TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Братот си ја истепал сестрата во Гостивар, мажот си ја нападнал жената во Карпош, сопругата му извадила нож на сопругот ...

+инфо - 22.11.2020

ПРИВЕДЕНИ КРАДЦИ – На 21.11.2020 во 09.30 часот полициски службеници од ОВР Гостивар во с.Форино, гостиварско ги лишиле од слобода Љ.М.(21) и Х.М.(21), двајцата од с.Форино, поради постоење основи на сомнение дека на поширокото гостиварско подрачје ...

Се тепаат малолетници, сопруга го нападнала мажот, братот – сестрата…

Независен - 22.11.2020

Повеќе тепачки регистрирала полицијата во последните 24 часа, а во тепачките учествуваат малолетници, но и сопружници, брат натепал сестра, нападнати се и здравствени работници. Утрово во 1.05 часот било пријавено дека на подрачјето на Карпош бил ...

Приведен гостиварец -физички ја нападнал својата сестра

Press24 - 22.11.2020

Гостиварец уапсен откако физички ја нападнал својата сестра. „На 21.11.2020 во 15.40 часот полициски службеници од ОВР Гостивар во Гостивар го лишиле од слобода М.М.(34) од Гостивар, поради тоа што физички ја нападнал неговата сестра“ велат од ...

Приведен гостиварец, физички ја нападнал својата сестра

Gostivarpress.mk - 22.11.2020

Во текот на вчерашниот ден (21.11.2020), во 15.40 часот полициски службеници од ОВР Гостивар во Гостивар го лишиле од слобода М.М.(34) од Гостивар, поради тоа што физички ја нападнал неговата сестра, информираат од полицијата.

Повеќе физички напади во Скопје, Струмица и Кочани

Либертас - 21.11.2020

Полицијата бележи неколку физички напади на подрачјето на Скопје и низ земјава. Синоќа, во 21.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на подрачјето на Чаир, С.З.(21) од Скопје бил физички нападнат од едно лице.

Повеќе физички напади во Скопје, Струмица и Кочани

Опсервер - 21.11.2020

Полицијата бележи неколку физички напади на подрачјето на Скопје и низ земјава. Синоќа, во 21.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на подрачјето на Чаир, С.З.(21) од Скопје бил физички нападнат од едно лице.

Повеќе физички напади низ Македонија

МКД - 21.11.2020

Полицијата бележи неколку физички напади на подрачјето на Скопје и низ земјава. Синоќа, во 21.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на подрачјето на Чаир, С.З.(21) од Скопје бил физички нападнат од едно лице.

Повеќе физички напади во Скопје, Струмица и Кочани

MakPress - 22.11.2020

Полицијата бележи неколку физички напади на подрачјето на Скопје и низ земјава. Синоќа, во 21.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на подрачјето на Чаир, С.З.(21) од Скопје бил физички нападнат од едно лице.

Физички ја нападнал својата сестра, па завршил зад решетки

Курир - 22.11.2020

На 21.11.2020 во 15.40 часот полициски службеници од ОВР Гостивар во Гостивар го лишиле од слобода М.М.(34) од Гостивар, поради тоа што физички ја нападнал неговата сестра. По целосно расчистување и документирање на случајот, против него ќе биде ...

Викенд семејна хроника: Сопруга нападнала маж, маж нападнал сопруга, брат нападнал сестра

MakPress - 23.11.2020

На 21.11.2020 во 15.40 часот полициски службеници од ОВР Гостивар во Гостивар го лишиле од слобода М.М.(34) од Гостивар, поради тоа што физички ја нападнал неговата сестра. По целосно расчистување и документирање на случајот, против него ќе биде ...

Неколку физички напади на подрачјето на Скопје и низ земјава

Локално - 21.11.2020

Полицијата бележи неколку физички напади на подрачјето на Скопје и низ земјава. Синоќа, во 21.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на подрачјето на Чаир, С.З.(21) од Скопје бил физички нападнат од едно лице.