TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ахмети за грчките медиуми: Ние сме земја без име, ПЈРМ е само привремено

Макфакс - 07.02.2018

Фактот дека преговараме за решение со сложено име, со придавки или дополнувања, покажува дека има двоумења, емотивен набој и волја за придвижување на работите, изјави министерската одбрана, Радмила Шекеринска, во изјава за грчката телевизија „Скај“ ...

Тв Скај дует - Ахмети: Ние сме држава без име, Шекеринска: постои консензус за компромис

Алфа - 07.02.2018

Ние сме земја без име, имаме едно привремено име, ПЈРМ. Во пракса се обидуваме конечно да добиеме нормално име со преговорите што се водат – изјави Ахмети во емисијата Историес на ТВ Скај.

Ахмети: Ние сме земја без име, се обидуваме конечно да добиеме нормално име

Фокус - 07.02.2018

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети со министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, синоќа беа гости во емисијата „Историес“ на грчката ТВ „Скај“, каде што Ахмети посочи дека македонската влада е реформаторска и верува дека „во рамки на овие реформи конечно ...

Шекеринска и Ахмети на ТВ „Скај“ оптимисти дека може да се реши спорот со името

Алсат-М - 07.02.2018

Постои консензус во однос на тоа дали треба да преговараме, дали треба да прифатиме некој вид компромис, бидејќи и конзервативната и социјалдемократската влада во одредени моменти прифатиле одредени компромиси, вели министерката за одбрана, Радмила ...

Шекеринска и Ахмети на ТВ „Скај“ оптимисти дека може да се реши спорот со името

Сител - 07.02.2018

Постои консензус во однос на тоа дали треба да преговараме, дали треба да прифатиме некој вид компромис, бидејќи и конзервативната и социјалдемократската влада во одредени моменти прифатиле одредени компромиси, вели министерката за одбрана, Радмила ...

Ахмети за грчките медиуми: Ние сме земја без име, ПЈРМ е само привремено

А1 On - 07.02.2018

Фактот дека преговараме за решение со сложено име, со придавки или дополнувања, покажува дека има двоумења, емотивен набој и волја за придвижување на работите, изјави министерската одбрана, Радмила Шекеринска, во изјава за грчката телевизија „Скај“ ...

Ахмети: Македонија е земја без име

Press24 - 07.02.2018

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вели дека македонската влада е реформаторска и верува дека „во рамки на овие реформи конечно ќе се реши 25-годишниот проблем меѓу Скопје и Атина.“ - Ние сме земја без име, имаме едно привремено име, ПЈРМ.

Шеќеринска и Ахмети за грчката Скај оптимисти за спорот со името

Press24 - 07.02.2018

Постои консензус во однос на тоа дали треба да преговараме, дали треба да прифатиме некој вид компромис, бидејќи и конзервативната и социјалдемократската влада во одредени моменти прифатиле одредени компромиси, вели министерката за одбрана, Радмила ...

Ахмети за грчките медиуми: Ние сме земја без име, ПЈРМ е само привремено

Вечер Прес - 07.02.2018

Фактот дека преговараме за решение со сложено име, со придавки или дополнувања, покажува дека има двоумења, емотивен набој и волја за придвижување на работите, изјави министерската одбрана, Радмила Шекеринска, во изјава за грчката телевизија „Скај“ ...

Ахмети: Ние сме земја без име, ПЈРМ е само привремено

Сител - 07.02.2018

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вели дека македонската влада е реформаторска и верува дека „во рамки на овие реформи конечно ќе се реши 25-годишниот проблем меѓу Скопје и Атина.“ - Ние сме земја без име, имаме едно привремено име, ПЈРМ.

Шекеринска и Ахмети оптимисти дека може да се реши спорот со името...

Н.Македонија - 07.02.2018

Шекеринска и Ахмети оптимисти дека може да се реши спорот со името Постои консензус во однос на тоа дали треба да преговараме, дали треба да прифатиме некој вид компромис, бидејќи и конзервативната и социјалдемократската влада во одредени моменти ...

Ахмети за грчките медиуми: Ние сме земја без име, ПЈРМ е само привремено

Кајгана - 07.02.2018

Фактот дека преговараме за решение со сложено име, со придавки или дополнувања, покажува дека има двоумења, емотивен набој и волја за придвижување на работите, изјави министерската одбрана, Радмила Шекеринска, во изјава за грчката телевизија „Скај“ ...

Ахмети: Ние сме земја без име

Бизнис Вести - 08.02.2018

Али Ахмети гостуваше во емисијата „Историес“ на грчката ТВ „Скај“ заедно со министерката за одбрана, Радмила Шекеринска. Тој во емисија посочи дека македонската влада е реформаторска и верува дека конечно ќе се реши 25-годишниот проблем меѓу Скопје ...

Ахмети: Се обидуваме да добиеме нормално име

+инфо - 07.02.2018

Одговарајќи на новинарско прашање дали ќе поддржат промена на Уставот, тој вели дека од ДУИ се подготвени да го поддржат процесот до конечно решение. Лидерот на ДУИ, Али Ахмети со министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, синоќа беа гости во ...

Шекеринска: Преговараме за сложено име со придавка или додавка

+инфо - 07.02.2018

Министерката за одбрана, смета дека во последните 25 години, постоеле подобри можности за решение, но секогаш нешто недостасувало. Постои консензус во однос на тоа дали треба да преговараме, дали треба да прифатиме некој вид компромис, бидејќи и ...

Ахмети за “Скај”: Ние сме земја без име, ПЈРМ е само привремено

Sky - 07.02.2018

Фактот дека преговараме за решение со сложено име, со придавки или дополнувања, покажува дека има двоумења, емотивен набој и волја за придвижување на работите, изјави министерската одбрана, Радмила Шекеринска, во изјава за грчката телевизија „Скај“ ...

Шекеринска признава: Македонија ќе добие ново име

Курир - 07.02.2018

Постои консензус во однос на тоа дали треба да преговараме, дали треба да прифатиме некој вид компромис, бидејќи и конзервативната и социјалдемократската влада во одредени моменти прифатиле одредени компромиси, вели министерката за одбрана, Радмила ...

Ахмети: Се обидуваме да добиеме нормално име

ТВ21 - 07.02.2018

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети со министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, синоќа беа гости во емисијата „Историес“ на грчката ТВ „Скај“, каде што Ахмети посочи дека македонската влада е реформаторска и верува дека „во рамки на овие реформи конечно ...

Ахмети за грчките медиуми: Ние сме земја без име, ПЈРМ е само привремено

Точка - 07.02.2018

Фактот дека преговараме за решение со сложено име, со придавки или дополнувања, покажува дека има двоумења, емотивен набој и волја за придвижување на работите, изјави министерската одбрана, Радмила Шекеринска, во изјава за грчката телевизија „Скај“ ...

ТВ Скај: Шеќеринска „Македонија ќе добие ново име“, Ахмети: „Ние сме земја без име“

Вечер Прес - 07.02.2018

Постои консензус во однос на тоа дали треба да преговараме, дали треба да прифатиме некој вид компромис, бидејќи и конзервативната и социјалдемократската влада во одредени моменти прифатиле одредени компромиси, вели министерката за одбрана, Радмила ...

Шекеринска и Ахмети за грчките медиуми оптимисти за решение

Р.С.Европа - 07.02.2018

Фактот дека преговараме за решение со сложено име, со придавки или дополнувања, покажува дека има двоумења, емотивен набој но и волја да одиме напред, изјави министерската за одбрана, Радмила Шекеринска, во емисија на грчката телевизија „Скај“.

Ахмети и Шекеринска за грчка Скај ТВ - Подготвени за решение

Фактор - 07.02.2018

Радмила Шекеринска и Али Ахмети за грчката телевизија Скај истакнаа дека постои желба за наоѓање решение преку компромис од двете страни во спорот за името. Говорејќи за емисијата „Историес“ Шекеринска објаснува дека македонските влади во минатото ...

Ахмети: Ние сме земја без име

iPortal - 07.02.2018

Фактот дека преговараме за решение со сложено име, со придавки или дополнувања, покажува дека има двоумења, емотивен набој и волја за придвижување на работите, изјави министерската одбрана, Радмила Шекеринска, во изјава за грчката телевизија „Скај“ ...

Шекеринска и Ахмети на ТВ Скај: Спорот може да се реши

Нова ТВ - 07.02.2018

Постои консензус во однос на тоа дали треба да преговараме, дали треба да прифатиме некој вид компромис, бидејќи и конзервативната и социјалдемократската влада во одредени моменти прифатиле одредени компромиси, вели министерката за одбрана, Радмила ...

Ахмети за грчка „Скај“: Ние сме држава без име, FYROM е привремено

Таратур - 08.02.2018

Изјави за грчката телевизија „Скај“, во врска со спорот за името, дадоа двајца претставници од владината коалиција во Македонија, Радмила Шеќеринска и Али Ахмети. Фактот дека преговараме за решение со сложено име, со придавки или дополнувања, ...

Ахмети: Се обидуваме да добиеме нормално име

Локално - 07.02.2018

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети со министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, синоќа беа гости во емисијата „Историес“ на грчката ТВ „Скај“, каде што Ахмети посочи дека македонската влада е реформаторска и верува дека „во рамки на овие реформи конечно ...

Шекеринска: И конзервативната и социјалдемократската влада прифатиле компромис за името

МКД - 07.02.2018

Постои консензус во однос на тоа дали треба да преговараме, дали треба да прифатиме некој вид компромис, бидејќи и конзервативната и социјалдемократската влада во одредени моменти прифатиле одредени компромиси, вели министерката за одбрана, Радмила ...

Шекеринска и Ахмети на ТВ Скај: Се обидуваме да добиеме нормално име со преговорите што се водат

Слободен Печат - 07.02.2018

Постои консензус во однос на тоа дали треба да преговараме, дали треба да прифатиме некој вид компромис, бидејќи и конзервативната и социјалдемократската влада во одредени моменти прифатиле одредени компромиси, вели министерката за одбрана, Радмила ...

ТВ Скај: Шеќеринска „Македонија ќе добие ново име“, Ахмети: „Ние сме земја без име“

Република - 07.02.2018

Постои консензус во однос на тоа дали треба да преговараме, дали треба да прифатиме некој вид компромис, бидејќи и конзервативната и социјалдемократската влада во одредени моменти прифатиле одредени компромиси, вели министерката за одбрана, Радмила ...

Ахмети: Се обидуваме да добиеме нормално име

МК News - 07.02.2018

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети со министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, синоќа беа гости во емисијата „Историес“ на грчката ТВ „Скај“, каде што Ахмети посочи дека македонската влада е реформаторска и верува дека „во рамки на овие реформи конечно ...

Шекеринска: Преговараме за сложено име со придавка или додавка

МК News - 07.02.2018

Постои консензус во однос на тоа дали треба да преговараме, дали треба да прифатиме некој вид компромис, бидејќи и конзервативната и социјалдемократската влада во одредени моменти прифатиле одредени компромиси, вели министерката за одбрана, Радмила ...

Шекеринска и Ахмети на ТВ „Скај“ оптимисти дека може да се реши спорот со името

Либертас - 07.02.2018

Постои консензус во однос на тоа дали треба да преговараме, дали треба да прифатиме некој вид компромис, бидејќи и конзервативната и социјалдемократската влада во одредени моменти прифатиле одредени компромиси, вели министерката за одбрана, Радмила ...

Ахмети за грчката телевизија Скај: Ние сме земја без име, имаме едно привремено, ПЈРМ

еМагазин - 07.02.2018

Постои консензус во однос на тоа дали треба да преговараме, дали треба да прифатиме некој вид компромис, бидејќи и конзервативната и социјалдемократската влада во одредени моменти прифатиле одредени компромиси, вели министерката за одбрана, Радмила ...

Ахмети за грчка „Скај“: Ние сме земја без име

Курир - 07.02.2018

Ние сме земја без име, имаме едно привремено име ПЈРМ и се обидуваме да добиеме едно нормално име, вели лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за грчка „Скај“ телевизија Во однос на тоа дали ДУИ ќе поддржи, доколку се потребни и уставни промени, ...

Шекеринска и Ахмети за грчка телевизија со оптимистички изјави дека може да се реши спорот со името

Нетпрес - 07.02.2018

Постои консензус во однос на тоа дали треба да преговараме, дали треба да прифатиме некој вид компромис, бидејќи и конзервативната и социјалдемократската влада во одредени моменти прифатиле одредени компромиси, вели министерката за одбрана, Радмила ...

Ахмети за грчка „Скај“: Ние сме земја без име

Вечер Прес - 07.02.2018

Ние сме земја без име, имаме едно привремено име ПЈРМ и се обидуваме да добиеме едно нормално име, вели лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за грчка „Скај" телевизија Во однос на тоа дали ДУИ ќе поддржи, доколку се потребни и уставни промени, ...

Ахмети за грчка „Скај“: Ние сме земја без име

Поглед - 07.02.2018

Ние сме земја без име, имаме едно привремено име ПЈРМ и се обидуваме да добиеме едно нормално име, вели лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за грчка „Скај“ телевизија Во однос на тоа дали ДУИ ќе поддржи, доколку се потребни и уставни промени, ...

Шекеринска и Ахмети за грчка телевизија со оптимистички изјави дека може да се реши спорот со името

Точка - 07.02.2018

Постои консензус во однос на тоа дали треба да преговараме, дали треба да прифатиме некој вид компромис, бидејќи и конзервативната и социјалдемократската влада во одредени моменти прифатиле одредени компромиси, вели министерката за одбрана, Радмила ...