TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рашковски ќе поднесе кривична пријава против обвинителките Русковска и Трајчева

МКД - 26.11.2022

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски денеска најави дека идната недела ќе поднесе кривични пријави против обвинителките Вилма Русковска и Ивана Трајчева, за како што вели во дописот до јавноста криење и фалсификување докази ...

Брејди против Ивана Трајчева и Вилма Русковска, вели Рашковски

Скопје1 - 26.11.2022

Во своето полноќно беседење, суспендираната обвинителка Вилма Русковска ја повика Амбасадата на САД и Канцеларијата на Европската Комисија „да обрнат посебно внимание на предметот со Рашковски“, за да после неколку недели кога е повикана од моја ...

Рашковски: Ве прашувам Русковска и Трајчева, во кој правен систем го вбројувате нашиот правен систем?

24Инфо - 26.11.2022

Колумна од Драги Рашковски Брејди (англ. Brady) против Ивана Трајчева и Вилма Русковска „Во своето полноќно беседење, суспендираната обвинителка Вилма Русковска ја повика Амбасадата на САД и Канцеларијата на Европската Комисија „да обрнат посебно ...

Рашковски: Кога ја повикувате ЕУ да го следи случајот, треба да знаете дека во правото на Унијата за вашето самоволие ...

Локално - 26.11.2022

„Во своето полноќно беседење, суспендираната обвинителка Вилма Русковска ја повика Амбасадата на САД и Канцеларијата на Европската Комисија „да обрнат посебно внимание на предметот со Рашковски“, за да после неколку недели кога е повикана од моја ...

Рашковски: Брејди (англ. Brady) против Ивана Трајчева и Вилма Русковска

Опсервер - 26.11.2022

Во своето полноќно беседење, суспендираната обвинителка Вилма Русковска ја повика Амбасадата на САД и Канцеларијата на Европската Комисија „да обрнат посебно внимание на предметот со Рашковски“, за да после неколку недели кога е повикана од моја ...

Став на Рашковски: Брејди (англ. Brady) против Ивана Трајчева и Вилма Русковска

А1 On - 26.11.2022

Правниот тим на ексгенералниот секретар на Владата, Драги Рашковски испрати негов став во однос на јавната обвинителка Ивана Трајчева и јавната обвинителка Вилма Русковска. Соопштението следува интегрално.

Рашковски: Јавно ве прашувам Русковска и Трајчева – во кој правен систем го вбројувате нашиот правен систем?

Република - 26.11.2022

Правниот тим на обвинетиот Драги Рашковски до јавноста ја испраќа неговата колумна насловена „Брејди (англ. Brady) против Ивана Трајчева и Вилма Русковска“, која ви ја пренесуваме во целост: Во своето полноќно беседење, суспендираната обвинителка ...

Рашковски: Јавно ве прашувам Русковска и Трајчева – во кој правен систем го вбројувате нашиот правен систем?

PressingTV - 26.11.2022

Во своето полноќно беседење, суспендираната обвинителка Вилма Русковска ја повика Амбасадата на САД и Канцеларијата на Европската Комисија „да обрнат посебно внимание на предметот со Рашковски“, за да после неколку недели кога е повикана од моја ...

Брејди против Ивана Трајчева и Вилма Русковска

+инфо - 26.11.2022

Дали обвинителките се запознаени со случајот Брејди против Мериленд? Брејди бил обвинет за убиство и му се судело одвоено од лицето обвинето заедно со него. На судењето на Брејди, тој го признал учеството во злосторството, но тврдел дека ...

Брејди (англ. Brady) против Ивана Трајчева и Вилма Русковска

Либертас - 26.11.2022

Во своето полноќно беседење, суспендираната обвинителка Вилма Русковска ја повика Амбасадата на САД и Канцеларијата на Европската Комисија „да обрнат посебно внимание на предметот со Рашковски“, за да после неколку недели кога е повикана од моја ...

Рашковски најавува кривична пријава против обвинителките Русковска и Трајчева

Слободен Печат - 26.11.2022

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски најави дека следната недела ќе поднесе кривични пријави против обвинителките Вилма Русковска и Ивана Трајчева . Причина за ова како што наведува во дописот до јавноста е криење и ...

Рашковски следната недела ќе поднесе кривични пријави против обвинителките Русковска и Трајчева

еМагазин - 26.11.2022

Поранешниот генерален секретар на Владата, против кого се води судски спор за случајот „Софтвери“ денеска најави дека идната недела ќе поднесе кривични пријави против обвинителките и . „Во своето полноќно беседење, суспендираната обвинителка Вилма ...

Рашковски ќе поднесе кривична пријава против обвинителките Русковска и Трајчева

Zoom - 26.11.2022

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски најави дека идната недела ќе поднесе кривични пријави против обвинителките Вилма Русковска и Ивана Трајчева, за како што вели во дописот до јавноста криење и фалсификување докази како и за ...

Рашковски најави кривични пријави против Русковска и Трајчева

Фокус - 26.11.2022

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, кој е обвинет во случајот „Софтвери“, преку својот правен тим до медиумите достави свое обраќање во кое најавува кривични пријави против обвинителките Вилма Русковска и Ивана Трајчева.

Рашковски ќе поднесе кривични пријави за обвинителките Русковска и Трајчева

Вечер Прес - 26.11.2022

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски денеска најави дека ќе поднесе кривични пријави против обвинителките Вилма Русковска и Ивана Трајчева, за како што вели во дописот до јавноста криење и фалсификување докази како и за ставање ...

Рашковски ќе поднесе кривични пријави против обвинителките Русковска и Трајчева

Нетпрес - 26.11.2022

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски денеска најави дека идната недела ќе поднесе кривични пријави против обвинителките Вилма Русковска и Ивана Трајчева, за како што вели во дописот до јавноста криење и фалсификување докази ...