TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четири моќни западни држави забрануваат увоз на руско злато

МКД - 26.06.2022

Соединетите Американски Држави, Британија, Канада и Јапонија ќе забранат увоз на руско злато во рамки на новите санкции кон Москва, како одговор на инвазијата на Украина, соопшти денес Даунинг стрит, на првиот ден на самитот на седумте индустриски ...

Бајден ги повика челниците на Г7 да останат обединети против Русија

Нетпрес

Г7 одлучи да се забрани увоз на руско злато од кое Москва „собира десетици милијарди долари“

Еспресо

ЗАБРАНА ЗА УВОЗ НА РУСКОТО ЗЛАТО? Г7-земјите удираат „во срцето на машината на Путин“

+инфо

Украина бараат посилен одговор кон Русија од Г7 по нападите врз Киев

Р.С.Европа

Нов притисок за земјотрес на светскиот пазар: Г7 подготвува ембарго на руското злато

Вечер Прес

Британија и Франција договорија дополнителна заедничка помош за Украина

Р.С.Европа

Р.С.Европа Макфакс Еспресо Кајгана Денар Фактор Точка Скопје1

Британија, САД, Канада и Јапонија го забрануваат увозот на руско злато

Локално - 26.06.2022

Велика Британија, САД, Канада и Јапонија ќе забранат увоз на руско злато како дел од новите санкции против Москва, како одговор на инвазијата на Украина, објави Даунинг стрит на првиот ден од самитот на Г7.

Велика Британија, САД, Канада и Јапонија ќе забранат увоз на руско злато, соопшти Лондон

Опсервер

Велика Британија, САД, Канада и Јапонија ќе забранат увоз на руско злато

А1 On

Британија, САД, Канада и Јапонија ќе забранат увоз на руско злато

Слободен Печат

Велика Британија, САД, Канада и Јапонија ќе забранат увоз на руско злато, соопшти Лондон

Фокус

Велика Британија, САД, Канада и Јапонија ќе забранат увоз на руско злато

Независен

Велика Британија, САД, Канада и Јапонија ќе забранат увоз на руско злато, соопшти Лондон.

Курир

Либертас Вечер Прес MakPress ТВ21 Бизнис Вести Бриф еМагазин Н.Македонија