убавина, сексапил и магнетна привлечност! Дамите родени во овие хороскопски знаци без сомнеж се најголеми заводнички. Овен Овните се спортски градени жени, делуваат силно и имаат изразени црти на лицето кои тешко се забораваат.

Среќен дневен хороскоп: Петок (06.10.2017)

Вистина.мк - 06.10.2017

Овен Денот ќе ви започне со убава вест. Остатокот од денот искористете го за мал шопинг и мала прошетка. Постои голема можност во денешниот ден да запознаете некоја личност која ќе биде дел од вашата иднина.

Хороскопот и возењето: Кои се најдобри, а кои најлоши возачи?

Пулс24 - 05.10.2017

Хороскопскиот знак влијае и на вашите возачки особини. Забавувајте се и дознајте какви се вашите од текстот во продолжение, во кој знаците се подредени од најлошите кон најдобрите возачи. Американското истражување кое било спроведено на 100 илјади ...

Хороскоп за денес: Кошмари за пет хороскопски знаци, за некој пак убава вест

Република - 06.10.2017

Овен Денот ќе ви започне со убава вест. Остатокот од денот искористете го за мал шопинг и мала прошетка. Постои голема можност во денешниот ден да запознаете некоја личност која ќе биде дел од вашата иднина.