TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонската селекција во подем – годинава на 7 меча има само еден пораз

Спортклуб - 07.10.2017

Македонската фудбалска репрезентација по подмладувањето и влезот на свеж „крв“ од младинската селекција игра се подобро и подобро, а потврда за тоа се и резултатите. Ако на почетокот на квалификациите не не посака среќа, во продолжение ...

Македонија со победа над Лихтенштајн ќе освои исто бодови како за два циклуси претходно!

Sport 1 - 06.10.2017

Македонија фудбалски има напредок и тоа е неспорен факт, особено во оваа 2017 година во која само еднаш досега загубивме и тоа против великанот Шпанија во Скопје со 1-2 во овој мундијалски циклус.

Македонија со бодот од Италија може да стигне до 85. место на ФИФА-листата!

Sport 1 - 06.10.2017

Македонската фудбалска репрезентација ќе влезе во „топ 100“ на ранг-листата на Светската фудбалска федерација (ФИФА), откако вечерва освои голем бод против Италија во претпослендиот мундијалски квалификациски меч, а за враќање во посилната половина ...

Шпанија лесно со Албанија за потврден пат кон Русија, Израел славеше во Лихтенштајн… (видео)

Екипа - 06.10.2017

Репрезентација на Шпанија извојува лесна победа од 3-0 против Албанија во 9. коло од квалификациската Група Г со која си го осигура и дефинитивно патот на Светското првенство 2018 во Русија.

Спировски: Игравме без респект кон четирикратниот светски првак

Gol.mk - 06.10.2017

Стефан Спировски беше „моторот“ во средниот ред на Македонија против Италија (1-1), но ќе мора да го пропушти наредниот дуел против Лихтенштајн, поради суспензија поради жолти картони. Фудбалерот на Ференцварош вели дека Макаедонија одиграла ...

Македонија секако ги завршува квалификациите како претпоследна!

Sport 1 - 06.10.2017

Македонската фудбалска репрезентација освои голем бод во Торино против Италија по ремито вечерва со 1-1, но тој бод не помогна многу за црвено-жолтите да напредуваат на табелата и да се надеваат дека на крајот на овој мундијалски циклус ќе стигнат ...