TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ утре на ИО за предвремени парламентарни избори

Канал5 - 11.02.2019

Извршниот одбор на СДСМ утре вечер ќе ја донесе конечната одлука за барањето на опозицијата за предвремени избори, откриваат партиски извори за Канал 5. Каква одлука ќе донесе највисокото партиско тело останува неизвесно бидејќи, како што велат ...

Во СДСМ отворен огласот за избор на кандидат за претседател за изборите во април

24 Вести - 11.02.2019

Амбасадорот Ѓорги Филипов ја поднесе пријавата на отворениот повик на СДСМ за претседателските избори 2019. Деновиве во месните организации на партијата почна процедурата за евидентирање на можните кандидати.

Ѓорѓи Филипов: Ќе делувам според принципот дека сме едно општество

Фокус - 11.02.2019

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов поднесе кандидатура за претседател на државата на партискиот оглас на СДСМ. -Ќе делувам според принципот дека сме едно општество. Сите сакаат да живеат во мир и безбедност, со здрав и чист воздух, квалитетно ...

Ѓорѓи Филипов поднесе кандидатура во СДСМ за претседателските избори

Нова ТВ - 11.02.2019

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов најави дека ќе се кандидира за претседател на државата на партискиот оглас на СДСМ. -Ќе делувам според принципот дека сме едно општество. Сите сакаат да живеат во мир и безбедност, со здрав и чист воздух, ...

Дипломатот Филипов ќе се пријави на огласот на СДСМ за кандидат за претседател на државата

МКД - 11.02.2019

Дипломатот Д-р Ѓорѓи Филипов соопшти дека денеска ќе се пријави на огласот на СДСМ за избор на кандидат за претседател на Македонија на конкурсот на СДСМ. „Почитувани новинари и медиумски куќи, јас, амбасадорот проф.

Денеска во СДСМ ќе пристигне првата пријава за претседател на државата

Алсат-М - 11.02.2019

Поранешниот амбасадор на Македонија, Ѓорѓи Филипов, денеска ќе се пријави на отворениот повик на СДСМ за избор на претседателски кандидат. Тој досега неколку пати бил амбасадор на Македонија во различни земји, меѓу кои и Берлин, Виена, Јапонија и ...

Филипов за ТВ21 ја потврди кандидатурата за претседател: Очекувам СДСМ да донесе правилна одлука (ВИДЕО)

ТВ21 - 11.02.2019

Ѓорѓи Филипов, екс амбасадорот на Македонија во неколку земји, е новиот кандидат за претседател од редовите на СДСМ. Филипов во минатото беше амбасадор на Македонија на Берлин, Виена, Јапонија и Словачка.

Во СДСМ денеска ќе пристигне првата пријава за претседателски кандидат

+инфо - 11.02.2019

Поранешниот амбасадор на Македонија во Берлин и Виена денеска ќе се пријави на отворениот повик на СДСМ за избор на претседателски кандидат. Филипов ја сподели информацијата со допис о медиумите, а во текот на денот ќе одржи и прес-конференција по ...

Кој е Ѓорги Филипов, еден од кандидатите за претседател на државата од СДСМ

еМагазин - 11.02.2019

Поранешниот амбасадор Ѓорги Филипов , најави дека ќе се пријави на отворениот оглас за кандидат за претседател на државата на СДСМ. Кој е Филипов? Ѓорги Филипов е роден во Кавадарци. Филипов е доктор по технички науки, а дипломирал на Машинскиот ...

Поранешниот амбасадор Ѓорги Филипов еден од кандидатите на СДСМ за претседател на државата

еМагазин - 11.02.2019

Амбасадорот Ѓорги Филипов , најави дека ќе се пријави на отворениот оглас за кандидат за претседател на државата на СДСМ. Филипов е доктор по технички науки, а беше амбасадор на Македонија во Германија, Австрија, Јапонија и Словачка.

Познат првиот кандидат кој објави дека се пријавува на огласот на СДСМ за претседател

Фактор - 11.02.2019

Поранешниот македонски амбасадор во Германија, Д-р Ѓорѓи Филипов, е првиот кој во јавноста објавува дека ќе поднесе апликација за избор на кандидат на претседател на Македонија на конкурсот на СДСМ.

Амбасадорот Ѓорги Филипов ќе се пријави во СДСМ за претседателски кандидат

Независен - 11.02.2019

Во СДСМ денеска треба да пристигне првата пријава на огласот за избор на претседателски кандидат на партијата за изборите на 21 април. Амбасадорот Ѓорги Филипов, во соопштение до медиумите, најави дека денеска во 12 часот ќе ја поднесе пријавата на ...

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов утре ќе поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ

Фокус - 10.02.2019

Поранешниот амбасадор во Германија, Ѓорѓи Филипов во текот на утрешниот ден планира да поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ. Тој преку соопштение до јавноста информираше за планираните активности.

Филипов: Ќе бидам добар консензуален претседател

+инфо - 11.02.2019

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов денеска на прес конференција најави дека ќе се кандидира за претседател на државата на партискиот оглас на СДСМ. – Ќе делувам според принципот дека сме едно општество.

Ѓорѓи Филипов поднесе кандидатура во СДСМ

Република - 11.02.2019

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов најави дека ќе се кандидира за претседател на државата на партискиот оглас на СДСМ. Тој смета дека ќе биде добар консезуален претседател иако напомена дека „консензуален“ сè уште не е јасно дефиниран термин, што ...

Поранешниот амбасадор Филипов ќе конкурира во СДСМ за кандидат за претседател на државата

Слободен Печат - 11.02.2019

СДСМ, одлуката за кандидат за претседателските избори ќе ја донесе на 3 март. Дипломатот Д-р Ѓорѓи Филипов соопшти дека денеска ќе се пријави на огласот на СДСМ за избор на кандидат за претседател на Македонија на конкурсот на СДСМ.

Ѓорѓи Филипов прв кандидат за претседател на повикот на СДСМ

CivilMedia - 11.02.2019

Поранешниот амбасадор на Македонија, Ѓорѓи Филипов, денеска ќе се пријави на отворениот повик на СДСМ за избор на претседателски кандидат. Конечната одлука кој ќе биде кандидат на владејачката СДСМ, партијата ќе ја донесе на Конгресот кој ќе ...

Филипов за ТВ21 ја потврди кандидатурата за претседател: Очекувам СДСМ да донесе правилна одлука (ВИДЕО)

4NEWS - 11.02.2019

Ѓорѓи Филипов, екс амбасадорот на Македонија во неколку земји, е новиот кандидат за претседател од редовите на СДСМ. Филипов во минатото беше амбасадор на Македонија на Берлин, Виена, Јапонија и Словачка.

Ѓорѓи Филипов се пријави за кандидат за претседател

Канал5 - 11.02.2019

Поранешниот амбасадор на Македонија Ѓорѓи Филипов во Берлин и Виена денеска ќе се пријави на отворениот повик на СДСМ за избор на претседателски кандидат. Филипов ја сподели информацијата со допис о медиумите, а во текот на денот ќе одржи и ...

Д-р Ѓорѓи Филипов е првиот кандидат кој ке се пријави на конкурост на СДСМ за претседател на Македонија

Вечер - 11.02.2019

Д-р Ѓорѓи Филипов поранешн амбасадор во Германија, е првиот кој во јавноста објавува дека ќе поднесе апликација за избор на кандидат за претседател на Македонија на конкурсот на СДСМ. „Почитувани новинари и медиумски куќи, Јас, амбасадорот проф.

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов ќе поднесе пријава за претседателски кандидат на СДСМ

Република - 10.02.2019

Поранешниот македонски амбасадор во Германија, Ѓорѓи Филипов во текот на утрешниот ден планира да поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ. Преку соопштение до јавноста информираше за планираните активности.

Ѓорѓи Филипов поднесе кандидатура за претседателските избори

Р.С.Европа - 11.02.2019

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов најави дека ќе се кандидира за претседател на државата на партискиот оглас на СДСМ. “Ќе делувам според принципот дека сме едно општество. Сите сакаат да живеат во мир и безбедност, со здрав и чист воздух, ...

Поранешен амбасадор поднесе кандидатура во СДСМ

Курир - 11.02.2019

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов најави дека ќе се кандидира за претседател на државата на партискиот оглас на СДСМ. Тој смета дека ќе биде добар консезуален претседател иако напомена дека „консензуален“ сè уште не е јасно дефиниран термин, што ...

Дипломатот Филипов ќе се пријави на огласот на СДСМ за кандидат за претседател на државата

Нетпрес - 11.02.2019

Дипломатот Ѓорѓи Филипов соопшти дека денеска ќе се пријави на огласот на СДСМ за избор на кандидат за претседател на Македонија на конкурсот на СДСМ. Почитувани новинари и медиумски куќи, јас, амбасадорот проф.

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов ќе поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ

Либертас - 10.02.2019

Поранешниот македонски амбасадор, проф. др Ѓорѓи Филипов во текот на денешниот ден планира да поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ. Тој преку соопштение до јавноста информираше за планираните активности.

Дипломатот Филипов ќе се пријави на огласот на СДСМ за кандидат за претседател на државата

Точка - 11.02.2019

Дипломатот Ѓорѓи Филипов соопшти дека денеска ќе се пријави на огласот на СДСМ за избор на кандидат за претседател на Македонија на конкурсот на СДСМ. Почитувани новинари и медиумски куќи, јас, амбасадорот проф.

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов ќе поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ

1tv - 11.02.2019

Поранешниот македонски амбасадор, проф. др Ѓорѓи Филипов во текот на денешниот ден планира да поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ. Тој преку соопштение до јавноста информираше за планираните активности.

Амбасадорот Филипов влегува во трката за претседателски кандидат на СДСМ

Нова ТВ - 11.02.2019

Поранешниот македонски амбасадор Ѓорѓи Филипов најави дека денеска ќе поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ. -Почитувани новинари и медиумски куќи, Јас, амбасадорот проф. д-р Ѓорѓи Филипов, на 11 февруари 2019 год.

Ѓорѓи Филипов ќе поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ

Скопје1 - 11.02.2019

Поранешниот македонски амбасадор во Германија, Ѓорѓи Филипов во текот на утрешниот ден планира да поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ. Тој преку соопштение до јавноста информираше за планираните активности.