TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По 24 години брак: Сопругата на Доктор Дре го обвини за насилство

Женски магазин - 14.01.2021

„Тој неуморно ме злоупотребуваше и контролираше повеќе од половина од мојот живот и навредливо е што се обидува да докаже дека тоа не е вистина“. Неколку дена пред хип-хоп ѕвездата Доктор Дре да заврши во болница под сомнение за мозочна аневризма, ...

Хорор-обвинувања: Бившата сопруга го тужи Доктор Дре бидејќи „ѝ ставил пиштол на главата“

Убавина и Здравје - 14.01.2021

Поранешната жена на Доктор Дре , Никол Јанг , поднесе тужба против него и тоа само неколку дена пред познатиот музичар да биде итно хоспитализиран поради аневризмата во мозокот. Во тужбата, госпоѓа Јанг обвинува славниот рапер, чие вистинско име е ...

Ми впери пиштол во глава, ме удираше од ѕид: Сопругата го обвини славниот рапер

+инфо - 14.01.2021

Само неколку дена откако беше хоспитализиран поради аневризма на мозокот, славниот музичар Др. Дре (чие вистинско име е Андре Јанг), неговата сега веќе поранешна сопруга Никол Јанг поднесе тужба обвинувајќи го за семејно насилство, долгогодишно ...

Ми стави пиштол на главата, ме маваше во ѕид: поранешната жена го обвини Д-р Дре за насилство

Репортер - 14.01.2021

Поранешната жена на Д-р Дре, Никол Јанг, поднесе тужба во која го обвинува раперот за долгогодишно емоционално и физичко малтретирање. Во тужбата таа наведува дека 55-годишниот милионер ѝ ставил пиштол на главата, ја удирал и ја мавал во ѕидот, ...

Поранешната сопруга тврди дека славниот милионер ја тепал: Ми држеше пиштол во главата, ме удираше со тупаници

Слободен Печат - 13.01.2021

Само неколку дена откако е хоспитализиран поради аневризма на мозокот, музичарот Др. Дре е обвинет од неговата сега веќе поранешна сопруга Никол Јанг за насилство во бракот. Во судските документи, како што пишува Дејли Мејл, Јанг наведе дека Дре во ...

Ми стави пиштол на глава: Познат рапер обвинет за насилство

Локално - 13.01.2021

Неколку дена пред хип-хоп-магнатот д-р Дре (чие вистинско име е Андре Јанг) да заврши во болница под сомнение за мозочна аневризма, неговата сопруга Никол Јанг поднесе тужба обвинувајќи го за долгогодишно емоционално и физичко малтретирање.