TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вилијамс со Рокит во името и нови бои (ФОТО)

SportMedia - 11.02.2019

Тимот во претстојната сезона ќе биде Рокит Вилијамс рејсинг, а зад воланот се повратникот Роберт Кубица и дебитантот Џорџ Расел. Вилијамс е третиот тим (по Торо Росо и Хас) кој го претстави својот болид и тимот за новата сезона во Формула 1.

Вилијамс го промовираше болидот за сезоната 2019

Екипа - 11.02.2019

„Добредојде на свет“ – Со овие зборови Формула 1 тимот Вилјамс го промовираше болидот за сезоната 2019. Новиот дизајн кој значително ќе влијае на резултатите, но и новата опрема која ќе ја носат членовите на тимот се само некои од работите кои што ...

Вилијамс прави корекција и во името и во боите за 2019

24 Вести - 11.02.2019

Додека јавноста одбројува до нова, по можност спектакуларна сезона во Формула 1, тимовите напорно работат. Идната недела се одржуваат тренинг-возења во Барселона, а три од тимовите веќе ги обелоденија новите болиди.

Вилијамс со целосно нов изглед во новата сезона

TopSport - 11.02.2019

Славниот тим на Вилијамс го откри својот болид за 2019 со целосно нов изглед и шефицата Клер Вилијамс вели дека се работи за „нова генерација“ на тимот кој еднаш доминираше во спортот, но лани беше најслабиот во Ф1.

Вилијамс со целосно нов изглед во новата сезона

Макфакс - 11.02.2019

Славниот тим на Вилијамс го откри својот болид за 2019 со целосно нов изглед и шефицата Клер Вилијамс вели дека се работи за „нова генерација“ на тимот кој еднаш доминираше во спортот, но лани беше најслабиот во Ф1.

Ф1: Вилијамс со целосно нов изглед во новата сезона

OhridNews - 12.02.2019

Славниот тим на Вилијамс го откри својот болид за 2019 со целосно нов изглед и директорката Клер Вилијамс вели дека се работи за „нова генерација“ на тимот кој еднаш доминираше во спортот, но лани беше најслабиот во Ф1.