TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Земјотрес во Израел, Јордан и Либан

А1 On - 23.01.2022

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала го погоди синоќа регионот на Мртвото Море. Земјотресот се почувствува во Израел, северниот дел на Јордан и јужниот дел на Либан, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Земјотрес во Израел, Јордан и Либан

Слободен Печат

Земјотрес во Израел, Јордан и Либан

Фокус

Земјотрес стресе три држави

Фактор

Земјотресот го потресе регионот на Мртвото Море, почувствуван во Израел, Јордан и Либан

Скопје1

Земјотрес од 4,8 степени во западниот дел на Турција

ТВ21 - 22.01.2022

Умерен земјотрес со јачина од 4,8 степени според европската сеизмичка скала, вечерва го погоди западниот дел на Турција. Земјотресот бил во близина на градот Бурса, јужно од Истанбул на длабочина од 2 километри, а бил почувствуван и во најголемиот ...

Два земјотреси го погодија југот на Филипините

Р.С.Европа

Вистиномер: Во Лерин имаше земјотрес, а не експлозија и детонации

Мета

Нема информации за жртви и штети: Земјотрес од шест степени на Филипини

Нова ТВ

Земјотрес со јачина од 6,6 степени ја погоди Јапонија: Има повредени

Во Центар - 22.01.2022

Земјотрес со јачина од 6,6 степени според Рихтеровата скала го погоди островот Кјушу во југозападна Јапонија рано во саботата, јавува Anadolu Agency. Јапонската метеоролошка агенција го забележа земјотресот околу 01.08 часот по локално време.

Во Јапонија земјотрес со јачина 6,6 степени

Р.С.Европа

(ВИДЕО) Силен земјотрес ја погоди Јапонија, има повредени

Фактор

Повредени над 10 лица: Земјотрес во Јапонија со јачина од 6,6 степени по Рихтер

Нова ТВ

(Видео) Земјотрес од 6,6 степени ја погоди Јапонија

Макфакс - 22.01.2022

Земјотрес со јачина од 6,6 степени според Рихтеровата скала утрово ги погоди југозападниот и западниот дел на Јапонија. Повредени се повеќе од 10 лица. Епицентарот на земјотресот бил во Тихиот Океан на длабочина од 45 километри во близина на брегот ...

(Видео) Земјотрес од 6,6 степени ја погоди Јапонија

24Инфо

ВИДЕО: Земјотрес од 6,6 степени ја погоди Јапонија

Press24

(Видео) Земјотрес од 6,6 степени ја погоди Јапонија

Centar

(Видео) Земјотрес од 6,6 степени ја погоди Јапонија

MTM

(Видео) Земјотрес од 6,6 степени ја погоди Јапонија

Точка

ВИДЕО | Земјотрес од 6,6 ја погоди Јапонија

Слободен Печат - 22.01.2022

Земјотрес со интензитет од 6,6 степени според Рихтеровата скала рано утринава ги погоди југозападниот и западниот дел на Јапонија , а повеќе од 10 лица се повредени. Локалните власти и Јапонската метеоролошка опсерваторија соопштија дека земјотресот ...

Земјотрес од 6,6 ја погоди Јапонија

Независен

Земјотрес од 6,6 ја погоди Јапонија

Сител

Земјотрес од 6,6 ја погоди Јапонија

Опсервер

ВИДЕО: Земјотрес од 6,6 степени ја погоди Јапонија

А1 On

Земјотрес во Јапонија, има и повредени

Фокус

Земјотрес од 6,6 ја погоди Јапонија

Курир

Вечер Прес Република Нетпрес +инфо Lider 24 Вести MakPress Денешен