TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Штета за Иџе Стефановски – Џакон му влезе во клинч и го истурка од патеката во Имола

Спортманија - 22.11.2020

Македонскиот претставник во италијанскиот шампионат имаше пех во моментот кога беше втор на легендарната патека Игор Иџе Стефановски немаше среќа во Имола и беше и буквално истуркан од патеката во моментите кога беше на второто место.

Шеста позиција и нови бодови за Иџе на ТЦР Италија

Спортски - 21.11.2020

Игор Стефановски Иџе денес го освои шестото место на првата трка во натпреварувачкиот викенд на патеката Имола во рамките од ТЦР Италија шампионатот. Иџе стартуваше како седми, имаше борба и за петтата позиција, но на крајот заврши како шести.

Иџе го освои шестото место на првата трка во Италија

СуперСпорт - 21.11.2020

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе ја освои шестата позиција на првата трка на патеката Имола во Италија. Иџе се бореше за петтото место до самиот крај, но сепак го освои шестото и може да биде задоволен со пласманот.

Иџе шести на првата трка на Имола во ТЦР Италија

Екипа - 21.11.2020

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски – Иџе освои шестото место на трката во Имола од Шампионатот на Италија во ТЦР. Со новите бодови Стефановски падна на 12 место на табелата во првенството на Италија.

ВИДЕО: Нови бодови за Иџе пред крајот на сезоната

Sport M - 21.11.2020

Игор Стефановски Иџе го освои солидното шесто место на денешната прва трка во рамките од ТЦР шампионатот во Италија. На првата од двете трки викендов во Имола нашиот натпреварувач го освои шестото место.

Стефановски освои 10 бода на италијанскиот ТЦР

24auto - 21.11.2020

Во рамките од Шампионатот на Италија во ТЦР македонскиот возач Игор Стефановски го освои 6. место и во првата од двете трки на Имола освои 10 бода. Со новите бодови Стефановски падна на 12 место на табелата во првенството на Италија.

Добра трка и нови бодови за Иџе, сезоната завршува в недела (ВИДЕО)

Дриблинг - 21.11.2020

Игор Стојановски-Иџе го освои шестото место на претпоследната трка во италијанскиот ТЦР шампионат која вечерва се возеше на патеката во Имола/ Македонскиот возач имаше добра трка и до самиот финиш беше во трка за пласман во топ 5.

Стефановски со солиден пласман и нови поени во ТЦР Италија

Дерби - 21.11.2020

Игор Стефановски Иџе го освои солидното шесто место на денешната прва трка од натпреварувачкиот викенд на патеката Имола во рамките на ТЦР Италија шампионатот. Македонскиот автомобилист стартуваше од шестиот ред, се бореше и за петтата позиција, но ...

Стефановски финишира шести на првата трка на Имола

Gol.mk - 21.11.2020

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски ја заврши првата трка на патеката „Имола“ во рамки на ТЦР-шампионатот во Италија и дојде до бодови. Популарниот Иџе финишира на шестата позиција.

ТЦР Италија 2020: Аскон победи, Стефановски на шестата позиција

SportMedia - 21.11.2020

Денеска во Имола се возеше трка од ТЦР Италија шампионатот, инаку претпоследна за оваа сезона, во која учествуваше и најдобриот македонски возач Игор Стефановски – Иџе. Трката имаше интересен старт, некаде по третиот круг имаше мешаница на патеката ...

Стефановски го освои шестото место на првата трка во Имола

Слободен Печат - 21.11.2020

Во рамките од ТЦР шампионатот во Италија денеска нов настап на македонскиот возач Игор Стефановски. На првата од двете трки викендов во Имола нашиот натпреварувач го освои шестото место. Иџе до крајот на трката водеше голема битка да дојде и до ...

Иџе ќе тргне од седмата позиција на Имола

Gol.mk - 21.11.2020

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски го чека нова трка во ТЦР-шампионатот во Италија и ќе стартува од седмата позиција на патеката „Имола“. Иџе заврши на седмото место и е во исчекување на првата трка која ќе се вози попладнево со ...

Иџе со солиден пласман во првата трка на Имола за нови бодови во ТЦР Италија

Sport 1 - 21.11.2020

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе го освои солидното шесто место на денешната прва трка од натпреварувачкиот викенд на патеката Имола, во рамките на ТЦР Италија-шампионатот.

Иџе на трката во Имола ќе стартува од седмата позиција

Спортски - 21.11.2020

Во квалификациите за последната трка македонскиот автомобилист на ТЦР Италија шампионатот го освои седмото место. Првата трка денес е закажана за од 16:00 часот, Иџе има добра позиција и ќе стартува како седмопласиран.

Иџе ќе стартува од седмата позиција во Имола

Sport 1 - 21.11.2020

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе во квалификациите за последната сезонска трка во Имола во рамки на ТЦР Италија шампионатот го освои седмото место. Денешната прва трка е закажана за 16 часот, а Иџе има добра позиција, откако извозе ...