TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утре дождливо време, на високите планини ќе паѓа снег

Мета - 06.10.2017

Под влијание на влажен и студен воздушен бран утре ќе има повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, односно над 20 литри на квадратен метар. Вакви врнежи ќе има претежно во западните и северните делови, вели прогнозата на Управата за ...

Силен и студен ветер во Македонија - еве каде е најладно

Press24 - 06.10.2017

Под влијание на влажен и студен воздушен бран, утре во Македонија ќе има повремени врнежи од дожд, на места пообилни (над 20 литри на метар квадратен), претежно во западните и севеверните ...

Викендов температури пониски за десет степени, вечерните еден степен над нулата

OhridNews - 06.10.2017

За разлика од времето денес и максималната температура од 22 степени, за утре се предвидува значајно намалување на температурата. Првиот ден од викендот во Охрид ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и дневна температура од 11 ...

Метео: Значителен пад на температурата

МРТ - 06.10.2017

На планините со надморска висина од над 1.500 метри се очекуваат и врнежи од снег. Ќе дува и повремено засилен ветер од северозападен правец на моменти со брзина од 70 километри на час што ќе услови значителен пад на температурата.

Од вечер заладување, утре пад на температурата за 13 степени...

Н.Македонија - 06.10.2017

Од вечер заладување, утре пад на температурата за 13 степени Од вечер се очекуваат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират насекаде. На планините над 1500 метри надморска височина ќе има врнежи од снег, особено на запад.

Денеска сонце и 26 степени, од утре снег на планините и пониски температури за 13 степени

МКД - 06.10.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Во вечерните часови облачноста ќе се зголеми, а во западните и северните делови ќе има локален дожд. Врнежите во текот на ноќта ќе се прошират насекаде.

Утре дождливо време, на високите планини ќе паѓа снег

Слободен Печат - 06.10.2017

Под влијание на влажен и студен воздушен бран, утре ќе има повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, односно ќе надминат 20 литри на еден квадратен метар. Вакви врнежи ќе има претежно во западните и во северните делови од земјава, ...

Нагло опаѓање на температурите - не очекуваат врнежи од снег

Press24 - 06.10.2017

Под влијание на влажен и студен воздушен бран, утре во Македонија ќе има повремени врнежи од дожд, на места пообилни (над 20 литри на метар квадратен), претежно во западните и севеверните делови.

Од утре пад на температурата за 13 степени

Телма - 06.10.2017

Од вечер се очекуваат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират насекаде. На планините над 1500 метри надморска височина ќе има врнежи од снег, особено на запад. Ќе дува умерен ветер од јужен и југозападен правец, кој во вечерните часови ...

Предупредување до земјоделците: Невообичаено студен бран доаѓа во Македонија

Република - 05.10.2017

Како што веќе најавивме во петок од попладневните часови започнува промената на временската состојба кај нас па така најпрвин ќе има зголемување на облачноста а доцна попладне и навечер во северните и во северозападните предели ќе има локални врнежи ...

Од петок температурата ќе падне за 15 степени

МК News - 05.10.2017

Во петок во поголем дел од денот времето ќе биде претежно сончево и топло. Значителна промена на времето се очекува од петок кон крајот на денот кога под влијание на влажен и студен воздушен бран облачноста ќе се зголеми и ќе има повремени врнежи од ...

Дожд, снег и ветер со брзина од 70 километри на час – еве што не очекува

Sky - 06.10.2017

Под влијание на влажен и студен воздушен бран, утре ќе има повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, односно ќе надминат 20 литри на еден квадратен метар. Вакви врнежи ќе има претежно во западните и во северните делови од земјава, ...

Студен бран ќе ја зафати земјава

Макфакс - 06.10.2017

Според најавите на Управата за хидрометеоролошки работи, облачноста во попладневните часови ќе се зголемува, особено во западните и северозападните делови на земјава каде во вечерните часови ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират ...

Снежната граница ќе се спушти и под 1500 метри н.в.

Sky - 05.10.2017

Утре кон крајот на денот под влијание на влажен и студен воздушен бран, облачноста ќе се зголеми и ќе има повремени врнежи од дожд, најпрвин во западните и северните делови, кои преку ноќта ќе се прошират насекаде.

Утре дождливо време, на високите планини ќе паѓа снег

Локално - 06.10.2017

Под влијание на влажен и студен воздушен бран, утре ќе има повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, односно ќе надминат 20 литри на еден квадратен метар. Вакви врнежи ќе има претежно во западните и во северните делови од земјава, ...

Од вечер заладување и пад на температурата за 13 степени

+инфо - 06.10.2017

Ќе дува умерен ветер од јужен и југозападен правец, кој во вечерните часови ќе го промени правецот во северен и ќе засилува. Според најавите на Управата за хидрометеоролошки работи, облачноста во попладневните часови ќе се зголемува, особено во ...

Претпладне сончево, попладне зголемена облачност

Курир - 06.10.2017

Утринската температура ќе се движи од два до 10 степени, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје слично време. Врнежите во текот на ноќта ќе бидат почести. Ќе дува умерен ветер кој кон крајот на денот ќе преминува во северен.

ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК: Првиот снег доаѓа вечерва

Sky - 06.10.2017

Според најавите на Управата за хидрометеоролошки работи, облачноста во попладневните часови ќе се зголемува, особено во западните и северозападните делови на земјава каде во вечерните часови ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират ...

Вечерва обилни врнежи од дожд и ниски температури, но еве што не чека викендов

Press24 - 06.10.2017

Врнежите во текот на ноќта ќе се прошират кон централните делови. Ќе дува умерен ветер од јужен и југозападен правец, кој во вечерните часови ќе го промени правецот во северен и ќе засилува.

Од вечер заладување, утре пад на температурата за 13 степени

А1 On - 06.10.2017

Од вечер се очекуваат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират насекаде. На планините над 1500 метри надморска височина ќе има врнежи од снег, особено на запад. Ќе дува умерен ветер од јужен и југозападен правец, кој во вечерните часови ...

Од вечер заладување, утре пад на температурата за 13 степени

ТВ21 - 06.10.2017

Од вечер се очекуваат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират насекаде. На планините над 1500 метри надморска височина ќе има врнежи од снег, особено на запад. Ќе дува умерен ветер од јужен и југозападен правец, кој во вечерните часови ...

Од вечер заладување, утре пад на температурата за 13 степени

Алсат-М - 06.10.2017

Од вечер се очекуваат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират насекаде. На планините над 1500 метри надморска височина ќе има врнежи од снег, особено на запад. Ќе дува умерен ветер од јужен и југозападен правец, кој во вечерните часови ...

Од вечер заладување, утре пад на температурата за 13 степени

Либертас - 06.10.2017

Од вечер се очекуваат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират насекаде. На планините над 1500 метри надморска височина ќе има врнежи од снег, особено на запад. Ќе дува умерен ветер од јужен и југозападен правец, кој во вечерните часови ...

Утре пад на температурата за 13 степени

еМагазин - 06.10.2017

Од вечер се очекуваат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират насекаде. На планините над 1.500 метри надморска височина ќе има врнежи од снег, особено на запад. Ќе дува умерен ветер од јужен и југозападен правец, кој во вечерните часови ...

Утре пад на температурата за 13 степени

24 Вести - 06.10.2017

Од вечер се очекуваат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират насекаде. На планините над 1500 метри надморска височина ќе има врнежи од снег, особено на запад. Ќе дува умерен ветер од јужен и југозападен правец, кој во вечерните часови ...

Од вечерва пад на температурите за 13 степени, дожд и снег на планините

Курир - 06.10.2017

Ќе дува умерен ветер од јужен и југозападен правец, кој во вечерните часови ќе го промени правецот во северен и ќе засилува. Максималната температура ќе се движи во интервал од 22 до 28 степени.

Од вечерва пад на температурите за 13 степени

Пулс24 - 06.10.2017

Од вечер се очекуваат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират насекаде. На планините над 1500 метри надморска височина ќе има врнежи од снег, особено на запад. Ќе дува умерен ветер од јужен и југозападен правец, кој во вечерните часови ...

Од вечер заладување, утре пад на температурата за 13 степени

Канал5 - 06.10.2017

Од вечер се очекуваат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират насекаде. На планините над 1500 метри надморска височина ќе има врнежи од снег, особено на запад. Ќе дува умерен ветер од јужен и југозападен правец, кој во вечерните часови ...

Од вечер заладување, утре пад на температурата за 13 степени

Телевизија Нова - 06.10.2017

Од вечер се очекуваат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират насекаде. На планините над 1500 метри надморска височина ќе има врнежи од снег, особено на запад. Ќе дува умерен ветер од јужен и југозападен правец, кој во вечерните часови ...

Од вечер заладување, утре пад на температурата за 13 степени

Алфа - 06.10.2017

Од вечер се очекуваат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират насекаде. На планините над 1500 метри надморска височина ќе има врнежи од снег, особено на запад. Од вечер се очекуваат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират ...

Студен бран ќе ја зафати земјава

Шеталиште - 06.10.2017

Според најавите на Управата за хидрометеоролошки работи, облачноста во попладневните часови ќе се зголемува, особено во западните и северозападните делови на земјава каде во вечерните часови ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират ...

Подгответе се за голема промена во времето!

Република - 06.10.2017

Од вечер се очекуваат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират насекаде. На планините над 1.500 метри надморска височина ќе има врнежи од снег, особено на запад. Ќе дува умерен ветер од јужен и југозападен правец, кој во вечерните часови ...

Студен бран ќе ја зафати земјава

Канал 77 - 06.10.2017

Според најавите на Управата за хидрометеоролошки работи, облачноста во попладневните часови ќе се зголемува, особено во западните и северозападните делови на земјава каде во вечерните часови ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират ...

Од вечер заладување и пад на температурата за 13 степени

МК News - 06.10.2017

Според најавите на Управата за хидрометеоролошки работи, облачноста во попладневните часови ќе се зголемува, особено во западните и северозападните делови на земјава каде во вечерните часови ќе има врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират ...

Од вечерва пад на температурите за 13 степени, дожд и снег на планините

Скопје инфо - 06.10.2017

Од вечер се очекуваат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират насекаде. На планините над 1500 метри надморска височина ќе има врнежи од снег, особено на запад. Ќе дува умерен ветер од јужен и југозападен правец, кој во вечерните часови ...

Подгответе се: Температурите ќе паднат за 13 степени, а ќе падне и снег

Sky - 06.10.2017

Под влијание на влажен и студен воздушен бран утре ќе има повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2), претежно во западните и северните делови. На планините над 1500 м.н.в. ќе има и врнежи од снег.