TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Илон Маск: Ако Apple го отстрани Twitter од App Store, ќе изградам нов телефон

Centar - 26.11.2022

Илон Маск одговори на шпекулациите дека Твитер би можел да биде отстранет од Apple Store поради „безбедносни“ грижи, сугерирајќи дека може да направи „алтернативен паметен телефон“ доколку тоа се случи.

Epic Games и Apple ја продолжуваат својата правна битка

USB - 26.11.2022

Epic Games ќе се обиде да поништи делови од судската одлука од минатогодишното судење против Apple. Креаторот на Fortnite го тужеше Apple во 2020 година, тврдејќи дека правилата на App Store, кои бараат од развивачите на софтвер да плаќаат провизии ...