TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Украина е бесна: УЕФА ја заштити Швајцарија и ги исфрли од Лига А!

Gol.mk - 26.11.2020

Фудбалската репрезентација на Украина испадна од Лигата А во Лигата на нациите откако Европската куќа на фудбалот (УЕФА) реши да застане на страната на Швајцарија , службено да го регистира мечот со победа (3-0) против Украинците во рамки на ...

УЕФА: Службена победа за Швајцарија, Украина испаѓа од елитата

Екипа - 26.11.2020

Дисциплинската комисија на Европската фудбалска федерација го регистрираше натпреварот од последното коло во Лигата на нации меѓу Швајцарија и Украина со победа од 3-0 за Швајцарците. Овој натпревар не беше одигран поради големиот број случаи на ...

УЕФА одлучи: Швајцарија – Украина 3:0 службено

SportMedia - 26.11.2020

Европската куќа на фудбалот одлучи, мечот од последното коло во Лигата на Нациите помеѓу Швајцарија и Украина кој не се одигра поради заразени во таборот на Украинците да биде регистриран со службени 3:0.

Швајцарија останува, а Украина испаѓа од А-дивизијата

TopSport - 26.11.2020

Дисциплинската комисија на УЕФА, не одиграниот натпревар во Лигата на нации помеѓу Швајцарија и Украина, го регистрира со службени 3:0 за Швајцарците. Натпреварот беше одложен поради неколку заразени со коронавирусот во редовите на украинската ...

Противникот на Македонија на ЕП исфрлен од Сегментот А во Лигата на нациите со службен пораз

Спортманија - 26.11.2020

Мечот што не се одигра е регистриран со 3:0 за Швајцарија, селекција која има подобар меѓусебен биланс со Украинците. Европската куќа на фудбалот донесе конечна одлука неодиграниот меч меѓу Швајцарија и Украина во Сегментот А од Лигата на нациите да ...

УЕФА додели службена победа за Швајцарија, па Украина испадна во Б-дивизијата

Sport 1 - 26.11.2020

Европската куќа на фудбалот, УЕФА го регистрираше натпреварот помеѓу Швајцарија и Украина со службени 3-0 во рамки на Групата 4 од А-дивизијата во Лигата на нации. Овој натпревар што беше закажан за 17 ноември не се одигра, бидејќи швајцарските ...

Швајцарија останува, а Украина испаѓа од А-дивизијата

Макфакс - 26.11.2020

Дисциплинската комисија на УЕФА, не одиграниот натпревар во Лигата на нации помеѓу Швајцарија и Украина, го регистрира со службени 3:0 за Швајцарците. Натпреварот беше одложен поради неколку заразени со коронавирусот во редовите на украинската ...

Швајцарија останува, а Украина испаѓа од А-дивизијата

Опсервер - 26.11.2020

Дисциплинската комисија на УЕФА, не одиграниот натпревар во Лигата на нации помеѓу Швајцарија и Украина, го регистрира со службени 3:0 за Швајцарците. Натпреварот беше одложен поради неколку заразени со коронавирусот во редовите на украинската ...

Швајцарија останува, а Украина испаѓа од А-дивизијата

MTM - 26.11.2020

Дисциплинската комисија на УЕФА, не одиграниот натпревар во Лигата на нации помеѓу Швајцарија и Украина, го регистрира со службени 3:0 за Швајцарците. Натпреварот беше одложен поради неколку заразени со коронавирусот во редовите на украинската ...