TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО + ВИДЕО) Поплавени стотина куќи во Тетово – се бара исклучување на струјата во градот

Телма - 23.06.2024

Силното невреме кое попладнево го зафати тетовскиот регион направи хаос. Улиците во Тетово се претворија во реки, а возилата едвај се движеа во големите количини вода на асфалтот. Атмосферската канализација не можеше да ја прими огромната количина ...

Пожарната бара цело Тетово да биде исклучено од струја, поплавени се подруми, се извлекувале луѓе и поплавени возила

Слободен Печат

(ФОТО) Поплавени стотина куќи во Тетово – се бара исклучување на струјата во градот

Телма

Се бара исклучување на струјата во цело Тетово оти постои ризик по граѓаните од струен удар

ТВ21

ЕВН ќе ја гасне струјата во Тетово поради опасноста од струен удар по силното невреме

Макфакс

(ВИДЕО) Страшно невреме во Тетово – пожарна бара градот да остане без струја

Lider

Поплавени подрумите во повеќе куќи во Тетово, се бара да се исклучи струјата во целиот град поради ризик од струен удар

Макфакс

Опсервер Скопје1 Независен +инфо Скопје инфо 4NEWS Курир А1 On

Невреме со силен дожд, грмотевици и град на некои места во Скопје

4NEWS - 23.06.2024

Попладнево Скопје е зафатено од силно невреме проследено со силен ветер, грмотевици и град на некои места. Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека поголема нестабилност се преместува преку западниот дел на Скопје и слабо се движи ...

Силно невреме го зафати Тетово

Р.С.Европа

Пожарната бара цело Тетово да биде без струја, поради невремето можни се струјни удари (ВИДЕО)

МКД

ВИДЕО: Над 200 пријави за штети во тетовско, оштетени и автомобили во движење на автопатот Тетово-Скопје

ТВ21

Дожд, грмотевици и силен ветар во Тетово: Поплавени дворови, оштетени возила и кровови

Скопје1

ЦУК: 200 пријави за штети во Тетово, пријави и за штети на возила (ФОТО/ВИДЕО)

4NEWS

ЕВН ЌЕ ЈА ИСКЛУЧУВА СТРУЈАТА ВО ТЕТОВО УЛИЦА ПО УЛИЦА: по барањата на пожарникарите

Фактор

Независен ММС 360 степени Zoom Либертас 365 24Инфо MakPress