TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ресенчанец повреден откако украл автомобил па со него се забил во столб

Макфакс - 14.08.2019

Во полицијата во Ресен во раните утрински часови на 13 август било пријавено дека украден автомобил марка „цитроен берлинго“ удрил во столб. Како што информираат од МВР, инцидентот се случил на ресенската улицата Борис Кидрич во правец на селото ...

Ресенчанец украл „берлинго“ па се забил во столб

24Инфо - 14.08.2019

Ресенчанец украл автомобил па бегајќи удрил во столб, вчера во Рсен, информираше МВР. -На 13.08.2019 во 4 часот било пријавено дека во Ресен на улицата Борис Кидрич во правец на село Царев Двор автомобил „цитроен берлинго“, управуван од Е.К.

Украл автомобил, удрил во столб, па избегал: Пронајден е со повреди и пренесен во болница во Ресен

Курир - 14.08.2019

Вчера во 04,00 часот било пријавено дека во Ресен на улицата „Борис Кидрич“ во правец на с.Царев Двор патничко моторно возило „цитроен берлинго“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Е.К.

Украл автомобил, па удрил во столб

Република - 14.08.2019

Во вторникот во раните утрински часови околу 4 часот во полиција било пријавено дека на улицата „Борис Кидрич“ во Ресен во правец на с.Царев Двор, патничко моторно возило „цитроен берлинго“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Е.К.