TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Струга Трим Лум си поигруваше со Беласица!

SportMedia - 18.10.2020

Очекувано, заслужено и уверливо. Струга Трим Лум ја победи Беласица со 3:0, иако според шансите, имаше и промашен пенал, можеше и требаше таа победа да биде уште поубедлива. Сепак да не биде така се погрижи раното водство на домашните, и тоа со 2:0 ...

Прва МФЛ: Беласица лесен плен за Струга Трим Лум (видео)

OhridNews - 18.10.2020

Фудбалерите на Струга Три Лум забележаа нова победа во прволигашката конкуренција откако на домашен терен со 3-0 (2-0) го совладаа составот на Беласица. Стружани улогата фаворит ја потврдија уште на стартот од натпреварот постигнувајќи два погодоци.

Лесна победа на Струга Трим Љум над Беласица

Sport M - 18.10.2020

Екипата на Срѓан Захариевски рутински одиграа попладнево против Беласица. На натпреварот беа постигнати три голови, а екипата запиша и +3 бода на своето конто. Во следното коло, Струга ТЉ гостува во Битола и силите ќе ги одмери со ...

ВИДЕО: Струга ТЉ лесно се справи со „фенерџијата“ Беласица покрај езерото

Gol.mk - 18.10.2020

Екипата на Струга Трим Љум запиша домашни бодови против Беласица, откако со 3-0 (2-0) го победи струмичкиот тим покрај Охридското езеро. Избраниците на Срѓан Захариевски уште на самиот старт поведоа од пенал, а до паузата дадоа уште еден гол и со ...

Захариевски: Струга Трим Лум никако не смее да ја потцени Беласица!

SportMedia - 18.10.2020

Денеска во Струга, екипата на Струга Трим Лум во рамките од 9.коло во ПМФЛ, со почеток од 14:30 часот ја дочекува Беласица. Иако според квалитетот, досегашните игри и резултати во изминатите кола, се разбира и според местата на табелата, Струга Трим ...