TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рецепт за домашна нутела кој ќе ве воодушеви: Овој намаз ќе го обожувате, а има подобар вкус од купениот

Точка - 21.02.2024

Доколку ви се допадне оваа домашна нутела, а сигурно ќе ви се допадне, следниот пат веруваме дека ќе направите дупла доза. Состојки: - 1 литар млеко; - 200 грама путер; - 6 лажици брашно; - 6 лажици какао; - 200 грама шеќер во прав; - 1 јајце; - 200 ...

ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ КОЈ ЛЕСНО ЗА ПРАВИ! Не се пече, а на сите им успева од прва (ВИДЕО)

365 - 21.02.2024

Викендот е совршено време да направите нешто слатко. Наместо да купувате чоколадо, можете да направите чоколадна торта која брзо се прави. Состојки: 250 гр бисквити 1 литар млеко 140 гр шеќер 1 жолчка од јајце 40 гр пудинг од ванила 2 лажици брашно ...