TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со камион полн марихуана со 400 денари сакал да поткупи полицајци – албански државјанин заврши во притвор

360 степени - 11.06.2021

Албански државјанин се обидел да ги поткупи полициските службеници кои го сопреле при сообраќајна контрола на патниот правец Прилеп-Градско. Во документите кои ги приложувал на полицијата, 40-годишниот возач на камионот ставил и 400 денари за да не ...

Со камион полн марихуана за 400 денари сакал да поткупи полицајци – албански државјанин заврши во притвор

Lider - 11.06.2021

Албански државјанин се обидел да ги поткупи полициските службеници кои го сопреле при сообраќајна контрола на патниот правец Прилеп-Градско. Во документите кои ги приложувал на полицијата, 40-годишниот возач на камионот ставил и 400 денари за да не ...

Со камион полн марихуана со 400 денари сакал да поткупи полицајци

Слободен Печат - 11.06.2021

Албански државјанин се обидел да ги поткупи полициските службеници кои го сопреле при сообраќајна контрола на патниот правец Прилеп-Градско. Во документите што ги приложувал на полицијата, 40-годишниот возач на камионот ставил и 400 денари за да не ...

Со камион полн марихуана со 400 денари сакал да поткупи полицајци

Мак. Весник - 11.06.2021

Албански државјанин се обидел да ги поткупи полициските службеници кои го сопреле при сообраќајна контрола на патниот правец Прилеп-Градско. Во документите што ги приложувал на полицијата, 40-годишниот возач на камионот ставил и 400 денари за да не ...

Албански државјанин со 400 денари се обидел да поткупи полицајци за да го пуштат да пренесе дрога

Скопско Ехо - 11.06.2021

Основното јавно обвинителство Прилеп отвори истрага против 40-годишниот албански државјанин кој вчера се обиде да поткупи полицајци за да избегне контрола во камионот во кој пренесувал 50 килограми марихуана за Грција.

Албански државјанин им понудил пари на полицајците, по претресот биле пронајдени 48 килограми марихуана

Локално - 11.06.2021

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 40-годишен државјанин на Република Албанија, поради основано сомнение дека ги сторил кривичните дела – Давање поткуп од член 358 став 1 и Неовластено ...

Со 400 денари сакал да поткупи полицајци за да не му ја откријат марихуаната

ММС - 11.06.2021

Албански државјанин се обидел да поткупи полициски службеници кои што вршеле сообраќајна контрола. Но откако бил одбиен и предупреден, полициските службеници извршиле претрес на товарното возилото и во две патни торби откриена е 48 кг марихуана.

Со 400 денари поткупувал полицајци, сега е во притвор

Независен - 11.06.2021

Основното јавно обвинителство – Прилеп издаде наредба за спроведување истражна постапка против 40-годишен државјанин на Република Албанија, поради основано сомнение дека ги сторил кривичните дела „давање поткуп“ и „неовластено производство и пуштање ...

Поведена постапка заради давање поткуп и трговија со дрога

Centar - 11.06.2021

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 40-годишен државјанин на Република Албанија, поради основано сомнение дека ги сторил кривичните дела – Давање поткуп од член 358 став 1 и Неовластено ...

Поведена постапка заради давање поткуп и трговија со дрога​

Канал5 - 11.06.2021

При извршен преглед на возилото, службените лица во полуприколката пронашле 48,063 кикограми марихуана, спакувана во две патни торби со вкупно 49 полиетиленски паковки. Основното јавно обвинителство – Прилеп издаде наредба за спроведување истражна ...

Албански државјанин со 400 денари поткуп сакал да избегне претрес на возилото во кое превезувал марихуана

Нетпрес - 11.06.2021

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 40-годишен државјанин на Република Албанија, поради основано сомнение дека ги сторил кривичните дела – Давање поткуп од член 358 став 1 и Неовластено ...

Притвор за албански државјанин, дал поткуп од 400 денари

Либертас - 11.06.2021

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 40-годишен државјанин на Република Албанија, поради основано сомнение дека ги сторил кривичните дела – Давање поткуп од член 358 став 1 и Неовластено ...

Со 400 денари, албански државјанин, кој во возилото имал две торби со марихуана, сакал да поткупи полицајци

еМагазин - 11.06.2021

Основното јавно обвинителство – Прилеп издаде наредба за спроведување истражна постапка против 40-годишен државјанин на Република Албанија, поради основано сомнение дека ги сторил кривичните дела „давање поткуп“ и „неовластено производство и пуштање ...

Видео: Албански државјанин им понудил мито на полицајците, кои во неговиот камион пронајдоа дрога вредна 200.000 евра

Точка - 11.06.2021

Албанскиот државјанин кој вчера беше фатен со голема количина дрога во камион со приколка на патот Прилеп-Градско, претходно им понудил мито од 400 денари на полицајците, за да не вршат претрес во неговото возило.

Поведена постапка заради давање поткуп и трговија со дрога​

Опсервер - 11.06.2021

– Основното јавно обвинителство – Прилеп издаде наредба за спроведување истражна постапка против 40-годишен државјанин на Република Албанија, поради основано сомнение дека ги сторил кривичните дела „давање поткуп“ и „неовластено производство и ...

Поведена постапка заради давање поткуп и трговија со дрога​

Вечер Прес - 11.06.2021

Основното јавно обвинителство – Прилеп издаде наредба за спроведување истражна постапка против 40-годишен државјанин на Република Албанија, поради основано сомнение дека ги сторил кривичните дела „давање поткуп“ и „неовластено производство и пуштање ...

Возачот фатен со дрога вредна 200 илјади евра, им нудел мито од 400 денари на полицајците

Н.Македонија - 11.06.2021

Албанскиот државјанин кој вчера беше фатен со голема количина дрога во камион со приколка на патот Прилеп-Градско, претходно им понудил мито од 400 денари на полицајците, за да не вршат претрес во неговото возило.

Државјанин на Република Албанија се обидел да поткупи полицајци со 400 денари

MakPress - 11.06.2021

Основното јавно обвинителство – Прилеп издаде наредба за спроведување истражна постапка против 40-годишен државјанин на Република Албанија, поради основано сомнение дека ги сторил кривичните дела „давање поткуп“ и „неовластено производство и пуштање ...