TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во меѓународна полициска акција:Белгиската полиција запленила 115 килограми кокаин

Вечер Прес - 26.11.2022

Околку 115 килограми кокаини скриен во бетонски плочи е запленет денеска во Белгија во градот Арлон, во близина на ликсембуршката граница, во рамки на меѓународна полициска операција „чија цел беше разбивање на српска криминална организација која се ...

Падна наркомафија од Балканот: Повеќе уапсени во Холандија, Белгија и Луксембург

Независен - 26.11.2022

Во голема полициска акција уапсени се српски државјани за кои се претпоставува дека се дел од добро организирана криминална група која шверцувала 100 килограми кокаин. Вредноста на запленетиот кокаин се проценува на повеќе од 10 милиони евра.

Во Белгија запленети 115 килограми кокаин, вреден над 11 милиони евра

Макфакс - 26.11.2022

Полицијата во Белгија заплени околу 115 килограми кокаин сокриен во бетонски плочи како дел од меѓународна полициска операција чија цел е разбивање на српска криминална мрежа, соопшти белгиското правосудство.

Кокаинот го маскирале во бетонски плочи, во акција на српската полиција и Европол уапсена балканска дилерска група

Слободен Печат - 26.11.2022

Во меѓународната координирана акција на БИА, српското МВР, Европол и Евроџаст, запленети се над 100 килограми кокаин во вредност од над 10 милиони евра и уапсени се повеќе лица во ЕУ и Србија, објавија српските медиуми.

Големa количина кокаин запленет во Бар, претреси и апсења и во Албанија

Во Центар - 26.11.2022

Неколку лица се уапсени во заедничка акција на црногорската и албанската полиција по запленувањето на поголема количина кокаин во пристаништето Бар. На територијата на Албанија, во близина на Тирана, се претресува магацин во сопственост на еден од ...

Во акција на полицијата на Црна Гора и Албанија запленет кокаин вреден 40 милиони евра

Р.С.Европа - 25.11.2022

Црногорската полиција соопшти дека запленила 430 килограми кокаин. Во акција на албанската и црногорската полиција и обвинителствата на тие две земји, како што се наведува во соопштението, се уапсени десет државјани на Албанија.

Во акција на полицијата на Црна Гора и Албанија запленет кокаин вреден 40 милиони евра

Фокус - 25.11.2022

Црногорската полиција соопшти дека запленила 430 килограми кокаин. Во акција на албанската и црногорската полиција и обвинителствата на тие две земји, како што се наведува во соопштението, се уапсени десет државјани на Албанија.

Во Албанија запленети 430 килограми кокаин, уапсени 10 лица

Во Центар - 25.11.2022

Опојната дрога, која според албанските власти е вредна околу 40 милиони евра, запленета е во округот Фиер и откриена е во товар на вештачко ѓубриво по потекло од Колумбија. Во текот на полициска акција во Албанија запленети се 430 килограми кокаин, ...

Aлбанци и Црногорци швервувале 400 килограми кокаин во ѓубриво за тартуфи

Република - 25.11.2022

Дваесет палети натоварени со вештачко ѓубриво за тартуфи пристигнале во пристаништето Бар уште во средината на јули – а во вреќите низ вештачкото ѓубриво имало кокаин. Полицијата решила да не го запленат веднаш кокаинот, туку да чекаат да дојде ...

Откриена лабораторија за дрога кај Фиер, запленети околу 430 килограми кокаин вреден 40 милиони евра

MakPress - 25.11.2022

Албанската полиција во соработка со американската ДЕА, албански СПАК и црногорската полиција заплени околу 400 кокаин скриен во вреќи со вештачко ѓубре. – Запленети се палети со 24 тони вештачко ѓубриво, во кои имаше 430 килограми кокаин, вреден 40 ...

Kако ли им текнало: Aлбанци и Црногорци швервувале 400 килограми кокаин во ѓубриво за тартуфи

PressingTV - 25.11.2022

Дваесет палети натоварени со вештачко ѓубриво за тартуфи пристигнале во пристаништето Бар уште во средината на јули – а во вреќите низ вештачкото ѓубриво имало кокаин. Полицијата решила да не го запленат веднаш кокаинот, туку да чекаат да дојде ...

Откриена лабораторија за дрога, запленет кокаин вреден 40 милиони евра, уапсени десет албански државјани

А1 On - 25.11.2022

Албанската полиција во соработка со американската ДЕА, албански СПАК и црногорската полиција заплени околу 400 кокаин скриен во вреќи со вештачко ѓубре. – Запленети се палети со 24 тони вештачко ѓубриво, во кои имаше 430 килограми кокаин, вреден 40 ...

Заедничка акција на Црна Гора и Албанија: Запленета дрога со вредност од 40 милиони евра, уапсени десет лица

Курир - 25.11.2022

Албанската полиција во соработка со американската ДЕА, албански СПАК и црногорската полиција заплени околу 400 кокаин скриен во вреќи со вештачко ѓубре. – Запленети се палети со 24 тони вештачко ѓубриво, во кои имаше 430 килограми кокаин, вреден 40 ...

Откриена лабораторија за дрога кај  Фиер, запленети околу 430 килограми кокаин вреден 40 милиони евра

Опсервер - 25.11.2022

Албанската полиција во соработка со американската ДЕА, албански СПАК и црногорската полиција заплени околу 400 кокаин скриен во вреќи со вештачко ѓубре. – Запленети се палети со 24 тони вештачко ѓубриво, во кои имаше 430 килограми кокаин, вреден 40 ...

Откриена лабораторија за дрога кај Фиер, запленети околу 430 килограми кокаин вреден 40 милиони евра

Слободен Печат - 25.11.2022

Албанската полиција во соработка со американската ДЕА, албански СПАК и црногорската полиција заплени околу 400 кокаин скриен во вреќи со вештачко ѓубре. Запленети се палети со 24 тони вештачко ѓубриво, во кои имаше 430 килограми кокаин, вреден 40 ...

Откриена лабораторија за дрога кај Фиер, запленети околу 430 килограми кокаин вреден 40 милиони евра

Сител - 25.11.2022

Албанската полиција во соработка со американската ДЕА, албански СПАК и црногорската полиција заплени околу 400 кокаин скриен во вреќи со вештачко ѓубре. – Запленети се палети со 24 тони вештачко ѓубриво, во кои имаше 430 килограми кокаин, вреден 40 ...

Во палети со 24 тони вештачко ѓубриво откриена лабораторија за дрога, запленети околу 430 килограми кокаин вреден 40 ...

ММС - 25.11.2022

Албанската полиција во соработка со американската ДЕА, албански СПАК и црногорската полиција заплени околу 400 кокаин скриен во вреќи со вештачко ѓубре. – Запленети се палети со 24 тони вештачко ѓубриво, во кои имаше 430 килограми кокаин, вреден 40 ...

Во албанско-црногорска акција запленети 400 кгр кокаин

Нетпрес - 25.11.2022

Албанската полиција во соработка со американската DEA, албански SPAK и црногорската полиција заплени околу 400 кокаин скриен во вреќи со вештачко ѓубре. „Запленети се палети со 24 тони вештачко ѓубриво, во кои имаше 430 килограми кокаин, вреден 40 ...

Откриена лабораторија за дрога кај Фиер, запленети околу 430 килограми кокаин вреден 40 милиони евра

Вечер Прес - 25.11.2022

Албанската полиција во соработка со американската ДЕА, албански СПАК и црногорската полиција заплени околу 400 кокаин скриен во вреќи со вештачко ѓубре. – Запленети се палети со 24 тони вештачко ѓубриво, во кои имаше 430 килограми кокаин, вреден 40 ...

Откриена лабораторија за дрога кај Фиер, запленети околу 430 килограми кокаин вреден 40 милиони евра

Либертас - 25.11.2022

Албанската полиција во соработка со американската ДЕА, албански СПАК и црногорската полиција заплени околу 400 кокаин скриен во вреќи со вештачко ѓубре. – Запленети се палети со 24 тони вештачко ѓубриво, во кои имаше 430 килограми кокаин, вреден 40 ...

ШАЛИТРАТА ЗАЧИНЕТА СО 430 КИЛОГРАМИ КОКАИН? Голема заплена во Фиер, Албанија

+инфо - 25.11.2022

Станува збор за пратка која од Пиреа стигнала во Црна Гора, а потоа во Албанија, информираше првиот човек на албанското СЈО. Албанската полиција, во соработка со американската ДЕА, албански СПАК и црногорската полиција, заплени околу 400 кокаин ...

Откриена лабораторија за дрога кај Фиер, запленети околу 430 килограми кокаин вреден 40 милиони евра

Lider - 25.11.2022

Албанската полиција во соработка со американската ДЕА, албански СПАК и црногорската полиција заплени околу 400 кокаин скриен во вреќи со вештачко ѓубре. – Запленети се палети со 24 тони вештачко ѓубриво, во кои имаше 430 килограми кокаин, вреден 40 ...

Запленети 430 кг кокаин во Црна Гора, бил скриен во контејнер ѓубриво за тартуфи

24Инфо - 25.11.2022

Црногорската полиција соопшти дека запленила 430 килограми кокаин. Во акција на албанската и црногорската полиција и обвинителствата на тие две земји, како што се наведува во соопштението, се уапсени десет државјани на Албанија.

Во Белгија запленети 115 килограми кокаин, вреден над 11 милиони евра

24Инфо - 26.11.2022

Полицијата во Белгија заплени околу 115 килограми кокаин сокриен во бетонски плочи како дел од меѓународна полициска операција чија цел е разбивање на српска криминална мрежа, соопшти белгиското правосудство.

Во Белгија запленети 115 килограми кокаин, вреден над 11 милиони евра

Н.Македонија - 26.11.2022

Полицијата во Белгија заплени околу 115 килограми кокаин сокриен во бетонски плочи како дел од меѓународна полициска операција чија цел е разбивање на српска криминална мрежа, соопшти белгиското правосудство.

(ВИДЕО) Филмско апсење во Белград: Пронајдени 100 килограми кокаин

А1 On - 26.11.2022

Во голема полициска акција уапсени се државјани на Србија и БиХ за кои се верува дека се дел од добро организирана криминална група која шверцувала 100 килограми кокаин. Вредноста на запленетиот кокаин се проценува на повеќе од 10 милиони евра.

Падна нарко-мафија од Балканот: Апсења во Холандија, Белгија, Луксембург

Канал5 - 26.11.2022

Во голема полициска акција уапсени се српски државјани за кои се претпоставува дека се дел од добро организирана криминална група која шверцувала 100 килограми кокаин. Вредноста на запленетиот кокаин се проценува на повеќе од 10 милиони евра.

Кавачкиот клан изгуби 115 килограми дрога во Белгија

PressingTV - 26.11.2022

Полицијата во Белгија заплени околу 115 килограми кокаин сокриен во бетонски плочи како дел од меѓународна полициска операција чија цел е разбивање на српска криминална мрежа, соопшти белгиското правосудство.

115 килограми дрога на Кавачкиот клан запленети во Белгија

Република - 26.11.2022

Полицијата во Белгија заплени околу 115 килограми кокаин сокриен во бетонски плочи како дел од меѓународна полициска операција чија цел е разбивање на српска криминална мрежа, соопшти белгиското правосудство.