TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Јас да сум премиер веднаш би го разрешил Спасовски, изјави екс началник на српската полиција за случајот Вања

Lider - 08.12.2023

Поранешниот началник на српската полиција, Жарко Поповиќ, зборувајќи за случајот со убиството на Вања, истакна дека се направени огромен број пропусти во истрагата. Поповиќ порача дека целиот случај се води на крајно непрофесионален начин и за тоа ...

„Ако јас сум премиер, Оливер Спасовски би го разрешил за ДВЕ минути“ (ВИДЕО)

Курир - 08.12.2023

И после пет дена од информацијата за двојното грозоморно убиство кое ја потресе Македонија не стивнуваат реакциите во јавноста. И после пет дена од информацијата за двојното грозоморно убиство кое ја потресе Македонија не стивнуваат реакциите во ...

ВИДЕО| Поранешниот шеф на српската крим-полиција за случајот Вања: Да сум премиер веднаш би ги разрешил Спасовски

Нетпрес - 08.12.2023

Речиси цела недела по информацијата за двојното грозоморно убиство кое ја потресе Македонија не стивнуваат реакциите во јавноста, но и во регионот. Имено овој настан го потресе и поширокиот регион, а најголеми се реакциите во соседна Србија.

Екс началникот на српската полиција, Поповиќ, за случајот Вања: Јас да сум премиер веднаш би го разрешил Спасовски

Република - 08.12.2023

Поранешниот началник на српската полиција, Жарко Поповиќ, зборувајќи за случајот со убиството на Вања, истакна дека се направени огромен број пропусти во истрагата. Поповиќ порача дека целиот случај се води на крајно непрофесионален начин и за тоа ...

ПОПОВИЌ: „Ако јас сум премиер, Спасовски би го разрешил за две минути“

Денешен - 08.12.2023

Поранешниот началник на српската полиција, Жарко Поповиќ, зборувајќи за случајот со убиството на Вања, истакна дека се направени огромен број пропусти во истрагата. Поповиќ порача дека целиот случај се води на крајно непрофесионален начин и за тоа ...

Екс началникот на српската полиција за случајот Вања: Јас да сум премиер, веднаш би го разрешил Спасовски

Пулс24 - 08.12.2023

Поранешниот началник на српската полиција, Жарко Поповиќ, зборувајќи за случајот со убиството на Вања, истакна дека се направени огромен број пропусти во истрагата. Поповиќ порача дека целиот случај се води на крајно непрофесионален начин и за тоа ...