TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интересна приказна за херојот на Австралија, зад прославата на голот и буквата Ј се крие нешто убаво (Фото)

Спортманија - 26.11.2022

Австралиските навивачи чекаа повеќе 12 години за победа на нивните фудбалери на Светските првенства, а постот беше прекинат денеска со триумфот од 1:0 над Тунис . Со минималната победа беше прекината уште една непријатна традиција, по точно 48 ...

ФОТО галерија: Дјук ја задржа Австралија во трката за осминафинале

Телма

ВИДЕО | Убав гол на Дјук за голема победа на Австралија против Тунис

Слободен Печат

Австралија го совлада Тунис со 1-0

Сител

Австралија преку Тунис до прва победа во Катар

Екипа

Кој вели дека во Австралија не гледаат фудбал, па погледнете го ова видео (ВИДЕО)

Sport M

Фантастичен гол на Дјук за прва победа на Австралија на СП во Катар (видео)

SportMedia

TopSport Екипа Gol.mk Макфакс Нетпрес А1 On Курир

СП2022: Австралија го совлада Тунис

Сител - 26.11.2022

Фудбалерите на Австралија го совладаа Тунис попладнево во Ал Вакра со 1-0 (1-0) во воведниот натпревар од второто коло во групата Д на Светското првенство 2022. Австралијците поведоа во 23 минута со голот на Мичел Дјук што на крајот се покажа како ...

СП2022: Австралија го совлада Тунис

Опсервер

СП2022: Австралија го совлада Тунис

Независен

СП2022: Австралија го совлада Тунис

MakPress

СП2022: Австралија го совлада Тунис

Нова ТВ

СП2022: Австралија го совлада Тунис

Frontline

СП2022: Австралија го совлада Тунис

Бриф

OhridNews Кајгана Во Центар