TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Српскиот менаџер купувал судии, ама купувал и оценки по медиумите

Sport 1 - 11.10.2018

Српскиот менаџер Дејан Велјковиќ, кој вчера беше уапсен во Белгија во големата афера со наместени мечеви, мито, корупција и перење пари, која се прошири и до Македонија, купувал судии и новинари за добри оценки во медиумите, објави федералното ...

Џаро по скандалот кој ја тресе Белгија: Каде што има Срби и Хрвати таму најмногу се мести!

МКД - 11.10.2018

Велибор Џаровски – Џаро, кој е познат како крал на местенките на Балканот, не е изненаден од скандалот кој ја тресе Белгија каде вчера беа извршени апсења поради измама, перење пари и наместени фудбалски натпревари.

Се проширува скандалот за местенките во Белгија: Двајца македонски менаџери на удар, уапсен и агентот на Милинковиќ – ...

Екипа - 11.10.2018

Фудбалска Европа постојано е „бомбардирана“ со нови детали околу големата акција за сузбивање на активности со местење натпревари во Белгија. Во целокупната приказна во која најпрво беа уапсени поранешниот тренер на Бриж, Хрватот Иван Леко и ...

Велибор Џаровски - Џаро: Каде што се Србите и Хрватите, таму има најголеми „местенки“!

Gol.mk - 11.10.2018

Еден од најпознатите менаџери кои местеле натпревари, Велибор Џаровски - Џаро, за хрватските медиуми даде свое мислење за скандалот кој ја зафати цела Европа. „Кралот на местенките“ вели дека не е изненаден што во случајот најмногу вмешани има од ...

Еден од менаџерите на Милинковиќ-Савиќ заврши во притвор

Sport 1 - 11.10.2018

Големиот скандал што вчера ја потресе Белгија, а со тоа и цела Европа продолжува на Балканот. По првичните извештаи, акцијата на белгиската полиција се прошири и во Македонија, Србија и Хрватска.

Белгиските служби ја тресат Европа: Уапсен и еден од агентите на Сергеј Милинковиќ Савиќ!

Спортски - 11.10.2018

Вчера избувна аферата со наместени натпревари во Белгија која ја потресе цела фудбалска Европа, а денес се појави и информации дека уапсен е еден од менаџерите на српската фудбалска Сергеј Милинковиќ Савиќ.

Џаро за аферата во Белгија со лажирање натпревари: Кај што има Срби и Хрвати...

24Фудбал - 11.10.2018

Популарниот „крал на местенките“, како што многумина знаат да го наречат, во изјава за хрватски „24часа“ се одзва со свој коментар и мислење на темата која за момент го потресе и Балканот на фудбалски план.

Џаро за аферата во Белгија: Каде се Србите и Хрватите таму има најмногу наместени натпревари

Спортски - 11.10.2018

Вчера Белгија ја потресе аферата со наместени натпревари во која се споменува и Македонија, а денес во медиумите се огласи „кралот на наместените натпревар“ , Велибор Џаровски – Џаро. Вторникот навечер белгиската полиција познатиот хрватски тренер ...

Џаровски: Кај што има Хрвати и Срби, таму се местенките

Независен - 11.10.2018

Акцијата „Чиста рака“ вперена против перењето пари и местењето натпревари го стресе фудбалскиот свет. Полицијата врши претреси во Белгија, Франција, Кипар, Србија и Македонија. Само во Белград и во Ниш се запленети 800.000 евра.

Џаро: Каде што има Срби и Хрвати таму најмногу се местат натпревари

Макфакс - 11.10.2018

Уште пред десет години говорев дека во Белгија најмногу се местат натпревари. Уште стојам зад таа своја изјава, изјавил за хрватскиот портал „24sata.hr“ , Велибор Џаровски, по повод големиот скандал кој вчера го стресе белгискиот фудбал.

Двајца македонски фудбалски менаџери под истрага во Белгија за местење натпревари и финансиски криминал

Телма - 10.10.2018

Двајца македонски државјани се осомничени дека учествувале во сомнителни финансиски трансакции повразни со фудбалери Белгија. Тие се откриени во меѓународна истрага на повеќе обвинителства околу наместени натпревари во белгиското првенство и ...

УЕФА елиминираше судија од Лигата на Нации поради вмешаност во аферата во Белгија

Дерби - 10.10.2018

Европската фудбалска федерација (УЕФА) вечерва експресно направи промена на судиите на дуелот од Лигата на нации меѓу Грузија и Андора кој е закажан за во сабота. УЕФА го елиминираше Белгиецот Себастијан Делфериер, а со тоа автоматски и неговите ...

Поради местење уапсен тренерот на Бриж, Хрватот Леко и спрскиот менаџер Вељковиќ

Сител - 10.10.2018

Белгиската полиција го приведе српскиот фудбалски менаџер Дејан Вељковиќ поради за кого се сомнева дека учествувал во местење натпревари, перење пари и корупција. Вељковиќ е усапсен заедно со актуелниот тренер на Клуб Бриж Иван Леко.

Еден од главните осомничени во аферата за местење натпревари бил менаџер на наш поранешен репрезентативец

24Фудбал - 10.10.2018

Поранешен македонски репрезентативен чувар на голот бил еден од многуте фудбалери кои ги користеле услугите на српскиот менаџер Вељковиќ, еден од главните осомничени во случајот со местење натпревари.

Полициска истрага во Македонија поради фудбалски малверзации во белгиски клубови

ТВ21 - 10.10.2018

Државјани на неколку земји, фудбалски тренери, судии и неколку менаџери на најпопуларните белгиски клубови, се уапсени поради малверзации по повод трансфери на одредени играчи во фудбалските тимови Бриж, Андерлехт, Локерен, Гент и други.

Македонци инволвирани во наместени фудбалски натпревари во Белгија

Канал5 - 10.10.2018

Најмалку 44 рации и апсења во Белгија и 13 во странство, вклучително и Македонија, се спроведени во рамки на истрагите на повеќе белгиски полициски единици за наместени фудбалски натпревари.

Фудбалери, тренери и судии уапсени во Белгија за местење натпревари

Нетпрес - 10.10.2018

Фудбалери, тренери, менаџери и судии се уапсени во Белгија поради сомнение дека местеле натпревари, пишуваат белгиски медиуми. Според медиумите, во врска со скандалот се вршат рации и претреси во Македонија, Србија, Црна Гора, Кипар, Франција и ...

Македонија вмешана во аферата со наместени натпревари која ја тресе Белгија?!

Таратур - 10.10.2018

Утрово во фудбалскиот свет избувна големата афера во белгискиот фудбал во која под истрага се најголемите белгиски клубови како Андерлехт, Гент, Гент, Бриж… Нешто подоцна обвинителството од Белгија објави дека извршени биле 57 рации од кои 44 во ...

Полициска истрага за местење фудбалски натпревари во 7 европски земји, Македонија меѓу нив

Локално - 10.10.2018

Полициски службеници спроведоа рации во седум држави во Европа, откако белгиски обвинители побараа истрага за измами и местење фудбалски натпревари. Вкупно 220 полицајци спровеле 44 претреси низ Белгија, како и во Франција, Луксембург, Кипар, Црна ...

Познати белгиски клубови под истрага за финансиска измама, рација имало и во Македонија

Макфакс - 10.10.2018

Неколку познати белгиски фудбалски клубови се предмет на полициска истрага за наводни измами при трансфер на играчи, информира Би-би-си. Се испитуваат скаути, судии и функционери од најпознатите клубови како Андерлехт, Клуб Бриж и Стандард Лиеж, ...

Џаро за аферата во Белгија: Каде се Србите и Хрватите таму има најмногу наместени натпревари

Таратур - 11.10.2018

Вчера Белгија ја потресе аферата со наместени натпревари во која се споменува и Македонија, а денес во медиумите се огласи „кралот на наместените натпревар“ , Велибор Џаровски – Џаро. Вторникот навечер белгиската полиција познатиот хрватски тренер ...

Џаро: Каде што има Срби и Хрвати таму најмногу се местат натпревари

TopSport - 11.10.2018

Уште пред десет години говорев дека во Белгија најмногу се местат натпревари. Уште стојам зад таа своја изјава, изјавил за хрватскиот портал „24sata.hr“ , Велибор Џаровски, по повод големиот скандал кој вчера го стресе белгискиот фудбал.

Македонци инволвирани во наместени фудбалски натпревари во Белгија

Нова ТВ - 10.10.2018

Најмалку 44 рации и апсења во Белгија и 13 во странство, вклучително и Македонија, се спроведени во рамки на истрагите на повеќе белгиски полициски единици за наместени фудбалски натпревари.

Полициска истрага за местење фудбалски натпревари во седум европски земји

Слободен Печат - 10.10.2018

Голем број лица се лишени од слобода и се преземаат акции за целосно расчитување на случајот, се вели во соопштението. Полициски службеници спроведоа рации во седум држави во Европа, откако белгиски обвинители побараа истрага за измами и местење ...

Полициска истрага за местење фудбалски натпревари во седум европски земји

OhridNews - 10.10.2018

Неколку познати белгиски фудбалски клубови се предмет на полициска истрага за наводни измами при трансфер на играчи, информираaт англиските медиуми. Се испитуваат скаути, судии и функционери од најпознатите клубови како Андерлехт, Клуб Бриж и ...

Џаро: Каде што има Срби и Хрвати таму најмногу се местат натпревари

Точка - 11.10.2018

Уште пред десет години говорев дека во Белгија најмногу се местат натпревари. Уште стојам зад таа своја изјава, изјавил за хрватскиот портал „24sata.hr“, Велибор Џаровски, по повод големиот скандал кој вчера го стресе белгискиот фудбал.

Македонци инволвирани во наместени фудбалски натпревари во Белгија

Курир - 10.10.2018

Најмалку 44 рации и апсења во Белгија и 13 во странство, вклучително и Македонија, се спроведени во рамки на истрагите на повеќе белгиски полициски единици за наместени фудбалски натпревари.

Истрага за местење фудбалски натпревари, претреси и во Македонија

Независен - 10.10.2018

Полициски службеници спроведоа рации во седум држави во Европа, откако белгиски обвинители побараа истрага за измами и местење фудбалски натпревари. Вкупно 220 полицајци спровеле 44 претреси низ Белгија, како и во Франција, Луксембург, Кипар, Црна ...

Македонци инволвирани во наместени фудбалски натпревари во Белгија

Фокус - 10.10.2018

Најмалку 44 рации и апсења во Белгија и 13 во странство, вклучително и Македонија, се спроведени во рамки на истрагите на повеќе белгиски полициски единици за наместени фудбалски натпревари.

Полициска истрага за местење фудбалски натпревари во седум европски земји

1tv - 10.10.2018

Полициски службеници спроведоа рации во седум држави во Европа, откако белгиски обвинители побараа истрага за измами и местење фудбалски натпревари. Вкупно 220 полицајци спровеле 44 претреси низ Белгија, како и во Франција, Луксембург, Кипар, Црна ...

Македонци инволвирани во наместени фудбалски натпревари во Белгија

еМагазин - 10.10.2018

Најмалку 44 рации и апсења во Белгија и 13 во странство, вклучително и Македонија, се спроведени во рамки на истрагите на повеќе белгиски полициски единици за наместени фудбалски натпревари.

Полициска истрага за местење фудбалски натпревари во седум европски земји

24 Вести - 10.10.2018

Полициски службеници спроведоа рации во седум држави во Европа, откако белгиски обвинители побараа истрага за измами и местење фудбалски натпревари. Вкупно 220 полицајци спровеле 44 претреси низ Белгија, како и во Франција, Луксембург, Кипар, Црна ...

Скандал: Македонци инволвирани во наместени фудбалски натпревари во Белгија

Скопје24 - 10.10.2018

Најмалку 44 рации и апсења во Белгија и 13 во странство, вклучително и Македонија, се спроведени во рамки на истрагите на повеќе белгиски полициски единици за наместени фудбалски натпревари.

Полициска истрага за местење фудбалски натпревари во 7 европски земји, Македонија меѓу нив

Стандард - 10.10.2018

Полициски службеници спроведоа рации во седум држави во Европа, откако белгиски обвинители побараа истрага за измами и местење фудбалски натпревари. Вкупно 220 полицајци спровеле 44 претреси низ Белгија, како и во Франција, Луксембург, Кипар, Црна ...

Македонци инволвирани во наместени фудбалски натпревари во Белгија

MTM - 10.10.2018

Најмалку 44 рации и апсења во Белгија и 13 во странство, вклучително и Македонија, се спроведени во рамки на истрагите на повеќе белгиски полициски единици за наместени фудбалски натпревари.

Полициска истрага за местење фудбалски натпревари во седум европски земји - меѓу нив и Македонија

Press24 - 10.10.2018

Полициски службеници спроведоа рации во седум држави во Европа, откако белгиски обвинители побараа истрага за измами и местење фудбалски натпревари. Вкупно 220 полицајци спровеле 44 претреси низ Белгија, како и во Франција, Луксембург, Кипар, Црна ...

И Македонија дел од полициската истрага за местење фудбалски натпревари во седум европски земји

+инфо - 10.10.2018

Голем број лица се лишени од слобода и се преземаат акции за целосно расчитување на случајот . Полициски службеници спроведоа рации во седум држави во Европа, откако белгиски обвинители побараа истрага за измами и местење фудбалски натпревари.

Полициска истрага за местење фудбалски натпревари во седум европски земји - меѓу нив и Македонија

Скопје инфо - 10.10.2018

Полициски службеници спроведоа рации во седум држави во Европа, откако белгиски обвинители побараа истрага за измами и местење фудбалски натпревари. Вкупно 220 полицајци спровеле 44 претреси низ Белгија, како и во Франција, Луксембург, Кипар, Црна ...

И Македонија дел од истрага за местење фудбалски натпревари во 7 европски земји

МК News - 10.10.2018

Полициски службеници спроведоа рации во седум држави во Европа, откако белгиски обвинители побараа истрага за измами и местење фудбалски натпревари. Вкупно 220 полицајци спровеле 44 претреси низ Белгија, како и во Франција, Луксембург, Кипар, Црна ...

Полициска истрага за местење фудбалски натпревари во седум европски земји

Либертас - 10.10.2018

Полициски службеници спроведоа рации во седум држави во Европа, откако белгиски обвинители побараа истрага за измами и местење фудбалски натпревари. Вкупно 220 полицајци спровеле 44 претреси низ Белгија, како и во Франција, Луксембург, Кипар, Црна ...

Полициска истрага за местење фудбалски натпревари во седум европски земји

MTM - 10.10.2018

Полициски службеници спроведоа рации во седум држави во Европа, откако белгиски обвинители побараа истрага за измами и местење фудбалски натпревари. Вкупно 220 полицајци спровеле 44 претреси низ Белгија, како и во Франција, Луксембург, Кипар, Црна ...

Белгија ја тресе корупциски скандал поради местење фудбалски натпревари

Денешен - 10.10.2018

Полициски службеници спроведоа рации во седум држави во Европа, откако белгиски обвинители побараа истрага за измами и местење фудбалски натпревари. Вкупно 220 полицајци спровеле 44 претреси низ Белгија, како и во Франција, Луксембург, Кипар, Црна ...