TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Двојничката на кралицата Елизабета открива: 30 години работам без скршена пара, ја менувам за таа да се одмора ...

+инфо - 30.10.2020

Веќе 30 години ја менува британската кралица Елизабета Втора и никогаш не земала плата за својата работа Целиот свет досега се прашуваше како 94-годишната британска кралица Елизабета Втора успева да посети бројни кралски приеми и настани.

Кралицата Елизабета Втора има дублерка, се вика Ела Слак!

Слободен Печат - 30.10.2020

Мистеријата е решена. Целиот свет досега се прашуваше како 94-годишната британска кралица Елизабета Втора стигнува да посети многубројни кралски приеми и настани. Од каде има толку енергија да трча од прием на прием? Само лани таа имала 295 настани .

Откриена е мистеријата:Британската кралица има дублерка

Канал5 - 28.10.2020

Мистеријата е решена. Целиот свет досега се прашуваше како 94-годишната британска кралица Елизабета Втора пристигнува на бројни кралски приеми и настани. Од каде оваа старица има енергија да работи од прием до прием? Само минатата година имала дури ...