TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Галтие се договори со ПСЖ, потпишува двегодишен договор!

Sport 1 - 22.06.2022

Кристоф Галтие се договори со Пари Сен Жермен и ќе потпише двегодишен договор со опција за продолжување на соработката за уште една сезона, објави најугледниот француски весник „Л'Екип“. Тренерот на Ница според францускиот весник ќе има помала плата ...

ПСЖ се договори со Кристоф Галтие, но треба прво да го „исплати“ Покетино

МакФудбал

Галтие две години на „Паркот на принцовите“, платата значително пониска од онаа на Покетино

Спортманија

Ал-Хелаифи „удри“ по Реал: Сакаа да ја убијат ЛШ, а потоа ја славеа кога ја освоија

TopSport - 22.06.2022

Претседателот на Пари Сен-Жермен, Насер Ал-Хелаифи одговори на провокациите од Шпанија, влегувајќи во војна на зборови со Реал Мадрид и со Ла лига и нивниот претседател Хавиер Тебас. Ал-Хелаифи ги обвини Реал Мадрид дека сакаат да ја „убијат“ Лигата ...

Ал-Келаифи удри по Тебас: Кој е тој? Нека се грижи за Ла Лига, тоа е мртва лига!

Дерби

Ал Келаифи контра Тебас: Нека си се грижи за Ла Лига која е мртва

SportMedia

Ал-Келаифи без милост: Кој е Тебас? Нека си ја гледа Ла Лига која е мртва!

Sport 1

Ал Келаифи му одговори на Тебас: Кој е тој?! Нека си ја гледа Ла Лига затоа што лигата yмира…

Спортски

Ал-Келаифи удри по Тебас: Кој е тој? Нека се грижи за Ла Лига, тоа е мртва лига!

Точка

Ал-Хелаифи „удри“ по Реал: Сакаа да ја убијат ЛШ, а потоа ја славеа кога ја освоија

Макфакс