TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: ВМРО-ДПМНЕ сака да се врати на власт ама мало сутра

+инфо - 16.04.2019

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на синоќешниот митинг во Куманово порача дека ВМРО-ДПМНЕ „мало сутра“ ќе се врати на власт. – Ги слушам како се прават поголеми патриоти и националисти, бааги големите вмровци.

Заев: Мало сутра дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати на власт

Фокус - 16.04.2019

Лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, синоќа од Куманово ги повика граѓаните да излезат на претседателските избори и да гласаат за Стево Пендаровски. За првите луѓе на ВМРО-ДПМНЕ рече дека се прават големи патриоти и големи вмровци, но дека сите ...

Заев: Сакаат да се вратат на власт ама “мало сутра”

iPortal - 15.04.2019

-Никола Груевски во ВМРО-ДПМНЕ дојде од Демократска алтернатива, Христијан Мицкоски од Социјалистичката партија, Гордана Силјановска беше министер во владата на СДСМ, а сите се прават од корени вмровци.

Заев: „Мало сутра“ ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати на власт

1tv - 16.04.2019

Лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, синоќа од Куманово ги повика граѓаните да излезат на претседателските избори и да гласаат за Стево Пендаровски. За првите луѓе на ВМРО-ДПМНЕ рече дека се прават големи патриоти и големи вмровци, но дека сите ...

Заев: ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати на власт „мало сутра"

Press24 - 16.04.2019

Лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, синоќа од Куманово ги повика граѓаните да излезат на претседателските избори и да гласаат за Стево Пендаровски. -Се прават големи патриоти, националисти, вмровци.

Заев: „Мало сутра“ ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати на власт

Либертас - 16.04.2019

Лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, синоќа од Куманово ги повика граѓаните да излезат на претседателските избори и да гласаат за Стево Пендаровски. За првите луѓе на ВМРО-ДПМНЕ рече дека се прават големи патриоти и големи вмровци, но дека сите ...