TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Без вода дел од скопски Карпош

Макфакс - 25.07.2022

Поради технички зафати делови од скопската општина Карпош во одреден временски период ќе останат без вода за пиење, информираа надлежните институции. Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека денеска поради промена на вентил од ф – 2 цола во ...

Денес дел од општина Карпош без вода, друг дел без струја

Скопје инфо

Дел од општина Карпош без вода за пиење

Локално

Делови од Скопје утре ќе останат без вода и струја

Курир

Улица во Скопје утре без вода

Press24

Улица „Козле” утре без вода

24Инфо

Без вода дел од скопски Карпош

MTM

Точка

Без струја делови од Пинтија, 11 Октомври и Тафталиџе, а без вода улица во Козле

Опсервер - 01.07.2022

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, денеска без електрична енергија ќе бидат повеќе места во општините Кисела Вода и Карпош, додека вода ќе нема една улица во Карпош. Како што информираат од Регионалниот центар за управување со ...

Без струја делови од Пинтија, 11 Октомври и Тафталиџе, а без вода улица во Козле

Независен

Без струја делови од Пинтија, 11 Октомври и Тафталиџе, а без вода улица во Козле

Курир

Без струја делови од Пинтија, 11 Октомври и Тафталиџе, а без вода улица во Козле

24Инфо

Без струја делови од Пинтија, 11 Октомври и Тафталиџе, а без вода улица во Козле

Фокус

Без струја делови од Пинтија, 11 Октомври и Тафталиџе, а без вода улица во Козле

Слободен Печат

Без струја делови од Пинтија, 11 Октомври и Тафталиџе, а без вода улица во Козле

Бизнис Вести

Канал5 MakPress Press24 Frontline

Дел од Чаир и Батинци денеска без вода

Канал5 - 30.06.2022

Без вода денеска од 8:35 часот ќе бидат дел од жителите лоцирани на улица „1“ во селото Батинци, а од 9 часот без вода ќе останат дел од корисниците од улицата „Серава“. Како што информира ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот во Батинци е ...

Без вода дел од Батинци

Скопје инфо

Дел од две скопски населби денеска без вода

Press24

Дел од Чаир и Батинци денеска без вода

Алсат-М

Дел од Чаир и Батинци денеска без вода

Вечер Прес

Дел од Чаир и Батинци денеска без вода

Фокус

Дел од Чаир и Батинци денеска без вода

MakPress

Делови од Скопје утре ќе останат без вода и струја

Lider - 30.06.2022

Регионалниот центар за управување со кризи на Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, на ден 01.07.2022 година (петок), без електрична енергија ќе останат следните ...

Скопје денес: Неколку населби без струја, а една улица без вода

Скопје инфо

Без струја делови од неколку скопски општини

Макфакс

Без струја делови од неколку скопски општини

MTM

Без струја делови од неколку скопски општини

Точка