TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најмалку 33 загинати во поплавите во централна Кина, евакуирани десетици илјади лица

Телма - 22.07.2021

Десетици илјади луѓе до денеска се евакуирани од поплавените подрачја во централниот дел на Кина, а властите јавуваат дека на 33 е зголемен бројот на загинати лица, во поплавите што во провинцијата Хенан траат речиси една недела.

Разорно торнадо во Кина направи голема штета: Во поплавите 33 жртви (ВИДЕО)

Кумановски м.

Евакуирани десетици илјади лица: Најмалку 33 загинати во поплавите во централна Кина

Курир

Евакуирани десетици илјади лица: Најмалку 33 загинати во поплавите во централна Кина

Zoom

Најмалку 33 загинати во поплавите во централна Кина

Lider

Најмалку 33 загинати во поплавите во централна Кина

24 Вести

Најмалку 33 загинати во поплавите во централна Кина, евакуирани десетици илјади лица

Либертас

Опсервер 24Инфо Нова ТВ +инфо Сител Независен ТВ21 360 степени