TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична против двајца Гостиварци, извршиле 14 кражби

Скопје инфо - 02.04.2024

Поднесена е кривична пријава против две лица од Гостивар поради сомнеж дека извршиле 14 „тешки кражби“. Главна мета им биле домовите на граѓаните а настрадале и два правни субјекти. Од кражбите успеале да се стекнат со имотна користо од речиси 5 ...

ОВР Гостивар приведе 43 годишник заради напад врз сопругата

Gostivarpress.mk - 02.04.2024

СВР Тетово соопшти дека вчера (1 април) во 22.25 часот, полициски службеници од ОВР Гостивар го лишиле од слобода Б.С.(43) од гостиварско село затоа што околу 19 часот во домот физички ја нападнал неговата 37-годишна сопруга.

Кривична против две лица за 14 тешки кражби во Гостивар

Gostivarpress.mk - 02.04.2024

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против С.К.(20) и С.И.(41), двајцата од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторени 14 кривични дела „тешка кражба“.

Кривична против две лица за 14 тешки кражби во Гостивар

Пулс24 - 03.04.2024

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против С.К.(20) и С.И.(41), двајцата од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторени 14 кривични дела „тешка кражба“.

Двајца Гостиварци обвинети за 14 кражби, од простории на граѓани и правни субјекти украле предмети во вредност од 5.000 ...

MakPress - 04.04.2024

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против С.К.(20) и С.И.(41), двајцата од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторени 14 кривични дела „тешка кражба“.