TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ставете една намирница во тавата и маслото нема да ви прска додека пржите – совет од искусна домаќинка

НМД - 28.07.2021

Отсега ќе можете без грижи да стоите пред шпоретот. Многумина го одбегнуваат пржењето во тава, не само поради тоа што пржената храна впива доста масло, туку и затоа што прска наоколу и го валка шпоретот.

Дали ви прска маслото кога готвите во тава? И за тоа има решение!

Кумановски м. - 28.07.2021

Се откажувате од пржење месо или некоја друга храна затоа што после тоа вашата мајца изгледа ужасно?! Дали прска масло од вашата тава? И за тоа има решение! Трикот за да спречите прскање од тавата е да додадете малку сол во садот веднаш штом ќе го ...