TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Навивачите на Аталанта со порака: Тука веќе нема место за фудбал

Спортклуб - 26.03.2020

Најжестоките навивачи на Аталанта упатија отворено писмо до претседателот на клубот Антонио Пекраси во кој се бара од клубот да се откаже од сите натпреварувања оваа сезона, поради, како што велат историскиот масакр во градот кој заслужува ...

Ултрасите на Аталанта: Клубот не смее да ја продолжи сезоната по овој историски масакр

Дерби - 26.03.2020

Аталанта постигна историски успех со пласманот во четвртфиналето на Лигата на шампионите, но истиот остана во сенка на големиот број жртви кој ги зема коронавирусот во Бергамо, па и цела Италија.

Водачот на ултрасите на Аталанта: Проклетиот вирус однесе многу животи - не ни е дојдено до фудбал!

Sport 1 - 26.03.2020

Ултрасите на фудбалскиот клуб Аталанта упатија отворено писмо до претседателот на тимот, Антонио Пекраси, барајќи да се откажат од сите натпреварувања оваа сезона, бидејќи, како што велат, е историски масакр во градот кој заслужува единство и ...

Навивачите на Аталанта со писмо: Во оваа трагедија, нема место за фудбал!

Gol.mk - 26.03.2020

Италија е најпогодена земја од пандемијата на вирусот ковид-19. Епицентарот на „чизмата“ се наоѓа во северниот дел, односно во регионот Ломбардија, каде се наоѓаат Милано и Бергамо. Токму местото од каде потекнува Аталанта беше големо жариште, а ...

„Биолошка бомба“ во Ломбардија – ТВ21 разговараше со Шпетим Ајдари кој бил на мечот Атланта-Валенсија

ТВ21 - 26.03.2020

Италија е една од најпогодените земји во Европа од коронавирус. По направена експертска анализа, градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори, изјави дека натпреварот Аталанта-Валенсија е причина за ширење на коронавирусот во областа Ломбардија.

Порака од Бергамо: Играње фудбал би значело непочитување на мртвите…

Екипа - 26.03.2020

Челниците на Италијанската Фудбалска Федерација и претставниците на клубовите интензивно разговараат во обид да биде најден начин за финиширање на Калчо-лигата, но за навивачите на Аталанта нема дилема по ова прашање – сезоната мора да биде ...

Навивачите на Аталанта пеат додека нивниот град ги минува најтешките моменти (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.03.2020

Речиси секаде низ Европа се прекинати фудбалските првенства, а причина за тоа е пандемијата на коронавирус која прави сериозни штети кај населението. Италија е најзагрозената европска земја со коронавирус, но во последните денови од Апенините ...

Руската медицинска помош и лекари пристигна во Италија

Антропол - 26.03.2020

Во Италија пристигна рускиот воен конвој составен од медицински експерти и специјалисти. Конвојот се упати од италијанската воздухопловна база Пратика ди Маре кон Бергамо, градот од северот на Италија кој е еден од најтешко погодените градови од ...

Парехо: Жал ми е за сите што беа во Милано, од Коронавирус се заразија и над 3 илјади навивачи на Валенсија

Спортманија - 26.03.2020

Капитенот на Лилјаците се надева дека ситуацијата со Коронавирусот што разорно ја погоди Шпанија и особено Валенсија наскоро ќе стивне. Дани Парехо во интервју за „Марка“ вели дека сега не е време во Шпанија да се мисли на парите, туку на здравјето ...

Мечот аталанта-валенсија беше биолошка бомба, вели Градоначалникот на Бергамо

Сакам да кажам - 26.03.2020

Градоначалникот на Бергамо Џорџо Гори верува дека натпреварот од Лигата на шампионите помеѓу Аталанта и Валенсија довел до масовното ширење на коронавирусот во Италија и Шпанија. Поради несоодветниот стадион во Бергамо, овој натпревар се играше на ...

ОД ЕУФОРИЈА ДО ТАГА: Како успехот на Аталанта доведе до една од најголемите катастрофи на Италија

Спортски - 26.03.2020

Вчера градоначалникот на Аталанта потврди дека натпреварот Аталанта – Валенсија бил вистинска биолошка бомба. Теории постоеа и претходно, меѓутоа сега Џорџо Гори (градоначалникот) таа тажна и чудна теорија ја потврди.

Дуелот во ЛШ помеѓу Аталанта и Валенсија бил биолошка бомба!

Sport 1 - 26.03.2020

Медицински експерт од Италија смета дека дуелот помеѓу Аталанта и Валенсија во рамки на осминафиналето во Лигата на шампионите е еден од најголемите причинители за неверојатното ширење на коронавирусот во Бергамо, но и во Шпанија.

Гори: Сите 40.000 луѓе кои на 19 февруари биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Фокус - 26.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус.

(ВИДЕО) Руските воени експерти пристигнаа во италијански Бергамо

Нетпрес - 26.03.2020

Руските воени стручњаци пристигнаа ноќта во средата во Бергамо, каде што ќе помагаат во борбата против епидемијата од коронавирусот којашто го опустоши овој град во северна Италија. „Конвојот со специјална опрема со воените стричњаци од ...

Навивачите на Аталанта во Бергамо помагаат за изградба на новата болница (ВИДЕО)

Екипа - 26.03.2020

И градоначалникот на Бергамо ги потврди информациите дека „биолошката бомба“ од каде почнала заразата со коронавирус во Италија главно е од „Сан Сиро“ каде на 19. февруари се одигра натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Аталанта и Валенсија.

Во италијанскиот град Бергамо пристигна конвој со руска медицинска помош (ВИДЕО)

Канал5 - 25.03.2020

Рускиот тим за одговор на коронавирус составен од медицински експерти и специјалисти на руското Министерство за одбрана денеска во конвој се упатија од италијанската воздухопловна база Пратика ди Маре кон Бергамо.

Руски воен конвој во северна Италија: Путин испрати авиони со неопходна опрема и експерти (ФОТО)

Слободен Печат - 25.03.2020

Во согласност со наредбата на претседателот на Русија, Валдимир Путин, Министерството за одбрана во Италија испрати повеќе авиони со потребна опрема и експерти – вирусолози и епидемиолози.

Секоја чест: Навивачите на Аталанта се вклучија во изградба на привремена болница

Спортклуб - 25.03.2020

Италија и понатаму е во хаос поради ширењето на корона вирусот, најтешко се погодени луѓето во областа Ломбардија, односно во Бергамо и Бреша. Во Бергамо, каде има некои 120.000 граѓани, до сега се регистрирани фрапантни 7.500 случаи со КОВИД19.

Секоја чест – Навивачите на Аталанте помагаат во изградбата на привремената болница во Бергамо

Sport M - 25.03.2020

Италија сè уште е во хаос поради ширењето на новиот коронавирус. Најтешко е во Ломбардија, а скоро апокалиптичен призор пристигна и од Бергамо последниве денови. Бергамо, град со околу 120.000 жители, досега регистрирал повеќе од седум илјади случаи ...

Натпреварот Аталанта – Валенсија стана биолошка бомба за Бергамо

Независен - 25.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори се согласи со експерти дека натпреварот Аталанта – Валенсија е причина за распространетиот коронавирус во регионот на Ломбардија. Аталанта ја пречека Валенсија на 19 февруари во првото осминафинале од Лигата на ...

Русија кон Италија го испрати 15. авион со помош

Макфакс - 25.03.2020

Руските воздушни сили кон Италија го испратиле 15. авион со помош, во кој има војници и опрема што треба да и помогнат на земјата во борбата против коронарнавирусот, соопшти руското Министерство за одбрана.

Италијанските доставувачи со песна се борат против стравот од корона: Не се предаваме (ВИДЕО)

Канал5 - 24.03.2020

Пандемијата на коронавирус моментно пустоши низ Италија, но од снимките кои го обиколија светот може да се види дека многу Италијанци не се предаваат, туку се борат со стравот со песна и други весели активности.

Аталанта го потврди првиот фудбалер со позитивен тест на корона вирусот

Макфакс - 24.03.2020

Голманот на Аталанта, Марко Спортиело е првиот фудбалер од клубот од Бергамо кој е позитивен на корона вирусот, потврдија од „Ла деа“. Бергамо е еден од најпогодените градови од корона вирусот во Италија со неколку илјади мртви, а целиот свет ...

Италијанските дистрибутери порачаа: „Не се предаваме!“ (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 25.03.2020

Во екот на епидемијата на коронавирусот, кој пустоши низ Италија, Италијанците не ја губат надежта и доброто расположение и продолжуваат да ги извршуваат своите обврски пеејќи и забавувајќи се.

Голманот на Аталанта е позитивен на коронавирусот

+инфо - 24.03.2020

Голманот на калчолигашот Аталанта, Марко Спортиело, е првиот фудбалер од овој клуб кој е позитивен на коронавирусот, објавија италијанските медиуми. Може да се каже дека градот Бергамо е едно од жариштата во Италија, бидејќи само таму има илјадници ...

Градоначалникот на Бергамо: Бројот на смртни случаи од коронавирусот може да е до четири пати поголем

MakPress - 24.03.2020

Официјалните статистики може значително да ги потценат бројките на мртви од новиот коронавирус, изјави денеска градоначалникот на Бергамо, Џорџио Гори, градот во кој е епицентарот на заразата во Италија, јави ДПА.

Италијанските дистрибутери порачаа: Не се предаваме!

Република - 25.03.2020

Во екот на епидемијата на коронавирусот, кој пустоши низ Италија, Италијанците не ја губат надежта и доброто расположение и продолжуваат да ги извршуваат своите обврски пеејќи и забавувајќи се.

Русија кон Италија го испрати 15. авион со помош

24Инфо - 25.03.2020

Руските воздушни сили кон Италија го испратиле 15. авион со помош, во кој има војници и опрема што треба да и помогнат на земјата во борбата против коронарнавирусот, соопшти руското Министерство за одбрана.

Русија кон Италија го испрати 15. авион со помош

MTM - 25.03.2020

Руските воздушни сили кон Италија го испратиле 15. авион со помош, во кој има војници и опрема што треба да и помогнат на земјата во борбата против коронарнавирусот, соопшти руското Министерство за одбрана.

Русија кон Италија го испрати 15. авион со помош

Centar - 25.03.2020

Руските воздушни сили кон Италија го испратиле 15. авион со помош, во кој има војници и опрема што треба да и помогнат на земјата во борбата против коронарнавирусот, соопшти руското Министерство за одбрана.

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

Опсервер - 25.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори се согласи со експерти дека натпреварот Аталанта – Валенсија е причина за распространетиот коронавирус во регионот на Ломбардија. Аталанта ја пречека Валенсија на 19 февруари во првото осминафинале од Лигата на ...

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

А1 On - 25.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори се согласи со експерти дека натпреварот Аталанта – Валенсија е причина за распространетиот коронавирус во регионот на Ломбардија. Аталанта ја пречека Валенсија на 19 февруари во првото осминафинале од Лигата на ...

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

MakPress - 25.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори се согласи со експерти дека натпреварот Аталанта – Валенсија е причина за распространетиот коронавирус во регионот на Ломбардија. Аталанта ја пречека Валенсија на 19 февруари во првото осминафинале од Лигата на ...

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

+инфо - 25.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори се согласи со експерти дека натпреварот Аталанта – Валенсија е причина за распространетиот коронавирус во регионот на Ломбардија. Аталанта ја пречека Валенсија на 19 февруари во првото осминафинале од Лигата на ...

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

Либертас - 25.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори се согласи со експерти дека натпреварот Аталанта – Валенсија е причина за распространетиот коронавирус во регионот на Ломбардија. Аталанта ја пречека Валенсија на 19 февруари во првото осминафинале од Лигата на ...

Градоначалникот на Бергамо: Натпреварот Аталанта – Валенсија беше биолошка бомба

Локално - 25.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори се согласи со експерти дека натпреварот Аталанта – Валенсија е причина за распространетиот коронавирус во регионот на Ломбардија. Atalanta’s Italian goalkeeper Pierluigi Gollini (R) deflects a shot during the ...

(видео) РУСКИ КОНВОЈ ВО ЕУ И НАТО: Русија донесе помош со 15 авиони, против Ковид-19 за Италија, која во Бергамо ја ...

Денешен - 26.03.2020

Рускиот тим за одговор на коронавирус составен од медицински експерти и специјалисти на руското Министерство за одбрана денеска во конвој се упатија од италијанската воздухопловна база Пратика ди Маре кон Бергамо.

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта- Валенсија се заразени со коронавирус

Курир - 26.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус.

Сите 40.000 навивачи од натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

+инфо - 26.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус.

Конвој со руска медицинска помош се упати кон италијанскиот град Бергамо (ВИДЕО)

Press24 - 26.03.2020

Рускиот тим за одговор на коронавирус составен од медицински експерти и специјалисти на руското Министерство за одбрана денеска во конвој се упатија од италијанската воздухопловна база Пратика ди Маре кон Бергамо.

Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Сител - 26.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус.

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

А1 On - 26.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус.

Заразени сите 40.000 кои биле на натпреварот Аталанта-Валенсија

Република - 26.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус. посочи Гори.

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

24Инфо - 26.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус.

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Вечер - 26.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенсија, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус.

Сите 40.000 навивачи на натпреварот Аталанта- Валенсија се заразени со коронавирус

Нетпрес - 26.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус.

Сите 40.000 навивачи кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Frontline - 26.03.2020

Фудбалскиот клуб Валенсија на 16 март потврди дека 35 проценти од екипата биле позитивни на Ковид-19. Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се ...

40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот меч Аталанта – Валенција во февруари заразени со коронавирусот

еМагазин - 26.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус.

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Опсервер - 26.03.2020

– Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус.

Џорџо Гори: Сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта - Валенсија се заразени со ...

Канал5 - 26.03.2020

Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 февруари во Милано се заразени со новиот коронавирус.