TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ворли ја запре победничката серија на Басино

SportMedia - 26.01.2021

Запрена победничката серија на Италијанката Марта Басино во велеслаломските трки во рамките на Светскиот куп во алпски дисциплини кај дамите. Италијанката кои победи на четири од петте досегашни супервелеслаломи сезонава беше поразена на домашен ...

Возбудлив велеслалом во Кронплац: Ворли славеше, жестока борба за Кристалниот глобус

Sport M - 26.01.2021

Најдобрите скијачи на светот возеа велеслаломска трка во Кронплац, Италија во рамките на Светското првенство. Трката понуди многу возбуда. Триумфот го оствари искусната Теса Ворли од Франција со време од 2: 11,38 по две возења.

Ворли најдобра на велеслаломот во италијанскиот Кронплац

Екипа - 26.01.2021

Теса Ворли е победничка на велеслаломската трка која денеска се возеше во италијанскиот Кронплац. Французинката до триумфот стигна со вкупно време од 2:11.38 минути што беше за 27 стоти делови од секундата подобро од второпласираната Лара Гут ...