TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Дуелот на Ковачиќ и Мане кој потсети на старите добри времиња

Дриблинг - 05.03.2021

Челси го победи Ливепрул со 1:0 на „Енфилд“ и дополнително ја продлабочи кризата во која се наоѓа составот на Клоп. Дуелот на Ковачиќ и Мане во кој фудбалерот на Челси во целата ситуација успеа со топка да го погоди Мане во глава предизвика гнев на ...

Кога човек ќе помисли дека нема, Клоп го кажува токму тоа: Не е крај!

Sport M

Клоп сака Ливерпул да им забрани на фудбалерите да играат за репрезентацијата!?

Gol.mk

ВИДЕО: Поради оваа прослава навивачите на Ливерпул веруваат дека Мбапе пристигнува на Енфилд

Дриблинг

Тухел: Моите фудбалери се гладни за успех, ама гладен сум и јас!

Gol.mk

„Хадукенот“ на Маунт му донесе победа на Тухел во дербито против Ливерпул на „Енфилд Роуд“

ММС

Клоп го смени наративот: Заслужувам критики, немаме право да зборуваме за ЛШ

Спортклуб

Спортски Sport M Оff.net СуперСпорт Дерби Курир Спортски MTM

И Овен не знае што зборува: Мане не изнудува пенали за Салах да не дава голови

Спортклуб - 05.03.2021

Легендарниот напаѓач на Ливерпул, Мајкл Овен смета дека нетрпеливоста меѓу Садио Мане и Мохамед Салах е причина за кризата во која се наоѓа актуелниот шампион на Англија. Како класичен пример за тоа го посочи вчерашниот натпревар на Ливерпул и Челси ...

„Мане повеќе не изнудува пенали за Салах да не постигнува голови“

Екипа

Овен со шокантно тврдење: Садио Мане намерно не паѓа во казнениот простор поради една работа

Дерби

Луда теорија на Мајкл Овен: Мане намерно го саботира Салах?!

Спортклуб

Мане прописно се посрамоти🎥

Спортски

„Бомба“ од Италија: Јувентус спрема понуда за Салах

Спортски - 05.03.2021

Италијанските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Јувентус сака на лето да го донесе Мохамед Салах во своите редови. Медиумите тврдат дека италијанскиот шампиони на лето ќе се раздели со Дибала , а Роналдо е на залез на кариера, па сака ...

Агентот на Салах со кратка и мистериозна порака на социјалните мрежи откако играчот беше изваден од игра против Челси

Дерби

Салах стави точка на неговиот престој во Ливерпул?

Спортманија

Агентот на Салах испрати чудна порака: Дали ова е неговиот крај во Ливерпул?

СуперСпорт

Мистериозна порака на менаџерот на Мохамед Салах (ФОТО)

24Фудбал

Менаџерот на Салах со мистериозна порака ги збуни сите во Ливерпул (ФОТО)

Sport 1

Чудна беше одлуката на Клоп, агентот на Салах со мистериозна порака!

Слободен Печат

Sport M SportMedia Спортски Дриблинг Спортски Дерби Курир МКД

Канте откри дека го одбил Тухел

24Фудбал - 05.03.2021

Нголо Канте потврди дека бил желба на Томас Тухел кога Германецот седел на тренерското столче на ПСЖ, но одбил да се пресели во Париз. Томас Тухел сакал да го донесе Нголо Канте во ПСЖ но Французинот одбил да се пресели во Париз.

Тухел: Имам фудбалери кои се гладни за успех, гладен сум и јас

24Фудбал

Челзи ќе се бори за сите титули следната сезона

Вечер Прес

Тухел: Челзи ќе се бори за сите титули следната сезона

Денешен