TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Отказ за тренерот на Чикаго Булс, има втор најлош скор во клупската историја

Макфакс - 14.08.2020

НБА тимот, Чикаго Булс го отпуштија тренерот Џим Бојлен кој на клупата на „биковите“ помина неполни две сезони. Бојлен на кормилото на Чикаго има скор 39-84, а неговиот процент на победи е само 31,7%, што е втор најлош во клупската историја на ...

Чикаго го отпушти тренерот Џим Бојлен

Дерби - 14.08.2020

Раководството на Чикаго Булс реши да му врачи отказ на досегашниот тренер Џим Бојлен, кој заминува од клубот по само две сезони. Една од најпопуларните франшизи во НБА лигата сезонава беше меѓу најслабите во лигата, па не доби ни повик за настап во ...