TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Борисов демантира: Немам никаков имот во Барселона

Телма - 21.02.2020

Бугарскиот премиер Бојко Борисов пред новинарите во Брисел го демантираше написот во шпанскиот весник „Ел Периодико“ дека се води истрага против него за перење пари и купување куќа во Барселона.

Дали Борислава ужива во вилата на Борисов во Барселона?

PressingTV - 21.02.2020

Откако бугарските медиуми ја објавија информацијата за поведената истрага на каталонската полиција во која во центарот на вниманието се најде премиерот Бојко Борисов, во Бугарија на големо се врти видео на кое се презентираат документи за целата ...

Социјалистите бараат оставка од Борисов поради манипулирање со податоците за БДП

Опсервер - 21.02.2020

– Итно бараме оставка на премиерот Бојко Борисов и целата Влада поради манипулирање со податоците за економскиот раст на земјата, изјави пратеникот од парламентарната група на „БСП за Бугарија“, Румен Гечев во декларација од името на социјалистите.

(Видео) Бојко Борисов кара непослушни министри: Има по три пати да викаш дека нема да плаќаат патарина

Репортер - 20.02.2020

Бугарскиот премиер Бојко Борисов вчера на средба со министрите, беше прилично нервозен откако дозна дека шефот на агенцијата на патишта ги покачил цените на патарините. Уште по лут беше откако жители на населени места во близина на Софија излегле на ...

Борисов не дозволува протест на граѓаните, го предупреди директорот на патишта дека ќе остане без работа

Сител - 19.02.2020

Бугарскиот премиер не дозволува протест на граѓаните, го предупреди директорот на патишта дека ќе остане без работа. По веста дека жители од околината на Софија решиле да излезат на протест бидејќи треба да плаќааат винетки за да одат на работа по ...

(ВИДЕО) Еве како Борисов ги „казнува“ непослушните функционери – како гласник ќе одиш и по три пати да викаш – Нема да ...

Скопје1 - 19.02.2020

Бугарскиот премиер Бојко Борисов денешната средба со министрите ја започна нервозно и луто. Тој веднаш штом започна состанокот кажа дека дознал дека жители на населени места во близина на Софија решиле да излезат на протест, откако разбрале дека ...

Како Борисов си ги кара соработниците: По три пати ќе викаш: Нема да има патарина! (видео)

Вечер - 20.02.2020

Бугарскиот премиер Бојко Борисов вчера се појави разгневен на средба со министрите, откако дознал дека жители на населени места во близина на Софија решиле да излезат на протест, откако дознале дека треба да плаќаат вињетки (патарина) за да можат да ...

Бојко фуриозно се справи со ,,непослушни” функционери: Ќе одиш кај сите тие луѓе во населените места ќе се извиниш и ќе ...

Скопје24 - 21.02.2020

Бугарскиот премиер Бојко Борисов утринава се појави разгневен на средба со министрите, откако дознал дека жители на населени места во близина на Софија решиле да излезат на протест, откако дознале дека треба да плаќаат винетки (патарина) за да можат ...

Социјалистите бараат оставка од Борисов поради манипулирање со податоците за БДП

А1 On - 21.02.2020

Итно бараме оставка на премиерот Бојко Борисов и целата Влада поради манипулирање со податоците за економскиот раст на земјата, изјави пратеникот од парламентарната група на „БСП за Бугарија“, Румен Гечев во декларација од името на социјалистите.

Бугарија: Социјалистите бараат оставка од Борисов

Слободен Печат - 21.02.2020

Итно бараме оставка на премиерот Бојко Борисов и целата Влада поради манипулирање со податоците за економскиот раст на земјата, изјави пратеникот од парламентарната група на „БСП за Бугарија“, Румен Гечев во декларација од името на социјалистите.

Социјалистите бараат оставка од Борисов поради манипулирање со податоците за БДП

24Инфо - 21.02.2020

Итно бараме оставка на премиерот Бојко Борисов и целата Влада поради манипулирање со податоците за економскиот раст на земјата, изјави Румен Гечев, пратеникот од парламентарната група на „БСП за Бугарија”, во декларација од името на социјалистите.

Ќe падне ли владата: Опозицијата бара оставка од Борисов

Република - 21.02.2020

Итно бараме оставка на премиерот Бојко Борисов и целата Влада поради манипулирање со податоците за економскиот раст на земјата, изјави пратеникот од парламентарната група на „БСП за Бугарија“, Румен Гечев во декларација од името на социјалистите.

Социјалистите бараат оставка од Борисов поради манипулирање со податоците за БДП

Сител - 21.02.2020

Итно бараме оставка на премиерот Бојко Борисов и целата Влада поради манипулирање со податоците за економскиот раст на земјата, изјави пратеникот од парламентарната група на „БСП за Бугарија“, Румен Гечев во декларација од името на социјалистите.

Борисов демантира: Немам никаков имот во Барселона

Курир - 21.02.2020

Бугарскиот премиер Бојко Борисов пред новинарите во Брисел го демантираше написот во шпанскиот весник „Ел Периодико“ дека се води истрага против него за перење пари и купување куќа во Барселона.

Социјалистите бараат оставка од Борисов поради манипулирање со податоците за БДП

MakPress - 21.02.2020

Итно бараме оставка на премиерот Бојко Борисов и целата Влада поради манипулирање со податоците за економскиот раст на земјата, изјави пратеникот од парламентарната група на „БСП за Бугарија“, Румен Гечев во декларација од името на социјалистите.

Борисов демантира: Немам никаков имот во Барселона

Опсервер - 21.02.2020

– Бугарскиот премиер Бојко Борисов пред новинарите во Брисел го демантираше написот во шпанскиот весник „Ел Периодико“ дека се води истрага против него за перење пари и купување куќа во Барселона.

Борисов демантира: Немам никаков имот во Барселона

Сител - 21.02.2020

Бугарскиот премиер Бојко Борисов пред новинарите во Брисел го демантираше написот во шпанскиот весник „Ел Периодико“ дека се води истрага против него за перење пари и купување куќа во Барселона.

Борисов го демантира „Ел Периодико“: Немам имот во Барселона

Слободен Печат - 21.02.2020

По стоти пат ќе кажам дека ниту поседувам куќа, ниту имам недвижен имот, ниту сум бил во Барселона. Последен пат отидов како градоначалник пред 15 години, нагласи бугарскиот премиер. Бугарскиот премиер Бојко Борисов пред новинарите во Брисел го ...

Борисов демантира: Немам никаков имот во Барселона

А1 On - 21.02.2020

Бугарскиот премиер Бојко Борисов пред новинарите во Брисел го демантираше написот во шпанскиот весник „Ел Периодико“ дека се води истрага против него за перење пари и купување куќа во Барселона.

Борисов демантира: Немам никаков имот во Барселона

Либертас - 21.02.2020

– По стоти пат ќе кажам дека ниту поседувам куќа, ниту имам недвижен имот, ниту сум бил во Барселона. Последен пат отидов како градоначалник пред 15 години, нагласи бугарскиот премиер. – Не се мои пари, јас немам никаква врска со тие компании.

Борисов обвинет за перење пари и купување куќи во Каталонија: Немам ништо во Барселона, последен пат бев таму пред 15 ...

Локално - 21.02.2020

„Немам куќа, нема недвижен имот, ниту сум бил скоро во Барселона. Последен пат бев таму како градоначалник пред 15 години. Јас немам никаква врска со овие компании, некои луѓе што не сум ги видел за 20 години.

Борисов демантира: Немам никаков имот во Барселона

24Инфо - 21.02.2020

Бугарскиот премиер Бојко Борисов пред новинарите во Брисел го демантираше написот во шпанскиот весник „Ел Периодико” дека се води истрага против него за перење пари и купување куќа во Барселона.

Борисов: Немам куќа во Барселона, последен пат бев таму пред 15 години

Република - 21.02.2020

Бугарскиот премиер Бојко Борисов пред новинарите во Брисел го демантираше написот во шпанскиот весник „Ел Периодико“ дека се води истрага против него за перење пари и купување куќа во Барселона.

Социјалистите бараат оставка од Борисов поради манипулирање со податоците за БДП

+инфо - 21.02.2020

Итно бараме оставка на премиерот Бојко Борисов и целата Влада поради манипулирање со податоците за економскиот раст на земјата, изјави пратеникот од парламентарната група на „БСП за Бугарија“, Румен Гечев во декларација од името на социјалистите.

Борисов демантира дека има куќа во Шпанија

Р.С.Европа - 21.02.2020

Бугарскиот премиер Бојко Борисов пред новинарите во Брисел го демантираше написот во шпанскиот весник „Ел Периодико“ дека се води истрага против него за перење пари и купување куќа во Барселона.

Борисов: Немам ни куќа ни имот, во Барселона бев пред 15 години

Expres - 21.02.2020

во Барселона. Јас морав да одев како градоначалник пред 15 години Бугарскиот премиер Бојко Борисов изјави дека намера да разговара со шпанскиот колега ПедроСанчез на тема за наводен имот во Барсењлона, измислена, според него да го извлакна неговпто ...

Борисов демантира: Немам никаков имот во Барселона

Фокус - 21.02.2020

Бугарскиот премиер Бојко Борисов пред новинарите во Брисел го демантираше написот во шпанскиот весник „Ел Периодико“ дека се води истрага против него за перење пари и купување куќа во Барселона.

Борисов демантира: Немам никаков имот во Барселона

MakPress - 21.02.2020

Бугарскиот премиер Бојко Борисов пред новинарите во Брисел го демантираше написот во шпанскиот весник „Ел Периодико“ дека се води истрага против него за перење пари и купување куќа во Барселона.

Борисов демантира дека има луксузна куќа во Барселона

PressingTV - 21.02.2020

Бугарскиот премиер Бојко Борисов пред новинарите во Брисел го демантираше написот во шпанскиот весник „Ел Периодико“ дека се води истрага против него за перење пари и купување куќа во Барселона.

Социјалистите бараат оставка од Борисов поради манипулирање со податоците за БДП

Вечер - 21.02.2020

Итно бараме оставка на премиерот Бојко Борисов и целата Влада поради манипулирање со податоците за економскиот раст на земјата, изјави пратеникот од парламентарната група на „БСП за Бугарија“, Румен Гечев во декларација од името на социјалистите.